آی پی امداد
abtahi
آریا الکترونیک mehrinfo تکشو

روشن نشدن پاور بعد از یک اتصالی کوتاه

صابری

کنترل کل سایت
ناظم انجمن
2009-05-31
11,796
134,634
اصفهان
سلام
پاور من بعد یک اتصالی دیگه روشن نشد فیوز را چک کردم سالم بود همه ی قطعات از لحاظ فیزیکی سالم کدام قطعه می تونه مشکل پیدا کرده باشد بعد از اتصالی
به نام خدا

سلام دوست عزیز. اگر در اولیه ترانزیستورها و مقاومتهای اطراف نسوخته باشند و قطعه ای دود نکرده باشد به احتمال زیاد یکی از دیودهای 3 پایه که در خروجی روی هیت سینک بسته میشوند شورت شده.
همچنین بهتر است خازنهای خروجی را هم عوض کنید

MMH

کاربر
2009-03-12
6
11
دوست عزیزم چندین حالت می تواند وجود داشته باشد به فرض اگه 5 ولت استند بای ما سالم باشد می توان این نتیجه را گرفت که یا 2 ترانزیستور فت روی هیت سینک اول که معمولا 3007 یا 3009 است خراب است یا دیود های روی هیت سیک دوم که بصورت 3 پایه هستند و شبیه به ترانزیستور . اگه اینها نبود شاید از پاور آیسی باشدا.

farah676

VIP+ افتخاری
کاربر +vip پلاس
vip افتخاری
کاربر
2007-08-22
4,688
62,018
اصفهان
با عرض سلام
دوست عزیزم ترانزیستور های ورودی فت نیستند و ترانزیستور های معمولی هستند و در اثر اتصال احتمال خرابی دیود های خروجی با توجه به فرمایش دوست عزیزم آقای صابری ، بیشتر است . خرابی آیسی نیز بسیار کم میباشد ولی تست خروجی 5 ولت پاور معقول تر است

rarelyviewe

کاربر
2011-09-01
3
11
با سلام و خسته نباشید خدمت همه دوستان
منم یه پاور دارم که بعد از یه اتصال کوتاه در خروجی 12ولت روشن نمیشه.سیم بنفش هم خروجی 5ولت داره و تمامی قطعات از نظر ظاهر و بو و رنگ سالم به نظر میان
ممنون میشم کمکم کنین

rarelyviewe

کاربر
2011-09-01
3
11
با سلام و تشکر از توجهتون
تو بخش خروجی سه تا دیود هست که دوتاش شبیه ترانزییستوره و یکی دیگه چیزی شبیه دوتا دیود آمپر بالا که به یه پایه وصل شده.
من هرسه تاشون رو خارج از مدار با اهم متر تست کردم سالم بودن.یه ترانزیستور هم رو هیت سینک خروجی هست که بهش دست نزدم چون نمیدونم روش تستش چجوریه.
احتمال داره که از آی سی باشه؟
دو تا آی سی داره به شماره های KA7500 و 393P
بازم ممنون

farah676

VIP+ افتخاری
کاربر +vip پلاس
vip افتخاری
کاربر
2007-08-22
4,688
62,018
اصفهان
با عرض سلام
لطفا دو عدد مقاومت سر راه دو ترانزیستور ورودی ( 1.2 اهم) یکی سر راه امیتر و دیگری سر راه کلکتور و اگر اسکوپ دارید ببینید که روی کلکتور دو ترانزیستور C945 پالس دارید

مهدی امجدی

کاربران vip(افتخاری)
vip افتخاری
کاربر
2009-12-25
2,476
19,507
ایران
با سلام و تشکر از توجهتون
تو بخش خروجی سه تا دیود هست که دوتاش شبیه ترانزییستوره و یکی دیگه چیزی شبیه دوتا دیود آمپر بالا که به یه پایه وصل شده.
من هرسه تاشون رو خارج از مدار با اهم متر تست کردم سالم بودن.یه ترانزیستور هم رو هیت سینک خروجی هست که بهش دست نزدم چون نمیدونم روش تستش چجوریه.
احتمال داره که از آی سی باشه؟
دو تا آی سی داره به شماره های KA7500 و 393P
بازم ممنون

درود بر شما دوست گرامی
شما باید ic lm 339 که با رنج های مختلف است را عوض کنید . درست میشود . معمولا ic ka7500 خیلی کم میسوزد .
باتشکر

edvir

کاربر vip
vip
کاربر
2009-12-25
36
69
کرمان
با سلام و اجازه تمام دوستان این جور خرابی که من بر خوذدم همش مربوط به سینک 2 بوده اول فتها رو چک کن و بعد مقاومتهای رنگی دور آی سی سوییچ بهمراه خود آی سی-ایسی سوییچینگ از لحاظ ظاهری هیچ وقت آسیب نمیبینه حتما تعویضش کنید

بالا