آی پی امداد
abtahi
آریا الکترونیک mehrinfo تکشو

روشن نشدن پاور

khayam

کاربر
2011-08-25
9
31
با سلام
دوستان عزیز من یک پاور گرین 360 وات دارم که روشن نمی شود و ولتاژ DC حالت استندبای دو سیم سبز+مشکی آن چیزی در حدود 22 ولت است به نظر شما مشکل از کجاست و چگونه آنرا باید برطرف کنم؟ممنون

مهدی امجدی

کاربران vip(افتخاری)
vip افتخاری
کاربر
2009-12-25
2,476
19,507
ایران
درود بر شما دوست عزیز
دیودهای ثانویه و ترانزیسنور و تریستور ثانویه آن را چک کن که اتصال کوتاه نباشد درضمن ببین که داخل پاور خازنی باد نکرده باشد و کف پاور را نگاه کن که قلع مردگی و یا قطعی نداشته باشد .
با درود

آخرین ویرایش:

farah676

VIP+ افتخاری
کاربر +vip پلاس
vip افتخاری
کاربر
2007-08-22
4,688
62,018
اصفهان
با سلام
دوستان عزیز من یک پاور گرین 360 وات دارم که روشن نمی شود و ولتاژ DC حالت استندبای دو سیم سبز+مشکی آن چیزی در حدود 22 ولت است به نظر شما مشکل از کجاست و چگونه آنرا باید برطرف کنم؟ممنون
با عرض سلام
عزیزم اولین کاری که میتوانید اجام دهید تست ولتاژ تغذیه بخش اسیلاتور است که باید یک ولتاژ 5 و یک ولتاژ 14-18 ولت وجود داشته باشو و سپس با اتصال سیم سبز به سیاه ببینید آیا یک لحظه فن حرکت میکند؟ در این صورت یکی از دیود های خروجی خراب شده

mastam

کاربر vip
کاربر
2010-01-15
182
1,131
خنج
با سلام
اولا" ولتاژ حالت استند باي سيم بنفش است كه بايد 5 ولت باشد و سيم سبز رنگ سيم استارت پاور است كه اگر به منفي وصل شود پاور روشن ميشود .شما ابتدا ولتاژ سيم بنفش را چك كنيد اگر 5 بود حال اهم متر خود را در وضعيت تست آمپر قرار دهيد (رنج 10 امپر) سپس همين ولت رو تست آمپر (اصطلاحا" Isc) كنيد بايد حدود 2 - 3 امپر باشه و اگه نبود خازن خروجي 5 ولت استندباي (با رد يابي سيم بنفش ) رو تعويض كن .پس تا اينجا براي 5 ولت استارت بود حالا تا همين جا رو تست بفرما.بقيش رو بعد ميگم بهتون

بالا