آی پی امداد
آی پی امداد
آریا الکترونیک parcham تکشو

درخواست از استادان براي دلگرمي دادن به من در اين رشته الكترونيك

راستگار

VIP+ افتخاری
کاربر +vip پلاس
vip افتخاری
کاربر
2006-10-03
1,289
11,197
[FONT=&quot]با سلام : دوست عزیز این مشکلاتی که بیان کردید یک مشکل عمومی است و ناشی از بی حوصلگی و شتاب و تعجیل برای رسیدن سریع به ثروتی که خیلی هم راحت بدست نمیاد شروع هر کاری یک دوره آموزشی و کسب تجربه ای می خواد و دورانی رو باید سپری کنی مثلاً یک ورزشکار و ببین باید چه زحماتی[/FONT][FONT=&quot] بکشد تا به مدارج بالا صعود کند خب نمیشه نیمه راه بگه من برم قله هایی رو تسخیر کنم که دیگران صعود کردند ویا این فن های جدو و تکواندو رو دیگران تجربه کردند راستش من فکر می کنم شما باید یک مروری بکنید و وروی فکر خودتون کار کنید دستی بالابزنید و همتی بخرج بدید واز یک جایی شروع کنید والبته بایک تصمیم قاطعانه تا بر این نگرش منفی پیروز شوید خب فکرم نکنید که فقط دارید راه دیگران رو میرید چون هرکس راه خودش رو میره می بینید هنوزهم روز به روزو ساعت به ساعت چیزهای جدید کشف می شه و یا دستگاههای جدید اختراع میشه پس همه چیز تکراری نیست و بستگی به توانائیهای آدما متفاوت است شاید شما هم روزی یک کاشف ویا یک مخترع شدید امیدوار باشید . با تشکر[/FONT][FONT=&quot][/FONT]

farah676

VIP+ افتخاری
کاربر +vip پلاس
vip افتخاری
کاربر
2007-08-22
4,686
61,985
اصفهان
با عرض سلام
با توجه به فرمایش بسیار زیبای جناب راستگار ، فقط بنده با اجازه دوستان یک موضوع را عرض کنم آنهم اینست که فقط عاشق این رشته باید باشید و به هیچ وجه به مسائل مالی و کسب درآمد فکر نکنید و همیشه در فکر با بردن معلومات و افزایش تجربیات باشید و بقیه مسائل خود به خود فراهم میگردد

AAZ

VIP+ افتخاری
کاربر +vip پلاس
vip افتخاری
کاربر
2009-12-18
255
1,713
سلام
خسته نباشيد
از اساتيد و با تجربه تر ها خواهش دارم بخونن و كمكم كنن

از بچگي خيلي تعميرات و درست كردن همه چيز رو دوست داشتم مخصوصا هرچي برق توش جريان داشت.

هنرستان رشته الكترونيك رو انتخاب كردم.
پيش رفتم و توي كارگاه ها هميشه نفر اول بودم.

دانشگاه قبول شدم و مشغول تحصيل در مقطع كارداني شدم.
دوره تعمير موبايل هم ديدم و يكسالي شاگردي كردم

تعمير لپتاپ و كامپيوتر هم نرم افزار كامل بلدم
سخت افزارم 60 درصد بلدم.

الان هرچي دارم پيش ميرم از رشتم دارم دور تر ميشم. هرچي فكر ميكنم ميبينم دانشگاه واقعا هيچي به ادم ياد نميده. من ترم آخر كارداني الكترونيك. نه طراحي ميتونم بكنم. نه ميكرو چيزي ميتونم بنويسم. نه رباتي بسازم. نه تعميري يادم دادن.
از خودم و درسو رشتم نا اميد شدم و رفتم سراغ كار توي اينترنت و گذروندن وقت با كارهاي كامپيوتري.
دوست دارم از رته اي كه انقدر زحمت كشيدم براش استفاده كنم براي كار كردن.
ولي نميدونم چيكار كنم. جدا من برم يه شركت براي كار بگم الكترونيك خوندم واقعا چه كاري ميتونم براي شركت يا كارخونه بكنم جز اينكه مدرك رو نشونشون بدم ؟؟؟

آخرين دفعه اي كه مدار چاپي ساختم سوم هنرستان بود.
الان اصلا نميدونم بلدم با لتراست كار كنم يا نه چه برسه به طراحي مدار.

تورو خدا كمك كنيد بتونم خودم و رشتمو بشناسم.
با تشكر
يا علي

دوست خوبم :

گفت پيغمبر ( ص ) كه گر كوبي دري عاقبت زان دربرون ايدسري
گفت پيغمبر ( ص ) به اواز بلند با توكل زانوي اشتر ببند

بدون شرح به اميد موفقيت شما
:

delta

کاربر vip
vip
کاربر
2006-10-06
225
2,237
اهواز
سلام
دوست عزیز اگر به دنبال استخدام هستی دنبال همین مدارک ویابه قول دکتر پاره ورق باش که فعلا اینها ملاک استخدام است نه مهارت وتجربه وکارکشتگی . واگر می خواهی هشتت گروی نهت باشه ولی روحیات تو ارضا بشه کار عملی وطراحی وبرنامه نویس یاد بگیر . یکی از دوستان می گفت در کشورهای توسعه یافته مدرک دانشگاهی برای انها بی معنی است و اصل را بر مهارت وتخصص شخص در حرفه مشخصی می دانند که متاسفانه در کشور ما اینگونه نیست مثلا در همین سایت اساتیدی هستند که در حد دکترای الکترونیک می باشند ولی به جبر زمان مجبورند صبح تاشب با مشتری برای چند هزار تومان سر وکله بزنند ولی اشخاصی که الفبای کامپیوتر والکترونیک را نمی دانند وبه لطف همین مدرک در ادرارات وشرکتها به ایشان جناب مهندس می گویند وحقوقشان اگر از 2 میلیون تومان تجاوز نکند کمتر نیست

asad1

کاربر vip
vip
کاربر
2010-10-01
188
1,045
با سلام خدمت شما و تمامی همکاران:
دوست عزیز بالاخره شما علاقه و سلیقه ای داریدو با توضیحاتی که داده اید الآن تو چند زمینه مختلف میتونید شروع به کار کنید فقط اینو بخاطر داشته باشید تو هر راهی پا گذاشتی پشتکارت رو برای فعالیت و موفقیت در اون زمینه بکار بگیری البته اطلاعات لازم رو از رشته های دیگه بقدر نیاز باید کسب کرد و بدونید که ره صد ساله رو نمیشه یکشبه طی کرد مثلا اگه میخای برنامه نویسی کنی زیاد حسرت تعمیر دستگاهی رو که اتفاقی بهش برخورد کردی نخور ی که بشیبنی بگی آخه یه روزی من رشتم بوده چرا نتونم . یا غصه ی مشکل سخت افزاری کامپیوترت رو بخوری و اکه مثلا تعمیر صوت و تصویر رو شروع کردی زیاد گیر به رشته های دور و برش نده تو کار خودت استاد شو و اینم بدون تو دنیای پر سرعت امروز تو هر رشته هر چی هم یاد بگیریم بازم اول خطیم پس اگه خط و هدفمون رو مشخص کنیم و تو اون مسیر تلاش و کوشش کنیم امیدی هست که در آینده خودمون رو سرزنش نکنیم . موفق باشید!

آخرین ویرایش:

pedi

کاربر
2007-04-02
160
1,055
دوست عزیز من هم مشکل شما رو دارم دقیقا تمامی مدارک شمارو دارم کاردانی هم دارم . به نظر من اول باید سعی کنی اصول عملی الکترونیک رو یا دبگیری و بعدا به فکر یه رشته ی خوب باشی. تا الکترونیک ندونی یادگیری تعمیرات بی معنیه.با مه در تماس باش شاید بتونم کمکت کنم.++++++++++++++++

آخرین ویرایش توسط مدیر:

alireza geram

کاربران vip(افتخاری)
vip افتخاری
کاربر
2007-09-04
230
825
پاناسونیک کاشان
دوست عزیز بعنوان یک برادر بهت نصیحت میکنم حتما مدرک بالایی بگیری وبری یه جا استخدام بشی یه زمانی کارمندا به بازاریها حسره میخوردن اما حالا قضیه دقیقا برعکس شده 15 سال قبل که من مغازه زدم درآمدم دو برابر بابام بود که هم مهندس بود و هم 30 سال سابقه کار داشت اما حالا وضعی شده که از تعمیرات نون بخور و نمیری در میاد مشکلات بیمه و جواز کسب و عوارض دارایی و عوارض شهرداری قبض های سنگین و حق شارژ پاساژ دیگه بماند تازه اگه اجاره خونه و اجاره مغازه هم داشته باشی که دیگه واویلا من خودم چند بار تصمیم گرفتم مغازمو ببندم برم توی یه کارخونه مشغول بشم لااقل بیمه میشی و جوابگوی مشتری های اعصاب خوردکن نیستی بیوگرافی من هم عین خودته با این تفاوت که من سال 74 فارغ التحصیل شدم تا دیر نشده و تصمیمتو بگیر ...........

rezarezaeian

کاربر
2013-03-22
5
1
دوست عزیز سلام
من نیز در هنر ستان تحصیل کردم ولی یک کاری که از همان ابتدا انجام دادم این بود که تئوری را باعمل ادغام نمودم و سعی می کردم به قول معروف دست به آچار باشم به طوری که در سال دوم هنرستان میتوانستم لوازم خانگی مانند ماشین لباس شویی اطو برقی پنکه های زمینی و سقفی انواع رادیو ضبط و کاست و تعمیر کنم اما هیچ گاه نمیتوانستم به همین ها بسنده کنم با اشتیاق فراوان دوست داشتم یاد بگیرم به طوری که در سال سوم هنرستان به مدت دوماه بعداز ظهر ها شاگرد یک تعمیر کار لوازم گاز سوز شدم و بعد از دوماه خودم میتوانستم انواع بخار یهای گازی آبگرمکن های زمینی و دیوار ی را تعمیر کنم علاقه وافر من به کارها ی فنی گویی سیراب پذیر نبود وهر سال که میگذشت دوست داشتم چیزهای جدید تر یاد بگیرم و تعمیر کنم بنا بر این یکسال بعد زمانی که اوج لوازم صوتی تصویری مانند دستگاه های سی دی و دی وی دی بود با شخصی به نام اوستا حسن آشنا شدم وآشنایی به این صورت اتفاق افتاد که آبگرمکن دیوار ی اش خراب شده بود و من درست کردم ولی ازش دستمزد نگرفتم وچون توی کار تعمیر لوازم صوتی تصویری بود ازش خواهش کردم اوقات فراغتم را پیشش شاگردی کنم پس از ده روز میتوانستم خودم هم در تعمیرات بهش کمک کنم خلاصه چندین ماه پهلویش شاگردی کردم هنوز که هنوز است دست از یاد گزفتن و عملی کار کردن بر نداشتم به طوری که به قول معروف آچار فرانسه محلمان هستم .

علی تحیری 1

کاربر
2012-11-10
494
2,163
تهران- تهران پارس
سلام
خسته نباشيد
از اساتيد و با تجربه تر ها خواهش دارم بخونن و كمكم كنن

از بچگي خيلي تعميرات و درست كردن همه چيز رو دوست داشتم مخصوصا هرچي برق توش جريان داشت.

هنرستان رشته الكترونيك رو انتخاب كردم.
پيش رفتم و توي كارگاه ها هميشه نفر اول بودم.

دانشگاه قبول شدم و مشغول تحصيل در مقطع كارداني شدم.
دوره تعمير موبايل هم ديدم و يكسالي شاگردي كردم

تعمير لپتاپ و كامپيوتر هم نرم افزار كامل بلدم
سخت افزارم 60 درصد بلدم.

الان هرچي دارم پيش ميرم از رشتم دارم دور تر ميشم. هرچي فكر ميكنم ميبينم دانشگاه واقعا هيچي به ادم ياد نميده. من ترم آخر كارداني الكترونيك. نه طراحي ميتونم بكنم. نه ميكرو چيزي ميتونم بنويسم. نه رباتي بسازم. نه تعميري يادم دادن.
از خودم و درسو رشتم نا اميد شدم و رفتم سراغ كار توي اينترنت و گذروندن وقت با كارهاي كامپيوتري.
دوست دارم از رته اي كه انقدر زحمت كشيدم براش استفاده كنم براي كار كردن.
ولي نميدونم چيكار كنم. جدا من برم يه شركت براي كار بگم الكترونيك خوندم واقعا چه كاري ميتونم براي شركت يا كارخونه بكنم جز اينكه مدرك رو نشونشون بدم ؟؟؟

آخرين دفعه اي كه مدار چاپي ساختم سوم هنرستان بود.
الان اصلا نميدونم بلدم با لتراست كار كنم يا نه چه برسه به طراحي مدار.

تورو خدا كمك كنيد بتونم خودم و رشتمو بشناسم.
با تشكر
يا علي
با سلام خدمت شما کاربر گرامی:
این زندگی نامه کوتاه ادیسون است که در حدود 90 سال پیش، بیش از 2500 اختراع را به ثبت رسانید، در آن زمان نه امکانات امروزی، ماننده کامپیوتر، اینترنت، و نرم افزار های طراحی و ... خبری نبود وی با شاگردی و روزنامه فروشی در قطار پولی که بدست می آورد، صرف تحقیق و ابداع می کرد و در چنین زندگی سختی هیچگاه نا امید نشد و مرد موفق در زندگی خود شد. و این ضرب المثل از اوست. خلاقیت 99 درصد از پشتکار و یک درصد از الهام است. نا امید مباش و با پشتکار به هر جا بخواهی می توانی برسی. و خداوند در قرآن کریم فرموده است تنها کافر است که از درگاه ما نا امید است. موفق باشید انشا ا...

آخرین ویرایش:
بالا