آی پی امداد
آی پی امداد
آریا الکترونیک parcham تکشو

مشکل: سیستم هنگ می کنه بعد از ریست دیگه هارد شناسای نمی کنه

nikai

کاربر
2010-10-07
182
1,029
ایران بلوچستان
هنگ کردن سیستم و نشناختن هارد دیسک بعد از ریست

سلام دوستان
من سیستمم موقعه ای که درحین کار هنگ می کنه هارد دیسک محو می شه دیگه هم هر چقد ری اسارت هم بکنی باز هم هارد شناسای نمی کنه مگه اینکه همه سیمهای هارد باز کنی و دوباره نصب کنی تا شناسای کنه یعنی هر بار که هنگ کنه باید درب سیستم باز کنی و دستکاری کنی مدلش هم تقریبا جدیده model:p5gv-mx-uaygzو رمش دوگیگ سی پی یو هم 3200 در ضمن دوتا هارد براش گرفتم یک ساتا و یه مدل قدیمی که باز هم هم شناسای نمی کنه

آخرین ویرایش:

majid_tech

کاربر vip
vip
کاربر
سلام دوستان
من سیستمم موقعه ای که درحین کار هنگ می کنه هارد دیسک محو می شه دیگه هم هر چقد ری اسارت هم بکنی باز هم هارد شناسای نمی کنه مگه اینکه همه سیمهای هارد باز کنی و دوباره نصب کنی تا شناسای کنه یعنی هر بار که هنگ کنه باید درب سیستم باز کنی و دستکاری کنی مدلش هم تقریبا جدیده model:p5gv-mx-uaygzو رمش دوگیگ سی پی یو هم 3200 در ضمن دوتا هارد براش گرفتم یک ساتا و یه مدل قدیمی که باز هم هم شناسای نمی کنه

با سلام احتمال قوی مشکل شما از عدم توانایی پاور برای تامین جریان مورد نیاز سیستم است . شما اتصالات و کابلهای دیتا و برق هاردتان را چک کنید و حتی کابل دیتایتان را هم تعویض کنید اگر مورد حل نشد مشخصات کامل سیستم و مارک و توان پاور را بنویسید

Masoud_Y

مدیر بازنشسته
مدیر بازنشسته
2007-05-30
1,379
7,184
با سلام
سیستم من هم مشکل سیستم شما را داشت و هر از چند روز همین اتفاق میافتاد و هر راهی رو امتحان کردم نشد اخر مجبور شدم یک هارد نو بخرم و با نصب هارد نو الان حدود شش ماهی است که حتی یک مرتبه هم این مشکل بوجود نیامده حتما سیستت رو با یک هارد نو امتحان کن

sajjad-d

VIP PLUS
VIP PLUS
vip
کاربر
2008-07-21
301
907
اصفهان
سلام
عزیز طبق گفته آقای
majid_tech عمل کنید
این مشکل در هارد های ساتا بیشتر به دلیل نامرغوب بودن کابل برق ساتا میباشد که سیستم یا هنگ میکند یا ریست میشود

ضمنا با هارد IDE هم همین مشکل داری ؟

nikai

کاربر
2010-10-07
182
1,029
ایران بلوچستان
سلام دوستان
من اول هارد sata را گرفته بودم که هنگ می کرد و شناسای نمی کرد ولی با توصیه یکی از دوستام رفتم یه هارد دیگهide گرفتم که شاید با این درست بشه ولی باز هم همون مشکل و در ضمن دوستان من چند بار کابلها را هم عوض کردم که باز هم فرقی نکرددر ضمن دی وی دی رایتر هم از همین کابلها می خوره که اون اصلا محو نمی شه حالا باید به توصیه دوستمون majid_techباید سپلای چک کنم که جوابش بهتون می گم از راهنمای همه شما دوستان سپاسگذارم
مشخصات کامل سیستم:ASUS-P5GV-MX-UAYGZ
وسپلای مدلش:MICRONET-MODEL:250WATTATX

آخرین ویرایش:

سفیر امید

VIP+ افتخاری
کاربر
2006-11-29
1,058
10,003
سلام دوست عزیز بعد از نصب هارد در قسمت بایوس کامپیوتر هاردو تعریف کن اگر آی دی ای هم باشه مستر ویا اسلو وجمپرشو چک کن اشکال دستگاه شما فقط از هارد میباشد ومشکل دیگه ای ندارد موفق باشی

roozbeh_ak

کاربر vip
vip
کاربر
2011-05-29
10
9
اینکه مشکل شما از هارد باشه موافق نیستم. و نمیتونه از slave و master باشه. چون سیستم عامل بالا میاد و بعدش هنگ میکنه. من 2 سال پیش به مورد مشابهی برخورد کردم. مثل شما به همه چیز شک کردم و خیلی قطعات رو تعویض کردم ولی درست نشد. با کمی نحقیق فهمیدم احتمال خرابی پاور هست. پاور رو تعویض کردم و مشکلم کاملا حل شد.بعضی از پاورها به دلایلی که من نمیدونم بعد از مدتی کار کردن ولتاژ +12 شون افت پیدا میکنه. این همون ولتاژیه که موتور هارد رو میچرخونه. این درسته که CDROM شما شناسایی میشه ولی دلیلی بر سلامت پاور نیست. همیشه شاد باشید:eek:k:

سفیر امید

VIP+ افتخاری
کاربر
2006-11-29
1,058
10,003
اینکه مشکل شما از هارد باشه موافق نیستم. و نمیتونه از slave و master باشه. چون سیستم عامل بالا میاد و بعدش هنگ میکنه. من 2 سال پیش به مورد مشابهی برخورد کردم. مثل شما به همه چیز شک کردم و خیلی قطعات رو تعویض کردم ولی درست نشد. با کمی نحقیق فهمیدم احتمال خرابی پاور هست. پاور رو تعویض کردم و مشکلم کاملا حل شد.بعضی از پاورها به دلایلی که من نمیدونم بعد از مدتی کار کردن ولتاژ +12 شون افت پیدا میکنه. این همون ولتاژیه که موتور هارد رو میچرخونه. این درسته که CDROM شما شناسایی میشه ولی دلیلی بر سلامت پاور نیست. همیشه شاد باشید:eek:k:
===============================
دوست عزیز ایشون عنوان کردند که هارد شناسای نمیشه تا سیستم بالا بیاد پس احتمال داره که ایراد نرم افزاری باشه در ضمن فرمایشات شما در مور پاور هم میتونه درست باشه به هرحال بعد از تعویض کابل ایدی بهتر اونا هم چک بشند

آخرین ویرایش:

roohani

کاربر vip
کاربر
2010-05-23
152
264
من هم این مشکل رو چندین بار داشتم که تقریبا همشون از کابل برق یا پاور بودن

• Like
واکنش‌ها[ی پسندها]: imanfc
بالا