آی پی امداد
آی پی امداد
آریا الکترونیک parcham تکشو

نحوه ی افزایش برد واکی تاکی

kane

کاربر
2007-12-09
15
19
نحوه ی افزایش برد واکی تاکی؟

سلام خدمت دوستان گل من یک عدد واکی تاکی دارم بردش 100 متر هست کنجکاوم بدونم چطوری میشه بردشو زیاد کرد چه قطعاتی باید عوض بشن خیلی دوس دارم بدونم

چون یه مدلشو از خارج برام اوردن بردش 3 کیلومتر هست کنجکاوم که چرا این اینقدر بردش زیاده اون کمه ایا باید ترانزیستوری چیزی عوض بشه

از دوستان خواهش دارم توضیح دهند

آخرین ویرایش:

gadraj

معاون مدیر کل
معاونت انجمن
2007-05-09
5,023
106,542
پاسخ : نحوه ی افزایش برد واکی تاکی؟

سلام خدمت دوستان گل من یک عدد واکی تاکی دارم بردش 100 متر هست کنجکاوم بدونم چطوری میشه بردشو زیاد کرد چه قطعاتی باید عوض بشن خیلی دوس دارم بدونم

چون یه مدلشو از خارج برام اوردن بردش 3 کیلومتر هست کنجکاوم که چرا این اینقدر بردش زیاده اون کمه ایا باید ترانزیستوری چیزی عوض بشه

از دوستان خواهش دارم توضیح دهند
با سلام :
دوست عزیز واکی تاکی شما اگر از نوع این اسباب بازی ها باشه تقویت ان امکان پذیر نیست زیرا فاقد صافی های حذف هارمونیک در خروجی و کریستال ثبیت فرکانس در اوسیلاتور هست .
در هر صورت باید عکس واضح یا شماتیک و اگر امکان تهیه انها را ندارید حداقل لیست قطعات مهمی که در مدارش بکار رفته را بزارید { تعداد و شماره ترانزیستور و تعداد بوبین ها و.... } بیشتر در خدمتون باشم .
اون مدل خارجی که میگین فکر کنم دیده ام اونا هم در خروجی شان از ماژول های اماده استفاده شده و تقویت خروجی انها هم بیشتر از 3 km مقدور نیست .
موفق باشید .

~H03in~

کاربران vip(افتخاری)
vip افتخاری
کاربر
2010-08-20
899
7,084
با سلام
یک راهی که ما بتونیم برد واکی تاکی رو افزایش بدیم به نظر من استفاده از دستگاه ریپیتر که حتما واکی تاکی (دستگاه) وصل شده به ریپیتر باید از قابلیت پروگرمینگ برخوردار باشه .
آقای رجبی یه ترانزیستوری هست به نام ترانزیستور قدرت که میگن مخصوص بیسیمهای واکی تاکیه و ما میتونیم قدرت بیسیم و افزایش بدیم با مشخصات:
ولتاژ کار : 2/7 ولت - جریان : 500 میلی آمپر

قدرت خروجی : 7 وات

قابل استفاده : در UHF - VHF
نظرتون در مورد این قطعه چیه ؟

یا علی

kane

کاربر
2007-12-09
15
19
دوستان لطفا نظرشونرو بگن تا تاپیک پر بار بشه

• Like
واکنش‌ها[ی پسندها]: str

gadraj

معاون مدیر کل
معاونت انجمن
2007-05-09
5,023
106,542
با سلام
یک راهی که ما بتونیم برد واکی تاکی رو افزایش بدیم به نظر من استفاده از دستگاه ریپیتر که حتما واکی تاکی (دستگاه) وصل شده به ریپیتر باید از قابلیت پروگرمینگ برخوردار باشه .
آقای رجبی یه ترانزیستوری هست به نام ترانزیستور قدرت که میگن مخصوص بیسیمهای واکی تاکیه و ما میتونیم قدرت بیسیم و افزایش بدیم با مشخصات:
ولتاژ کار : 2/7 ولت - جریان : 500 میلی آمپر

قابل استفاده : در UHF - VHF
نظرتون در مورد این قطعه چیه ؟
http://www.iranianmall.com/files/timages/1279964736.jpg

یا علی

با سلام :
اینکه عرض میکنم تقویت چنین واکی تاکی مقدور نیست بخاطر این هست که اولا خروجی طبقه قدرت چنین دستگاه هایی در حدی نیست که ترانزیستورهای مورد توصیه شما را درایو کند و دومش اینکه در هر فرستنده ای و در قسمت نهایی باید صافی هایی برای حذف هارمونیک ها و همچنین تطبیق امپدانسی ترانزیستور خروجی با انتن تعبیه شود که این نوع واکی تاکی که اشاره شده فاقد چنین صافی ها میباشد و بدلیل پایین بودن قدرت خروجی اگر همچنین صافی هایی هم اضافه گردد کلی از همون قدرت خروجی را کاهش خواهد داد و مبحث سوم اینکه با توجه به اساس کار این سیستم ها که با روش { ریجنراتیو } هستند هر گونه اضافه بار در خروجی موجب برگشتی از انتن و تداخل در گیرنده { بخاطر وجود هارمونیک های قوی } گردیده و گیرنده عملا از کار خود وا خواهد ماند .
در حال حاضر با توجه به بازار الکترونیک در ایران ترانزیستورهای 1170 الی 1173 به ترتیب قدرتی بهترین گزینه برای قسمت خروجی فرستنده های در حد hf و vhf میباشند .
برای داشتن یک واکی تاکی قوی کل مدار باید از همون ابتدا برای قدرت مورد نظر طراحی و ساخته شود .
امیدوارم این توضیحات کوتاه و مختصر مفید واقع شود .

موفق باشید .

rasoolzar

کاربر
2011-10-12
2
4
سلام شرکت زر آراد آسیا فروش انواع واکی تاکی صنعتی و اداری با برد بالا جهت مشاهده به سایت www.zararad.com قسمت بیسیم واکی تاکی مراجعه نمایید

بالا