آی پی امداد
آی پی امداد
آریا الکترونیک parcham تکشو

مشکل در لپ تاپ ايسر مدل Acer Aspire 5535

acorn123

کاربر
2011-06-27
11
9
سلام به همه دوستان
لپ تاپ Acer spire 5535 بنده چند روزه مشکل پیدا کرده وقتی روشنش می کنم چراغش روشن می شه ولی صفحه فقط مشکی و هیچ چیز دیگر نیست
صدای فن می یاد صفحه مانیتورش رو هم چک کردم مشکل نداشت و رم را در اوردم ولی وقتی روشنش می کنم بوق نمی زنه
می شه لطف کنید و منو راهنمایی کنید
ممنون

roohan1001

کاربر
2011-07-30
16
34
سلام
لطفا چک کنید که وقتی سیستم رو روشن میکنید کپس لاک کار میکنه یا نه
نتیجه رو اعلام کنید تا بتونم درست راهنمایی کنم

acorn123

کاربر
2011-06-27
11
9
سلام دوست عزیز

متاسفانه Caps Lock چراغ نداره که وفتی روشن باشه معلوم باشه .
دیگه چطوری می تونم چکش کنم.
خیلی ممنون از کمکت

nikai

کاربر
2010-10-07
182
1,029
ایران بلوچستان
سلام به همه دوستان لپ تاپ Acer spire 5535 بنده چند روزه مشکل پیدا کرده وقتی روشنش می کنم چراغش روشن می شه ولی صفحه فقط مشکی و هیچ چیز دیگر نیست صدای فن می یاد صفحه مانیتورش رو هم چک کردم مشکل نداشت و رم را در اوردم ولی وقتی روشنش می کنم بوق نمی زنه می شه لطف کنید و منو راهنمایی کنید ممنون
سلام دوست عزیز شما باید خازنهای اطراف سی پی یو رو چک کنید که باد کرده یا از کار افتاده نباشند در مرحله دوم سی پی یو را باز کرده دراورده و دوباره سرجایش بزارید ممکنه پایهاش درست اتصال نداشته باشند اینجور عیبها اکثرا از سی پی یو هست چون اگر سی پی یو کار نکنه دیگه برداشتن رم تاثیری نداره که بوق بزنه و صفحه مشکی موفق باشی

roohan1001

کاربر
2011-07-30
16
34
وقتی سیستم رو روشن میکنی ، بعد از 30 ثانیه دکمه پاور رو بزن ببین سیستم سریع خاموش میشه یا باید دکمه رو نگه داری تا سیستم خاموش بشه

acorn123

کاربر
2011-06-27
11
9
سلام دوست عزیز

قبلا هم وقتی می خواستم با دکمه پاور خاموش کنم باید در حدود پنج تا شش ثانیه نگه می داشتم و الان هم همینطور هست.
بنظر شما مشکل از چیه؟

واقعا از لطفت متشکرم

roohan1001

کاربر
2011-07-30
16
34
این سئوال ها رو میپرسم میخوام ببینم سیستم کار میکنه ولی تصویر نداری یا اینکه کلا از کار افتاده. البته باید یک چراغ برای نام لاک یا کپس لاک داشته باشی برای تست این موضوع. اگر که علامتی از حیات تو سیستمت دیدی ایراد از چیپ گرافیک و با یه ریبال مشکلت حل میشه .به هرجهت باید سیستم رو ببری به یک تعمیرگاه مطمئن (البته اگه تعمیرکار نیستی) . نتیجه رو حتما اعلام کن موفق باشی

acorn123

کاربر
2011-06-27
11
9
سلام دوست عزیز

چراغ CAPS LOCK روشن نمی شه و پس یعنی مشکل کارت گرافیکی نداره؟

واقعا از کمکت ممنون

roohan1001

کاربر
2011-07-30
16
34
درودخیلی مواقع با در آوردن و تمیز کردن پایه های رم و اسپری زیر cpu این جور مشکل ها حل میشه . اگه نشد ، البته نمیشه 100% گفت که مشکل گرافیک نداری ، با یک diboger کنترل کن ببین سیستم تا کجا بالا میاد

ali_samet

کاربر
2011-03-02
7
11
دوست عزیز اگر تصویر نداری مشکل میتونه از چند جهت باشه ولی اگر به گفته شما سیستم با داشتن دکمه پاور بعد از چند ثانبه خاموش مشود پس لپ تاپ عمل بوت را انجام میده و ولتاژ های کور و وی تی تی و ... را هم دارید شما اگر قادر به باز کردن لپ تاپ هستید فلت ال سی دی یا ال ای دی اگر باشه از روی مادربورد جدا کنید و با پورت وی جی ای 100 درصد تصویر دارید که اگر این گونه شد متما باشید مشکل از چیپ شماست که با ریبال دادن درست میسشه ولی امکان برگشت بالاست... پس حتما چیپ رو تعویض کن...

موفق باشید.. نتیجه رو هم اعلام کنید.

بالا