آی پی امداد
آی پی امداد
آریا الکترونیک parcham تکشو

درخواست: تبدیل دی وی دی رایتر به دی وی رام

saegheh_0836

کاربران vip(افتخاری)
vip افتخاری
کاربر
2007-09-24
118
1,196
38
کرمان
atmega8.blogfa.com
با سلام خدمت اساتید گرامی من تعدادی دی وی دی رایتر دارم که می خواهم به سفارش یک ارگان انها را به دی وی دی رام تبدیل کنم ایا این کار شدنی استن یا خیر اگر راهی وجود دارا بنده را راهنمایی کنید با تشکر فراوان

sovietiran

VIP+ افتخاری
کاربر +vip پلاس
vip
vip افتخاری
کاربر
2010-06-24
1,877
9,756
خراسان بزرگ!
با درود.
تجربه بنده زیاد نیست . دوستان بخش کامپیوتر میتونن راهنمایی های عالی بفرمایند اما:
رایتر فی نفسه رام هم هست.
معمولا هم اپتیک بخش رایتش اسیب میبینه.
احتمال داره بتونین با شستشو و سرویس اپتیک همینها و در نهایت تنظیم اپتیک(البته کار دقیقی نیست) رام اونها را درست کنین.

در عین حال بعضی ها اپتیکشون سالمه و برد خراب.با جابجا کردن قطعات اگه شبیه به هم باشن هم میشه راه بندازین.
امیدوارم منظور سوالتون را درست گرفته باشم.

ضمنا چه ارگان با انصافی هست که اینها را نریخته دور و نو نخریده!
الان ارگانها!مانیتور ال سی دی را اولین بار خراب میشه میگن اگه ارزش تعمیر نداره و نو بخریم!!

سپاس-بدرود.

آخرین ویرایش:

mehdifull

مدیر بخش تعمیر پخش های ماشین و ستاپ باکس
مدیر تالار
2007-10-28
3,333
50,512
شوش شهر دانیال نبی (ع)
این طور که معلومه این رایتر ها مشکلی ندارند و رایت کردن از روی سیستم ها واسشون مشکل بوده و خاستن با این کار از رایت کردن اطلاعات روی سیستم ها جلوگیری کنن .
که شاید نرم افزاری برای این کار باشه اما بهتره خود دوست عزیزمون آقا صاعقه بیشتر توضیح بدن.
که اگر این طور که بنده گمان کرده باشم بهترین راه اینه که با دی وی دی رام تعویض بشن و یک چیزی هم سر بگیرن ، تازه اون وقت پورت usbرو هم دارید که باید از قسمت بوت مادر برد غیر فعال کنید.

sovietiran

VIP+ افتخاری
کاربر +vip پلاس
vip
vip افتخاری
کاربر
2010-06-24
1,877
9,756
خراسان بزرگ!
با درود.
منطقیه!
نمیشه دیود لیزر مربوط به رایت را از مدار خارج کرد؟
التبه اگر تعداد زیاد باشه و مشابه باشند میارزه اینکار.
شاید احتیاج به نقشه برای پیدا کردن مسیر هم باشه.
سپاس-بدرود.

بالا