آی پی امداد
آی پی امداد
آریا الکترونیک parcham تکشو

لپ تاپ مدل ایسر zg5 "8 ال سی دی کوچک شده

ثمین

کاربر
2008-06-16
15
31
سلام ال سی دی لپ تاپ من 8 اینچ از سمت راست کوچک شده وپائین صفحه هم عکس بالای صفحه را تکرار می کنه کسی اطلاعات داره خواهش می کنم راهنمایی کنید

nekooee

Senior Technical Supervisor
مدیرکل
معاونت انجمن
2007-09-21
6,774
29,824
ایران
شما مشکلات نرم افزاری رو تست کردید؟ مثلا تغییر رزولوشن دادید؟ یعنی از کنترل پنل رزولوشنال سی دی رو تغییر بدید اگر درست نشد یکبار کارت گرافیکتون رو آنیستال کنید دوباره نصب کنید. اگر باز هم درست نشد دیگر
مشکل سخت افزاری دارید و دوستان تعمیرکار باید راهنماییتون کنن

ثمین

کاربر
2008-06-16
15
31
سلام
با تشکر از حسن توجهتان
من تمام اینکارها را کردم لپ تاپ برای تعمیر پیش من امده که پنلش شکسته بود بعداز تعویض مشکل تصویر پیدا کرد وفقط روشن می شد تصویر نداشت برای حل مشکل بایوس لپ تاپ را برای( شرکت نوین سازان )اقایان مبارکی وسادات ارسال کردم که بعد از 4 روز کاری البته خودم گفته بودم که بایوس رفته اما یه بایوس اپدیت کردن 4 روز طول کشید . تماس گرفتند و بعد از کلی پیچوندن هزار یه حرف گفتند که اقا ال سی مشکل پیدا کرده ماشاءالله کی حریف تهرانی ها میشه البته دور از جمع انجمنی ها . لپ تاپو ارسال کردن برای من حالا با این لپ تاپی که از سمت راست 4.5 سانت کوچک شده واز پائین صفحه 1.5 سانت تکرار بالای دسکتاب را نمایش می دهد .خواهش می کنم راهنمایی فرمائید. با تشکر حسینی

آخرین ویرایش:

صابری

کنترل کل سایت
ناظم انجمن
2009-05-31
11,796
134,628
اصفهان
سلام
با تشکر از حسن توجهتان
من تمام اینکارها را کردم لپ تاپ برای تعمیر پیش من امده که پنلش شکسته بود بعداز تعویض مشکل تصویر پیدا کرد وفقط روشن می شد تصویر نداشت برای حل مشکل بایوس لپ تاپ را برای( شرکت نوین سازان )اقایان مبارکی وسادات ارسال کردم که بعد از 4 روز کاری البته خودم گفته بودم که بایوس رفته اما یه بایوس اپدیت کردن 4 روز طول کشید . تماس گرفتند و بعد از کلی پیچوندن هزار یه حرف گفتند که اقا ال سی مشکل پیدا کرده ماشاءالله کی حریف تهرانی ها میشه البته دور از جمع انجمنی ها . لپ تاپو ارسال کردن برای من حالا با این لپ تاپی که از سمت راست 4.5 سانت کوچک شده واز پائین صفحه 1.5 سانت تکرار بالای دسکتاب را نمایش می دهد .خواهش می کنم راهنمایی فرمائید. با تشکر حسینی
به نام خدا

سلام دوست عزیز. اگر شما پنل را عوض کرده اید احتمالا باید تنظیماتی هم بایوس داشته باشد تا سایز و نوع آن برایش تعریف کند.
من تخصصی در رابطه با تعمیر لپ تاپ ندارم. اما میدانم اگر سایز و نوع و ولتاژ کار پنل برای دستگاه درست تعریف نشده باشد چنین مشکلاتی بوجود می آید.
حالا شما که تخصص دارید ببینید برای آنها تنظیماتی وجود دارد؟ مثلا رزولویشن را که آقای نکویی فرمودند را تغییر دهید.

ثمین

کاربر
2008-06-16
15
31
سلام
باسپاس از اینکه منو مورد لطف خود قرار دادید
عذر خواهی می کنم شایدمن اشتباه کرده باشم منظورم قاب پشت ال سی بود .من زمانی که عوض کردم خوب بود اما وقتی که تصویر رفت فقط لپ تاپ روشن می شد یعنی فقط ال ی دی پاور روشن می شد ودیگه بقیه قطعات کار نمی کردند. بعد از ارسال به تهران و تماس اون شرکت محترم ():confused:و فرمودند که ال سی مشکل داره البته من از خروجی گرافیک با یه ال سی دی دیگه تست کردم مشکل نداشت فکر می کنم خود ال سی دی مشکل داره البته اگه پیکسل سوخته باشه نباید به این صورت دقیق تصویر جمع بشه اگه ضربه باشه تصویر خوب بازم اون قسمت که ضربه خورده سیاه میشه اما خوده شرکت محترم ؟ اقای سادات گفت من با یه ال سی دی 8 اینچ تست گرفتم خوب بوده تصویر میخوام بدونم میشه این ال سی دی رو درست کرد یا نه البته اگه نیازه یه عکس بگذارم.
با تشکر احمد حسینی

• Like
واکنش‌ها[ی پسندها]: 1212ali

صابری

کنترل کل سایت
ناظم انجمن
2009-05-31
11,796
134,628
اصفهان
سلام
باسپاس از اینکه منو مورد لطف خود قرار دادید
عذر خواهی می کنم شایدمن اشتباه کرده باشم منظورم قاب پشت ال سی بود .من زمانی که عوض کردم خوب بود اما وقتی که تصویر رفت فقط لپ تاپ روشن می شد یعنی فقط ال ی دی پاور روشن می شد ودیگه بقیه قطعات کار نمی کردند. بعد از ارسال به تهران و تماس اون شرکت محترم ():confused:و فرمودند که ال سی مشکل داره البته من از خروجی گرافیک با یه ال سی دی دیگه تست کردم مشکل نداشت فکر می کنم خود ال سی دی مشکل داره البته اگه پیکسل سوخته باشه نباید به این صورت دقیق تصویر جمع بشه اگه ضربه باشه تصویر خوب بازم اون قسمت که ضربه خورده سیاه میشه اما خوده شرکت محترم ؟ اقای سادات گفت من با یه ال سی دی 8 اینچ تست گرفتم خوب بوده تصویر میخوام بدونم میشه این ال سی دی رو درست کرد یا نه البته اگه نیازه یه عکس بگذارم.
با تشکر احمد حسینی
به نام خدا

سلام آقای حسینی. قاب پشت که ربطی به خرابی تصویر ندارد. اما شما چند عکس از تصویر و بردهای پنل و قاب که عوض کرده اید بگذاریدشاید راهنما برای عیب یابی باشد.

• Like
واکنش‌ها[ی پسندها]: 1212ali

ثمین

کاربر
2008-06-16
15
31
با سلام خدمت جناب اقای صابری
PIC_0061241254.jpg این عکس خود مانیتور لپ تاپ منظورم از قاب پشت ال سی دی یعنی همون درب منظورم هست

صابری

کنترل کل سایت
ناظم انجمن
2009-05-31
11,796
134,628
اصفهان
با سلام خدمت جناب اقای صابری
مشاهده فایل‌پیوست 35414 این عکس خود مانیتور لپ تاپ منظورم از قاب پشت ال سی دی یعنی همون درب منظورم هست
به نام خدا

سلام آقای حسینی. عکس بسیار مفید بود. به نظر میرسد پنل خراب باشد. البته این در صورتی است که حالت آن تغییر کند و ثابت نباشد.
اگر همیشه ثابت باشد عیب نرم افزاری است و باید متخصصین این امر شما را برای تنظیمات آن راهنمایی کنند.

ثمین

کاربر
2008-06-16
15
31
به نام خداوند مهربان
با سلام خدمت همه دوستان گل من با این مسئله برخورد کردم وهنوز نتوانستم راه حلی برای این موضوع پیدا کنم اگر شما دوستان گلم می توانید منو راهنمایی کنید
با تشکر احمد حسینی

ثمین

کاربر
2008-06-16
15
31
سلام هنوز هیچ کدام از دوستان متخصص نتوانستند راهنمایی بفرمایند

بالا