آی پی امداد
abtahi
آریا الکترونیک mehrinfo تکشو

مشکل صدای غیرعادی در پاور و کم آوردن ولتاژ

aminp61

کاربر
2010-12-30
101
421
IRAN
سلام به همه دوستان عزیز
می خواستم بدانم صدایی که مانند صدای زنبور است در پاور مربوط به کدام قطعه است
و باعث شده پاور درحالت عادی خودش بتنهایی کار کند اما وقتی به مادربرد وسایر قطعات وصل می کنیم ولتاژ کم میاره
لطفا مرا دراین مشکل راهنمایی کنید با تشکر

صابری

کنترل کل سایت
ناظم انجمن
2009-05-31
11,796
134,636
اصفهان
سلام به همه دوستان عزیز
می خواستم بدانم صدایی که مانند صدای زنبور است در پاور مربوط به کدام قطعه است
و باعث شده پاور درحالت عادی خودش بتنهایی کار کند اما وقتی به مادربرد وسایر قطعات وصل می کنیم ولتاژ کم میاره
لطفا مرا دراین مشکل راهنمایی کنید با تشکر
به نام خدا

سلام دوست عزیز. احتمالا خازنهای خروجی خرابند و ممکن است از نظر ظاهری هم مشخص باشد.

alireza geram

کاربران vip(افتخاری)
vip افتخاری
کاربر
2007-09-04
230
825
پاناسونیک کاشان
ایراد صد در صد مربوط به خازنهای الکترولیتی هستش در اثر کارکرد زیاد نشتی پیدا کردن
صدای سوت مربوط به ترانس هسته فریتی داخل منبع تغذیه است که در اثر افت ولتاژ سوت میزند
خازنهای خراب روی آن باد میکند یا از زیر آن مایع زرد رنگی خارج میشود و داغ میکند

صابری

کنترل کل سایت
ناظم انجمن
2009-05-31
11,796
134,636
اصفهان
سلام دوست عزیز ممنون ازاینکه مرا راهنمایی کردید
اما من تمام قطعات را چک کردم نمی دانم این صدا مربوط به چیست و چرا ولتاژ کم میاره صدا مانند صدای زنبوری در مانیتوره
به نام خدا

سلام دوست عزیز. اما شما باید خازنهای خروجی را تعویض نمایید. چون با تست خرابی آنها مشخص نمیشود.

صابری

کنترل کل سایت
ناظم انجمن
2009-05-31
11,796
134,636
اصفهان
سلام داداش گلم ممنون ازپاسخ شما
خازنها هیچگونه نشتی ندارد و باد نکرده به این مورد زیاد برخوردم مخصوصا در پاورهای MEC زیاد دیدم
ممنون می شم بیشتر راهنمایی کنید
به نام خدا

سلام و تشکر از شما. درست میفرمایید. معمولا وقتی خازنها در پاور خراب باشند تغییر شکل میدهند. اما همین اخیرا موردی داشتم که خازن 1000 میکرو با این که ظاهرا سالم بود اما درست کار نمیکرد و با تعویض آن پاور راه افتاد.
همچنین یک خازن در مسیر تغذیه آی سی کنترل کننده ولتاژ هست که بهتر است تعویض گردد.
دیودها را هم چک کنید.

hadi_e

کاربر
2010-09-24
5
14
دوست عزیز مشکل افت ولتاژ که میگید از خازن های خروجی پاورتون میتونه باشه و صدای ویز ویز هم از خازن های خروجی و خازن های صافی پاورتونه که باید چک بشه
و اما در مورد تست خازن های الکترولیتی : نمیشه فقط از نظر ظاهری این خازن ها رو تست کرد و بهترین و درسترین روش اینه که این خازن ها رو با مشابهش تعویض کرد چون من برام پیش اومده که خازن نشتی نداشته و داغ هم نمیکرده و به طور کلی از نظر ظاهری کاملا ردیف بوده اما با تعویضش مشکلم حل شده

mster0072000

کاربر vip
vip
کاربر
سلام
من مشکلم اینه که در تعدادی برد که اونها هم تعداد زیادی خازن ریز و درشت دارن صدای فس فس خازن رو میشنوم اما این صدا حالتیه که ادمو گیج میکنه نمیدونی از کدوم خازنه . از اساتید خواستار ترفند و روشی بودم برای تشخیص خازنی که صدا میده رو پیدا کنم.تشکر

بالا