آی پی امداد
آی پی امداد
آریا الکترونیک parcham تکشو

حل مشکل شارژ نشدن Dell Studio 1640

h_gh

کاربر
2009-10-23
27
71
با سلام به دوستان
دوست داشتم تا یک تاپیک از تعمیراتی که انجام دادم رو پست کنم.
امروز یک دستگاه XPS 1640 داشتم که مشکل شارژ نشدن داشت.
من مدار قسمت سوکت رو براتون گذاشتم همچنین عکسی از محل تعمیر قطعه مربوطه.
اول باید مطلبی رو بگم و اونم اینکه در سری های DELL برای اینکه باتری شارژ بشه داخل فیش آداپتور سوزنی هستش که در صورت نبودن او باتری شارژ نمی شه و فقط ولتاژ به برد می رسه
که به اسم PS_ID هست که این قسمت توسط مداری به قسمت آی سی I/O مرتبط می شه که فرمان شارژ باتری رو می ده
حال چرا شرکت DELL این متد رو برای شارژ دستگاهاش انتخاب کرده برام سواله که اگه کسی جواب قانع کننده ای داره عنوان کنه.
اما برسیم سر مبحث خودمون.

این عکس مربوط به مدار شارژ برد.

power_studio_1640.jpg

و این عکس هم مربوط به محل تعویض ماسفت

studio_1640.jpg

برای تست این ماسفت ابتدا باید سه پایه آن رو اتصال کوتاه کنید تا تست صحیح باشه و در هر مرحله از تست این کار رو انجام دهید
بعد رنج اهمتر رو بیزر بگذارید و پراب منفی را به پایه درین و پراب مثبت را به پایه سورس وصل کنید در حالت از درین به سورس جریان راه دارد ولی در دیگر حالت ها مقاومت بی نهایت هستش.

اگه بنده جایی از آموزش بالا رو اشتباه یا غلط گفتم اساتید لطف کنن صحیح اون رو عنوان نمایند. ممنون

آخرین ویرایش:

roohan1001

کاربر
2011-07-30
16
34
درود
تشکر میکنم که اطلاعاتتون رو در اختیار بقیه اعضا میگذارید.
اون تاپیکی که قولش رو دادید ، بی صبرانه منتظرش هستم. اگه براتون ممکنه نقشه های دیگر رو هم در صورت امکان بگذارید ممنون میشم.

rector_zex

کاربر
2012-10-04
102
206
با سلام به دوستان
دوست داشتم تا یک تاپیک از تعمیراتی که انجام دادم رو پست کنم.
امروز یک دستگاه XPS 1640 داشتم که مشکل شارژ نشدن داشت.
من مدار قسمت سوکت رو براتون گذاشتم همچنین عکسی از محل تعمیر قطعه مربوطه.
اول باید مطلبی رو بگم و اونم اینکه در سری های DELL برای اینکه باتری شارژ بشه داخل فیش آداپتور سوزنی هستش که در صورت نبودن او باتری شارژ نمی شه و فقط ولتاژ به برد می رسه
که به اسم PS_ID هست که این قسمت توسط مداری به قسمت آی سی I/O مرتبط می شه که فرمان شارژ باتری رو می ده
حال چرا شرکت DELL این متد رو برای شارژ دستگاهاش انتخاب کرده برام سواله که اگه کسی جواب قانع کننده ای داره عنوان کنه.
اما برسیم سر مبحث خودمون.

این عکس مربوط به مدار شارژ برد.

مشاهده فایل‌پیوست 37552

و این عکس هم مربوط به محل تعویض ماسفت

مشاهده فایل‌پیوست 37553

برای تست این ماسفت ابتدا باید سه پایه آن رو اتصال کوتاه کنید تا تست صحیح باشه و در هر مرحله از تست این کار رو انجام دهید
بعد رنج اهمتر رو بیزر بگذارید و پراب منفی را به پایه درین و پراب مثبت را به پایه سورس وصل کنید در حالت از درین به سورس جریان راه دارد ولی در دیگر حالت ها مقاومت بی نهایت هستش.

اگه بنده جایی از آموزش بالا رو اشتباه یا غلط گفتم اساتید لطف کنن صحیح اون رو عنوان نمایند. ممنون
با عرض سلام و احترام به شما دوست عزیز
یه سوالی رام پیش اومد مگه میشه فتو تویه برد تست کرد؟ تست بیرون برد به این گونه هست که پایه سورسو درین میگیریم همونجوری که عرض کردین بعد پایه قرمزو به گیت وصل میکنی دوباره پایه گیتو میرنی به سورس اگه درین به سورس راه داد اونوقت ماسفت سالمه همه این کارا هم باید مولتی متر در حالت تست دیود باشه

• Like
واکنش‌ها[ی پسندها]: همتا
بالا