آی پی امداد
abtahi
آریا الکترونیک mehrinfo تکشو

درخواست مدار ردیاب انتنی

وضعیت
موضوع بسته شده است و نمی‌توان پاسخ جدیدی فرستاد.

payam_satsw

کاربر
2007-05-09
27
48
کرج
مدار انتنی

پیوست‌ها

• 34.3 کیلوبایت بازدیدها: 544
  • 33.8 کیلوبایت بازدیدها: 526

hossein71310

کاربر
2012-02-09
2
1
سلام میخواستم بدونم این ردیاب از نوع مغناطیسی هست یا به گاز منتشر شده از طلا؟

• Like
واکنش‌ها[ی پسندها]: soraty

mehrdad1971s

کاربر
2013-06-09
97
228
تهران
سلام میخواستم بدونم این ردیاب از نوع مغناطیسی هست یا به گاز منتشر شده از طلا؟
با درود این مدار و سایر مدارات مشابه آشکار ساز یون منفی هستند (حساس به الکتریسیته ساکن ) البته این نظر شخصی من هستش نمیشه به عنوان یک مرجع درست ردیابی استفاده کرد چون حتی اگر تمامی مراحل ساخت این نوع دستگاهها رو هم رعایت کنید باز هم دارای خطای زیادی هستش جدا از منابع خارجی مثل دکل های فشار قوی و مسئله های جوی مثل رعد و برق چون دستی هستش اصطکاک لباس به هنگام حرکت باعث تحریک این نوع ردیابها خواهد شد .

• Like

Mr MeTaL

مدیر بازنشسته
مدیر بازنشسته
2012-02-02
408
1,800
39
تهران-مشهد
با درود این مدار و سایر مدارات مشابه آشکار ساز یون منفی هستند (حساس به الکتریسیته ساکن ) البته این نظر شخصی من هستش نمیشه به عنوان یک مرجع درست ردیابی استفاده کرد چون حتی اگر تمامی مراحل ساخت این نوع دستگاهها رو هم رعایت کنید باز هم دارای خطای زیادی هستش جدا از منابع خارجی مثل دکل های فشار قوی و مسئله های جوی مثل رعد و برق چون دستی هستش اصطکاک لباس به هنگام حرکت باعث تحریک این نوع ردیابها خواهد شد .

خطا در دستگاه هایی که MFD جداگانه دارند و MFD با گیرنده سنکرون می شود بسیار کم هست. خطوط فشار قوی روی هر چیزی هم تاثیر می گذاره، حتی شما با یک موبایل تشریف ببرید زیر خطوط فشار قوی با فاصله 5 متری از آن تلفن شما دیگه انتنی نمیده!!.مسئله مشخصی هست که در زمان استفاده از ردیاب ها(هر نوعی) باید توام لوازم الکتریکی رو از خود دور کنید و تمامی اجسام فلزی هم از منطقه دور باشند.

آخرین ویرایش:

arashbahar

کاربر
2008-10-30
20
12
سلام دوستان تا حالا کسی مدار فلزیاب آنتنی به نام nova رو شنیده ؟ ساخت ترکیه هستش

• Like

mehran1545

کاربر
2010-11-12
181
317
شیراز
یه فکر اساسی باید برای فرکانس صحیح فلزات با ارزش بشه چون بیشترین عامل های خطا تشابه فرکانسی با فلزات با ارزش من جمله طلاست

amir_sistem

کاربر
2013-11-20
3
1
بله میشه. من این ردیاب رو دارم ولی خطاش بالاست چون آنالوگ هست و هیچ کیتی نداره حذف هم نمیتونه بکنه باید اوپراطور خوبی باشی تا بتونی باهاش کار کنی. تو این دستگاه فرکانس ارسالی توسط جیوه تامین میشه  و  تا جایی که من اطلاع دارم جیوه هم به گرما وهم به طلا واکنش نشون میده  

• Like

n/s

کاربر
2014-06-23
2
3
سلام و عرض ادب
اقا من این موضوع رو از اول تا الان مطالعه کردم
سر اخرم نفهمیدم که این مدار به درد بخور هست یا نه
یکیش میسازه میگه نتیجه داده یکی میگه نه به درد نمیخوره نسازید
میشه یه جمع بندی از همه بحثا بذارید تا راحتتر متوجه بشیم چی به چیه
البته اگه بحث دیگه ادامه نداشته باشه
ممنونم از همه دوستان

وضعیت
موضوع بسته شده است و نمی‌توان پاسخ جدیدی فرستاد.
بالا