آی پی امداد
آی پی امداد
آریا الکترونیک parcham تکشو

تست باطری یو پی اس

majid2012

کاربر
2011-08-13
1
11
چنانچه بخواهید یک باطری 12 ولت و65 امپر ساعت را چک کنید که خراب یا عمل شارژ انجام نمی شود وزیر 100 ثانیه خالی میکند باید به دو روش ولت متر ولامپ گازی ماشین 12 ولت بررسی کنید
1-ولت متر را روی رنج 20 ولت dcگذاشته وبادو پروپ قرمز ومشکی روی قطب مثبت ومنفی قرار دهید اگر ولتاژ ان زیر 11.5 ویا بالای 14.5 باشد باطری را با یک عدد لام÷ گازی تست کنید مثلا لامپ پر نور باشد و5 دقیقه کار کند خوب است ولی اگر کم نور ویا بعد از 1 دقیقه خاموش شود باطری خراب است

استاد

کاربر
2010-01-21
77
367
سلام دوستان
تا جایی که من اطلاع دارم باطری 12 ولتی سالم ولتاژش از13/6 بالاتر نمی رود وارتباطی به جریانش هم نداره ودرزمانی هم ولتاژش از 9/5ولت
پایین تر باشه تقریبا 70درصدی مطمئن باشید که باطری قسمت اعظمی از ظرفییتش رو برای همیشه از دست داده است

موفق باشید

mnajafi

کاربر vip
کاربر
2011-09-10
87
318
باتری یو پی اس به شرط شارژ بودن هنگامی که زیر بار میرود اگر ولتاژ آن زیر 12 ولت برود خراب میباشد و در دستگاههایی که چند عدد باتری با هم سری شده اند مانند کابین باتریهای 96 ولت و 240 ولت که به ترتیب 8 و 20 عدد باتری باهم سری هستند باتری خراب میتواند به عنوان اتصال کوتاه در مدار باتری عمل کرده و باعث خرابی دیگر باتری ها گردد . البته هنگام ولتاژ گیری باید پارامترهایی مانند توان و راندمان یو پی اس ، میزان بار ، ولـتاژ کابین باتری و آمپر باتریها را جهت تشخیص خرابی باتریها در نظر گرفت !

sorosh1368

کاربر
2012-06-12
1
2
باتری یو پی اس به شرط شارژ بودن هنگامی که زیر بار میرود اگر ولتاژ آن زیر 12 ولت برود خراب میباشد و در دستگاههایی که چند عدد باتری با هم سری شده اند مانند کابین باتریهای 96 ولت و 240 ولت که به ترتیب 8 و 20 عدد باتری باهم سری هستند باتری خراب میتواند به عنوان اتصال کوتاه در مدار باتری عمل کرده و باعث خرابی دیگر باتری ها گردد . البته هنگام ولتاژ گیری باید پارامترهایی مانند توان و راندمان یو پی اس ، میزان بار ، ولـتاژ کابین باتری و آمپر باتریها را جهت تشخیص خرابی باتریها در نظر گرفت !
خواهش میکنم کامل توضیح بدید چجوری باید مواردی که گفتید در نظر گرفت خواهش میکنم کمک کنید نیاز شدید دارم مرسی

بالا