آی پی امداد
abtahi
آریا الکترونیک mehrinfo تکشو

درخواست: ابزارها و تجهیزات مورد نیاز کارگاه سخت افزار

چینی چی

کاربر
2010-12-20
58
445
برای راه اندازی یه کارگاه سخت افزار برای تعمیرات PC چه چیزهایی مورد نیازه؟ ممنون میشم به همراه قیمت هاشون بگید .
اکثر شرکت ها تسترهاشون رو خیلی زیاده برای فروش . دوستان کدوم هارو ضروری و کافی میدونند ؟

aryakorush55

کاربران vip(افتخاری)
vip افتخاری
کاربر
سلام :دوست عزيز چنتا مورد هست اهمتر ديجيتال و انالوگ-هيتر- هويه 60 و 40 وات-ترجيحا كارت ديباگر-پيچ گوشتي هاي مختلف-قلع كش-منبع تغذيه dc-پنس-دم باريك-چراغ مهندسي-خمير سيليكون-ترانزيستورهاي فت و انواع خازن-رم و سي پي مختلف واسه تست و....... موفق باشيد.

چینی چی

کاربر
2010-12-20
58
445
ممنون جناب aryakorush
. اما از این لیست شما تسترهاش کمه. چون اولین قدم تو تعمیرات عیب یابی هستش . همین طور تو لیستتون برای تعمیرات و تعویض BGA ایزار جالبی ندیدم . همین طور جای پروگرامر هم خالی بود که خرابی بایوس روی مادربرد درصد بالایی داره .
من یه چند تا مشاوره و پیش فاکتور گرفتم .که واستون ضمیمه میکنم .
چه ابزارهایی رو از بین اینا selection کنم خوبه ؟

پیوست‌ها

reza01j

کاربر
2010-12-25
192
2,379
maragheh
تمام این ابزارها برای یک کارگاه full نیازه ولی این بسنگی به خود شما داره که تا چه حد میخوای کارگاهت مجهز باشه و بیشتر تو چه زمینه ای میخوای فعالیت داشته باشی

Service Manual

D e b u g g e R
مدیرکل
معاونت انجمن
2007-06-19
13,672
176,784
iRanTK.iR
سلام

پروگرامر که يک نياز صد در صد هست و حتما بايد داشته باشيد .

توصيه من هم فقط مدل Xeltek SuperPro 3000U يا پروگرامر TNM 2000 Plus هست .

البته نمونه سوپر پرو مدل هاي ديگه اي هم داره اما پيشنهاد من فقط همين نمونه هست ، يعني هم نمونه هاي گرونتر وجود داره هم ارزونتر اما اين مدل امتحان شده هست و جوابشو پس داده بعلاوه اينکه مبدل هاش هم موجود هست .

اگر نمونه ارزونتر خواستيد بخريد پروگرامر TNM انتخاب مناسبي هست ، البته قيمتش هم حدود يک سوم تا يک چهارم پروگرامر بالايي هست ، ساخت يک شرکت ايراني هست و ساپورتش هم خيلي عاليه .... من خودم از TNM استفاده مي کنم .

در مورد هيترهاي مادون قرمز هم يکي از دوستان در مشهد يک نمونه Yaxun YX-862D داشت که ازش راضي بود و حدود 450 هزار تومن خريده بود ، البته اين نوع دستگاه ها به BGA rework station يا BGA Removal معروف هستند ، نمونه اي که معرفي کردم در لينک زير قابل مشاهده هست :

هیتر مادون قرمز ياکسون YX-862D

يک سري تصوير از اين دستگاه ها در تاپيک زير موجود هست :

http://www.irantk.ir/showthread.php?t=10029&p=62506&viewfull=1#post62506

براي هيتر هواي گرم هم من فقط نمونه QUICK 700 رو پيشنهاد مي کنم فوق العاده عالي و خوب هست :

هیتر QUICK 700

منبع تغذيه هم DAZHENG PS-303D يا مارک Yaxun نمونه هاي خوبي هستند .

من خودم چند سالي هست از DAZHENG PS-303D استفاده مي کنم و راضي هستم از لينک زير ميتونيد ببينيد :

DAZHENG PS-303D

راستش از تستر مادربرد زياد اطلاعاتي ندارم اما من يک نمونه دارم که زياد باهش کار نکردم چون مادربرد به ندرت تعمير مي کنم ، تصويرشو براتون ضميمه کردم سايتش هم در لينک زير هست :

http://www.61131568.com/En_index.asp

البته به نظر من ديباگر زياد مهم نيست و بيشتر تجربه و اطلاعات تعميرکار هست که کنار يک ديباگر ميتونه کمکش کنه ....

Debug.jpg

اينو هم بگم که تعمير مادربرد تنها فايده اي نداره و اگر بتونيد لپ تاپ تعمير کنيد و کنارش هم مادربرد کار کنيد خيلي بهتره ، مثلا يک مادربرد نو قيمتي بين 50 تا 150 هزار تومن داره البته گرون قيمت تر هم وجود داره اما اکثر سيستم ها همچين مادربردهايي دارند ! ولي يک لپ تاپ قيمتي بين 500 هزار تا دو ميليون تومن داره و مثلا تعويض يک چيپ براي يک لپ تاپ با تعويض چيپ براي يک مادربرد قيمتش خيلي فرق ميکنه ! يا پروگرام آي سي بايوس يک لپ تاپ با پروگرام آي سي بايوس يک مادربرد خيلي فرق ميکنه ! فرق کردنش همون قيمتش هست که صرف با تعمير لپ تاپ هست .

در نهايت اگر خواستيد پروگرامر يا هيتر بگيريد به بنده اطلاع بديد تا براي قيمتش با دوستان هماهنگ کنم تا براي شما مناسب تر حساب کنند .

2624276

کاربر
2011-04-22
3
1
آقا قیمتاشون بزار و بگو کجا می تونیم تهیه بکنیم

چینی چی

کاربر
2010-12-20
58
445
آقا قیمتاشون بزار و بگو کجا می تونیم تهیه بکنیم
قیمت ها رو که من تو همین پست ها ضمیمه کردم . اما خیلی فرق کردن .
الان اگه چیزی خواستید میتونم واستون تهیه کنم . در صورت نیاز پیام خصوصی بزارید .

kshalip2

کاربر
2011-08-08
8
21
اون نمونه اینفراردی که گذاشتی من پاساژ امجد یکم بالاتر از علاعدین 345 هزار تومان خریدم. فقطم نمونه چینی داره هرکی گفت مال من تایوان و ازین کشورای دیگه بگو همون چینیشو بده
معروفه به دستگاه 4 کاره

بالا