آی پی امداد
abtahi
آریا الکترونیک mehrinfo تکشو

وصل شدن صدا بعد از 1 ساعت

Shami

مدیر بخش تعمیرات تخصصی
ناظم انجمن
2009-07-12
5,770
80,447
تو همین نزدیکی ها
پری آمپلیفایv کجاست دقیقا میشه راهنمایی کنین؟ و آمپیلی فایر کدام هستش؟ از شکلهای زیر ممنون میشم با شکل نشان بدین پری آمپلیفایر کدامه؟

http://up.iranblog.com/images/3nsk7iyjc03wiflkbn.jpg http://up.iranblog.com/images/s6codqj1d7pdztgpk3.jpg
سلام
دوست عزیز توضیحات دوستان را اگر مو به مو عمل می کردین قطعا به نتیجه می رسیدین
بگذریم
شما ابتدا ای سی امپلی فایر که برد شماره 1 و شماره ای سی tda7377
را از مدار خارج کنید
و بعد ولتاژ های تغذیه ای سی را اندازه بگیرید ببینید ایا ولتاژ دارید یا نه؟
بعد یک ای سی نو جا بزنید و اسپیکر را روشن کنید و با نوک انگشت خود کمی خیس نموده و به پایه های بزنید ببینید فون میاد یا نه؟
اگر فون اومد قسمت های بعدی مانند پری و قسمت اکولایزر مشکل دارد ولی اگر فون نداشت قسمت قدرت امپلی فایر ایراد دارد
(دوست عزیز با زبان ساده توضیح دادم تا متوجه بشی)
نتیجه این کار ها رو اعلام کن

ali1415

کاربر
2011-08-17
7
13
36
گرگان
سلام خسته نباشید منم دقیقا همین مشکلو دارم چندتا سوال از محضر دوستان متخصصم داشتم
:میخواستم بدونم منبعی هست که بشه کامل ای سی امپلی فایر tda7377 را به زبان غیر حرفه ای شناخت؟
:تقویت کننده ساب هیچ عملی را نشون نمیده ترانزیستورها مقاومت ها و خازن های پلی استرشو تست کردم وقسمتی از برد که گرمای زیادی داره قطعاتشو برای احتیاط تعویض کردم اما بازم صدایی نیومد.ولتاژ تا سر پایه های ای سی tda7377 میاد البته نمیدونم اصلش باید ولتاژ روی کدام پایه ها باشه به صورت اماتور همه ی پایه ها رو دو به دو ولتاژ گرفتم تا بلاخره دو پایه ولتاژ 16 ولت رو نشون میداداینو هم راهنمایی کنین کدام پایه ها باید ولتاژ دو سرش بیاد.
خازن 4700میکرو هم کشیدم بیرون ولتاژ دادم با ولت متر امتحان کردم وعمل تخلیه با اتصال کوتاه رو هم تست کردم ظاهرا سالم بود ولی چون روش درستی برای تست خازن شیمیایی نبود دیگه ادامه ندادم برای خازن های دیگه (لطفا روش تست خازن شیمیایی رو هم بگین)
دسته اخر نتیجه نگرفتم ای سی tda7377 رو عوض کردم بازم نتیجه نگرفتم دستمو مرطوب کردم و به تمام پایه های ای سی زدم هیچ صدای فونی بیرون نیومد.موندم ایرادش از کجاست لطفا راهنمایی کنید؟
وفکر کنم یه اشتباه مرتکب شدم دیگه وقتی با تعویض ای سی نتیجه نگرفتم با پنس پایه های خروجی رو که به طور غیر مستقیم به پایه های ای سی وصل میشد رو اتصال دادم یه لحظه صدای قوی از اسپیکر اومد بیرون وقتی دوباره اتصال دادم صدا نیومد بیرون فکر کنم ای سی رو سوزوندم!به نظر شما ای سی سوخت؟

• Like
واکنش‌ها[ی پسندها]: قیصر

ali1415

کاربر
2011-08-17
7
13
36
گرگان
همین شکلی که دوست خوبم زحمت گشیده گذاشته از برد صدا اون قسمتی که خیلی داغ میکنه جریان میکشه که بردش تغییر رنگم داده اون قسمت اون دوتا دیود زنرش چند ولته میشه بگین
بعدشم من دیود زنر 9 ولت رو میذارم هیچ صدای فونی در نمیاد بعد از این که دیود زنر 9 ولت سوخته میذارم صدای فون خیلی مرتب ازش در میاد همون دیود زنر مربوط به نقاط جریان کشیده در برد رو میگم
مشکل کجاست؟

Shahram.ba

کاربر vip
کاربر
2022-01-29
3
0
سلام و خسته نباشید به همه عزیزان بنده کوچیک همه اساتید هستم مشکل از آمپلی و قطعاتی نیست مشکل از جای دیگر هست بنده دو بار با این مورد برخورد کردم یکبار تو یکی از خونه ها ی محله مون هیئت داشتیم دستگاه رو وصل کردم بکل صدا نداد میکروفن سیمی بیسیم باند همه سالم بودن فقط قسمت پاور صدا نمیداد حتی دستگاه دیگری هم آوردیم بازم این مشکل پیش اومد بعد ده سال یکماه پیش یکی از همسایه‌ها برای جهاز دخترش از این سیستم های خانگی سه طبقه خریده بود اومد گفت اسپیکر روزها صدا میده ولی شبها از ساعت ۱۹تا ۲۳ کلا صدا نمیده فلش رو باز میکرد صفحه روش ولی صدا نمیده گفت بردم نمایندگی و اونجا صداش در آمد و آوردم باز تکرار شد گفت اگر امکان داره کمک کن تاتعمیرش کنی رفتم خونشان و کل پریز هاو سیم ها رو چک کردم همه ولتاژ ۲۲۰ یا ۲۱۹بود مشکل از بجا میتونه باشه چون قبلا هم تجربه داشتم یادم افتاد تو هر دو مورد از کنتور برق تا ورودی داخل خونه از اون کابل های رشته ی قدیمی هست با روکش طوسی هست و داخلش دو رشته سیم داره استفاده کرده بودن که با تعویض اون سیم های آون قسمت مشکل آمپلی هم حل شد شما هم بگرد ببین کدوم قسمت از سیم های خونتون میتونه باعث این مشکل بشه

بالا