آی پی امداد
آی پی امداد
آریا الکترونیک parcham تکشو

مشکل: مادربرد ASUS P8H61 پورت USB از طريق Setup سيستم Disable نمي شود ؟

alireza_ra

کاربر vip
کاربر
2011-06-28
55
28
با سلام

من یک ایراد پیدا کردم که هنوز به جواب نرسیدم
اونم مادربرد asus p8h61 دارم همه چیز درست عمل میکند و هیچ ارور هم ندارم فقط usb ان از طریق setup غیر فعال نمی شود
در واقع وقتی disable می کنم و save می کنم در داخل windows همچنان فعال می باشد bios هم تعویض هم updait شد ولی همچنان این ایراد باقی هست باتری نیز چک شد ان هم نبود

Service Manual

D e b u g g e R
مدیرکل
معاونت انجمن
2007-06-19
13,653
176,707
iRanTK.iR
با سلام

من یک ایراد پیدا کردم که هنوز به جواب نرسیدم
اونم مادربرد asus p8h61 دارم همه چیز درست عمل میکند و هیچ ارور هم ندارم فقط usb ان از طریق setup غیر فعال نمی شود
در واقع وقتی disable می کنم و save می کنم در داخل windows همچنان فعال می باشد bios هم تعویض هم updait شد ولی همچنان این ایراد باقی هست باتری نیز چک شد ان هم نبود

سلام

ممکن هست شما از صفحه کليد يا موس USB استفاده کنيد و بعد از اعمال تغييرات شايد سيستم پورت ها را چک مي کند و وقتي متوجه اتصال موس يا کيبرد USB مي شود به صورت خودکار آن قسمت از بايوس را فعال مي کند .

شما بهتر است ابتدا تمام لوازم جانبي که از طريق پورت USB به سيستم متصل هستند را جدا کرده و از يک کيبرد PS2 استفاده کنيد و سپس اقدام به غير فعال کردن خروجي هاي USB کنيد .

حتي ممکن هست به صورت اتوماتيک هنگام بوت شدن سيستم آن قسمت فعال شود که براي تست اين مساله ميتوانيد سيستم را خاموش کرده کابل هارد را جدا کنيد و بعد USB را غيرفعال کرده و تغييرات را ذخيره نموده و سيستم را ريست کنيد و دوباره وارد تنظيمات بايوس شده و ببينيد که تنظيم آن قسمت به هم خورده يا نه ؟

ضمنا براي چي قصد انجام چنين کاري را داريد ؟

دقيقا چه نوشته اي در بايوس براي غير فعال کردن پورت USB در مادربرد شما وجود دارد ؟

ممکن هست يک بلوک از آي سي فلش شما خراب شده باشه و دقيقا همون جايي باشه که اطلاعات مربوط به بخش USB داخلش ذخيره ميشه و بعد از ذخيره شدن و Restart سيستم چون اطلاعاتي روي اون ذخيره نميشه به حالت پيش فرض لود ميشه که البته اين امر خيلي بعيد هست .

موفق باشيد .

Disable-USB-Ports-through-BIOS.jpg

alireza_ra

کاربر vip
کاربر
2011-06-28
55
28
من با وجود اینکه usb ها را جدا کردم و از port ps2 نیز استفاده کردم مشکل حل نشد در ضمن setup نیز بهم نمی خورد

حتی password نیز برای setup گذاشته شده گفتیم این شاید حل شود هم با password هم بدون password این مشکل با برجاست

USB CONFIGURATION
USB CONTROLLER ENABLED
DISABLED

البته از این مادر بردا جدید با OPTION جدید هست که عکس شما مربوط به مادر برد هایی هست که قدیمی تر هستش

در ضمن این مادر برد برای سازمانی به تعداد خریداری شده و از طریق نرم افزار نمیخواد غیر فعال بشه و همه این تعداد خریداری شده این مشکل رو دارا می باشن و ic flash نیز نبود
لطفا تمامی چیزهایی که به نظرتون میاد رو شرح دهید

آخرین ویرایش:

Service Manual

D e b u g g e R
مدیرکل
معاونت انجمن
2007-06-19
13,653
176,707
iRanTK.iR
سلام

تنها موردي که به ذهنم ميرسه اشکال در نرم افزار يا همون Firmware دستگاه هست .

چون شما فرموديد به تعداد از اين مادربرد خريداري کرديد و همه اين مشکل رو دارند صد در صد يک اشکال کارخانه اي هست .

بهتر هست به شرکت ASUS ايميل بفرستيد تا اين مشکل رو برطرف کنند يا اينکه اگر چند نمونه فايل آپديت در سايت ASUS موجود هست چک کنيد و ببينيد با همه فايل هاي آپديت اين مشکل وجود دارد يا نه ........

منتظر حل مشکل شما هستم / موفق باشيد .

ASUS P8H61.jpg

ASUS P8H61 -.jpg

bardia.co

کاربر
2010-08-21
83
232
شهرضا
سلام خسته نباشيد. مشكل فقط از بايوس مادربرد است. از سايت WWW.DRIVERS.SOFTPEDIA.COM ميتوانيد ورژن بالاتري از بايوس را دانلود كره و بايوس را آپديت نماييد. البته اگر اين امكان را در ورژن بالاتر قرار داده باشند.در ضمن از FELASH كردن بايوس مادربردهاي ASUS خودداري كنيد و از طريق دستگاه پروگرامر حتما آپديت كنيد چون بعد از FELSH كردن CPU FAN ERROR! خواهيم داشت.

mehrdad.cms

کاربر vip
کاربر
2011-06-11
4
8
سلام
اگه فقط برات مهمه که usb کار نکنه و غیر فعال باشه بهتره از طریق group policy که از امکانات ویندوزه usb رو غیر فعال کنی

sina3922909

کاربر
2011-12-16
1
0
سلام
من به تازگي اين مادربورد را تهيه كردم و وقتي كه usb هاي جلوي كيسم را بر روي مادربورد نصب مي كنم با اين error مواجه مي شم :
Usb Device Over Current Status Detect System Will Shut Down After 15 Secend
و در ضمن حتي از اين پورتهاي usb ايي كه بر روي مادربورد نصب ميشه هم نصب كردم ولي با يك بوي بد سوختگي مواجه شدم و ديدم كه او usb ايي كه وصل كردم به مادربورد سياه شد ولي به مادربورد صدمه ايي نديد و همچنان سيستم كار مي كنه ولي usb هاش ايراد دارن چيكار كنم

بالا