آی پی امداد
آی پی امداد
آریا الکترونیک parcham تکشو

درخواست مدار ردیاب انتنی

وضعیت
موضوع بسته شده است و نمی‌توان پاسخ جدیدی فرستاد.

abasfarze

کاربر
2013-04-03
6
17
سلام به همه دوستان
در ابتدا از اساتید محترم بسیار تشکر و قدرانی می کنم از اینکه بی ادعا همه بچه رو راهنمایی کردند و می کنند.
دوستان به حرف و حدیثها که بعضیها ادعا دارن و میزنن گوش ندین.شما اگر روش اپراتوری رو خوب یاد بگیرین و مدار رو درست تهیه کنین میتونین یه دستگاه خوب داشته باشین.اگر تو pcb مشکل دارین از روی شماتیک درست کنین که کار سختی نیست همه چی مشخصه.در ضمن آنتنها رو بدون گیرنده و دستگاه مادر استفاده نکنین که دچار خطا مبشین حتما یه گیرنده دیجیتال به آنتنها متصل کنین .اگر مدارشو ندارین براتون میزارم.من این سیستم رو که با یکم دستکاری ساختم و عالیه.البته باید در زمینه ساخت دستگاه هم تجربه داشته باشین.با عرض پوزش از اساتید محترم که بی ادبی کرده و اضحار نظر کردم.بسازین.نترسین.عالیه

mrmr16

کاربر
2010-08-08
89
302
سلام به همه دوستان
در ابتدا از اساتید محترم بسیار تشکر و قدرانی می کنم از اینکه بی ادعا همه بچه رو راهنمایی کردند و می کنند.
دوستان به حرف و حدیثها که بعضیها ادعا دارن و میزنن گوش ندین.شما اگر روش اپراتوری رو خوب یاد بگیرین و مدار رو درست تهیه کنین میتونین یه دستگاه خوب داشته باشین.اگر تو pcb مشکل دارین از روی شماتیک درست کنین که کار سختی نیست همه چی مشخصه.در ضمن آنتنها رو بدون گیرنده و دستگاه مادر استفاده نکنین که دچار خطا مبشین حتما یه گیرنده دیجیتال به آنتنها متصل کنین .اگر مدارشو ندارین براتون میزارم.من این سیستم رو که با یکم دستکاری ساختم و عالیه.البته باید در زمینه ساخت دستگاه هم تجربه داشته باشین.با عرض پوزش از اساتید محترم که بی ادبی کرده و اضحار نظر کردم.بسازین.نترسین.عالیه

سلام

دوست گرامی نیکی و پرسش . حتما لطف کنید مدار رو توی سایت قرار بدبن

hmd-sat

کاربر vip
کاربر
2006-10-30
135
373
درود فراوان بر دوستان گرامیراستش من اعتقادی به اینجور دستگاها ندارم یکی از دلایل بی اعتقادی بنده بخاطر اینه که تا حالا ندیدم و نشنیدم کسی بتونه طرز کار این مدارات رو تحلیل کنه .تنها جواب اینه که میگن انتنها با نیروی خود مغز انسان حرکت میکنه و و و ....حالا شما فکر کنید تو شیب تپه ای یا کوهی ایستادید چقدر باید نیروی مغزی بر انتنها وارد کنید تا بر جاذبه زمین غلبه کنید و انتنها حرکت کنند ؟ اگر شما این قدرت رو داشته باشین یک مرتاض ایده ال هستید. منتظر استنباط دوستان هستم با تشکر

IIII

کاربر
2013-03-07
128
276
hmd-sat دوست خوبم با حرفت موافقم ، ولی چند تا نکته بگم درباره ردیاب !!

با این ردیاب ها چه تو شیب کوه و چه تو زمین صاف باید تراز باشن و کاملا قائمه نگه داریم !! یکی از دلایل سختی کار همینه !! برا همین بعضی از دوستان از 2 تراز حبابی برای این کار استفاده میکنند که

روی دسته آنتن نصب میکنند !!

و اما طریقه کارکرد دستگاه !! اصلا با نیروی مغز کار نمیکنه !! بلکه با فرکانس هست !! شما ماده ای رو میخواین دنبال اون بگردین ، مثلا طلا رو درون دسته ها قرار میدید یا در دست و با دهان خود قرار

میدهید، حالا وقتی تو یه منطقه مقداری طلا باشه حتی اگه تو عمق 4 متری زمین هم باشه از خودش 3 تا فرکانس تششع میکنه ، یکی بصورت کاملا عمود و به طرف بالا و 2 تای دیگه با زاویه 45 درجه که

این فرکانس ها از سمت شمال به جنوب هست !!! خیلی از دوستان این موضوع رو نمیدونن !

وقتی میگن اپراتور حرفه ای منظور همین هست !!!!

این آنتن ها بر اساس ماده ای که درون دسته قرار گرفته جستجو میکنند و فرکانسی که با اون ماده یکی باشه رو پیدا میکنند !!!!

آخرین ویرایش:

hmd-sat

کاربر vip
کاربر
2006-10-30
135
373
طبق شنیده ها محدوده فرکانس طلا و نقره رو بین 5 کیلو هرتز تا 10 کیلو فرض میکنند .جنابعالی میدونی طول موج فرکانس 5 الی 10 کیلو هرتز چند کیلومتر میشه ؟که میخوای با یک انتن 45 سانتی اون رو دریافت کنی؟ و یا با دوتا پراب 10 الی 20 سانتی این طول موج چندین کیلومتری زیر زمین منتشر کنی .انهم با یک اوسیلاتور کم توان چند میلی واتی اگر همچنین چیزی حقیقت داشت چاره کار خیلی اسون بود با ساخت یک اسکنر فرکانسی تو این محدوده فرکانسی کار تمام بود.البته ناگفته نماند دستگاه های وجود داره انهم برای اکتشافات رگه های فلزی معدنی و ابهای زیر زمینی و دستگاهای دیگری هم هست با کاشتن چندین انتن VLF و ارسال امواج در یک محدوده خاص با یک گیرنده بین انتنها سیگنال رو جستجو میکنند .دقیقا مانندسیستم راداری کار میکنه.

IIII

کاربر
2013-03-07
128
276
فرکانس طلا بین 5 تا 5.8 است ! تا 10 نیست ! و اینو بگم خیلی تفاوت بین 5.1 تا 5.2 وجود دارد !! طول موج 5کیلوهرتز رو هم به کیلومتر نمی سنجند و ربط به آنتن 2 سانتی و 2 منتری و ... نداره !!

من خودم با 2تا آنتن قند رو تو یه محوطه حیاط به کمک دوستم پیدا کردم !! تازه ماده بنده برای تست " قند " بود و البته بدون دستگاه و پراپ !! و بادوستم تو یه منطقه کویری تونستیم جنس پیدا کنیم ! من همراهش بودم تا فقط یاد بگیرم !!!

کار با آنتن بسیار دوشوار هست و نمیشه با یه هفته کار کردن با آنتن دربارش قضاوت کرد !

با سپاس

hmd-sat

کاربر vip
کاربر
2006-10-30
135
373
جل الخالق قند گذاشتی زیر زبونت انوقت قندان تو محوطه حیاط با ردیاب پیدا کردی؟؟ دیگه خرابترش نکن III عزیز

mala gpr

کاربر
2013-04-04
2
11
با عرض پوزش برای این که سوئ تفاهم نشه فرکانسها را نسبی نوشتم ولی در عمل نسبت به منطقه مثلا فرکانس 5.2 یا 5.1 دیدیم که عین اب خوردن واسمون اکسی اهن پیدا میکنه اخرش بعد از مدتها کار کردن و تغیر فرکانس تونستیم فرکانسمون را برحسب خاک منطقه ست کنیم من العان 118 تا 120 کیلو برای طلا به کار میبرم و فعلا واسم جواب خوبی داده مثلا تو المان برای طلا فرکانس 5 کیلو را ست میکنن که تو مناطق ما جواب نمیده:nevreness:

mala gpr

کاربر
2013-04-04
2
11
فرموده دوست عزیزمون hmd علمی هست بله بنده یک الکترود درست کردم که با 4 تا پروب میله ای فولادی همانند اگزه ماینر نصب میشه و ولتاژ سر الکترودهام 600 ولت هست اگه بهش دست بزنی ادمو جزغاله میکنه این گونه دستگاهها برای حفره تو اعماق بالا و چیزهایی که الکتریسیته ساکن داره خوبه و اب را هم میتونی پیدا کنی توان این دستگاه خیلی زیاده اگه اغراق نباشه 30 متر را میگیره ولی واقعیت اینه اگه بخوای فلز را پیدا کنی باید اندازه یک صندوق بزرگ زیر زمین باشه تا بتونی پیدا کنی همین دستگاهها در دانشگاههای ژئو فیزیکی استفاده میشه و بهش ip resestivity میگن حالا با همین الکترودها میتونی تصویر گرافیکی همانند اگزه ماینر یا اوکی ام تصویر سه بعدی ژئو فیزیکی بگیری. فعلا تبدیلش نکردم ولی به صورت اهم نمایش میده که میتونی دیجیتالی یا انالوگ انتخاب کنی خروجی را .من اگزه ماینر را که داشتم وارسی میکردم با 6 ولت ارسال میکرد حساب کنید این مدار 600 ولته شرکتهای abm یا AGI دستگاههایی تولید میکنن که توان 1600 ولت را داره یعنی یک ژنراتور بزرگ هم به دستگاهشون وصل میشه ولی واقعیت اینه که این دستگاهها مشکل عمق ندارن تا دلت بخواد نفوذ میکنه .تقریبا پرتابل این دستگاهها که شرکت امریکایی برای باستان شناسی زده و با ولتاژ 110 ولت کار میکنه اسمش هم ACCUMETER هست تو سایت Accurate locators میتونید نگاه کنید :busted_red:

hmd-sat

کاربر vip
کاربر
2006-10-30
135
373
پس نتیجه میگیرم دستگاهی که پایه علمی نداره !! خطای زیادی هم داره اگر بهترین مدل تجاری و حرفه ای هم باشه کارکردن با دستگاه تجربه سالیانه میخواد !! دلیلی برای صرف وقت و هزینه نداره.

وضعیت
موضوع بسته شده است و نمی‌توان پاسخ جدیدی فرستاد.
بالا