آی پی امداد
آی پی امداد
آریا الکترونیک parcham تکشو

مشکل سوختن المنت هیتر آنالوگ کادا

وضعیت
موضوع بسته شده است و نمی‌توان پاسخ جدیدی فرستاد.

Ya Xun

کاربر
2010-07-19
96
189
سلام دوستان ببخشید جای مناسبی برای این پست نست ولی هیچ کجا دیگه نشد که پست بدم حتی تو مباحث آزاد ، ناچارا این جا رو انتخاب کردم

جریان از این قراره که یه هیتر کادا انلوگ اومده زیر دست من که دسته هیترشو عوض کنم ، منم یه دسته هیتر براش گرفتم و نصبش کردم منتها وقتی که مال خودش روش بود موقعی که به برق میزدیش و موقع خاموش کردنش در جا کار میکرد و اتوماتیک خاموش میشد ( مثه تمام هیتر ها ) ولی وقتی این یکی رو روش گذاشتم ، دیگه اینجوری نبود و بعد از 2 بار زدن دکمه هیتر المنتش سوخت و جنتا جرقه از داخل زد و نهایتا هم فیوز پشت دستگاه برقو کلا قطع کرد

حالا میخوام بدونم که آیا سیمایی که به المنت وصل میشن ترتیب خاصی موقع نصب کردن دارن یانه

لطفا منو راهنمای کنین
باتشکر

• Like
واکنش‌ها[ی پسندها]: sajjad-d

farah676

VIP+ افتخاری
کاربر +vip پلاس
vip افتخاری
کاربر
2007-08-22
4,686
61,985
اصفهان
سلام دوستان ببخشید جای مناسبی برای این پست نست ولی هیچ کجا دیگه نشد که پست بدم حتی تو مباحث آزاد ، ناچارا این جا رو انتخاب کردم

جریان از این قراره که یه هیتر کادا انلوگ اومده زیر دست من که دسته هیترشو عوض کنم ، منم یه دسته هیتر براش گرفتم و نصبش کردم منتها وقتی که مال خودش روش بود موقعی که به برق میزدیش و موقع خاموش کردنش در جا کار میکرد و اتوماتیک خاموش میشد ( مثه تمام هیتر ها ) ولی وقتی این یکی رو روش گذاشتم ، دیگه اینجوری نبود و بعد از 2 بار زدن دکمه هیتر المنتش سوخت و جنتا جرقه از داخل زد و نهایتا هم فیوز پشت دستگاه برقو کلا قطع کرد

حالا میخوام بدونم که آیا سیمایی که به المنت وصل میشن ترتیب خاصی موقع نصب کردن دارن یانه

لطفا منو راهنمای کنین
باتشکر
با سلام
لطفا توضیح دهید آیا پمپ هوا داخل کیس اصلی است.نوع المنت اصلی چهار سیم است.ولتاژ المنت اصلی چقدر است.

Ya Xun

کاربر
2010-07-19
96
189
بله پمپ که همون مال خودشه و المنت هم که قبلا گفتم آنالوگه و 2 سیم داره ولی ولتاژ المنت رو نمیدونم چون اندازه نگرفتم

فقط شلنگی که استفاده کردم یکم خشکتر از اصلشه ولی هوا رو خوب و بی نقص رد میکنه

میگم ممکنه سیم های المنت رو برعکس وصل کرده باشم که این مشکل پیش اومده ؟

• Like

farah676

VIP+ افتخاری
کاربر +vip پلاس
vip افتخاری
کاربر
2007-08-22
4,686
61,985
اصفهان
بله پمپ که همون مال خودشه و المنت هم که قبلا گفتم آنالوگه و 2 سیم داره ولی ولتاژ المنت رو نمیدونم چون اندازه نگرفتم

فقط شلنگی که استفاده کردم یکم خشکتر از اصلشه ولی هوا رو خوب و بی نقص رد میکنه

میگم ممکنه سیم های المنت رو برعکس وصل کرده باشم که این مشکل پیش اومده ؟
با سلام
چون المنت شما دو سیم است پس نتیجه اینکه دستگاه شما توسط یک آی سی 555 کنترل میشود .شاید بعلت سوختن یکی از موارد زیر المنت بصورت یکسره ولتاژ وارد میشود
شما اول تریاک سر راه المنت را کنترل کنید
2-اپتو تریاک سر راه گیت تریاک را تست کنید
3- یک مقاومت یر راه یکی از سیم های المنت قرار دارد آنرا تست کنید
4 -بندرت آی سی خراب میشود ولی با این حال آنرا نیز تست کنید

Ya Xun

کاربر
2010-07-19
96
189
با سلام
چون المنت شما دو سیم است پس نتیجه اینکه دستگاه شما توسط یک آی سی 555 کنترل میشود .شاید بعلت سوختن یکی از موارد زیر المنت بصورت یکسره ولتاژ وارد میشود

ممنون ولی منظور شما همون قطعه ایه که روی خود المنت بستنش ؟ مقاومت چه نوعی بزارم ؟ سیم های ورودی به المنت جهت خاصی دارن ؟
یکم بیشتر راهنمایی کنین

• Like

farah676

VIP+ افتخاری
کاربر +vip پلاس
vip افتخاری
کاربر
2007-08-22
4,686
61,985
اصفهان
با درود
روی المنت نیست. مقاومت روی برد اصلی قرار دارد.سیم المنت جهت ندارد. آیا LED که روی پنل است چشمک میزند .اگر نمیزند بدنبال عیب که در موارد بالا ذکر شده بگردید.مقاومت مورد نظر 10 الی 30 اهم 10 واتی است
موفق باشید

Ya Xun

کاربر
2010-07-19
96
189
با تشکر از شما دوست عزیز مشکل حل شد

از قسمت کنترل حرارت نبود از مخزن هوای کنار کمپرسور بود که پایینش پاره شده بود و هوا رو درست نمیداد داخله شیلنگ و المنت میسوخت ( کسی قبلا روش کار کرده بود و من نمیدونستم و یه المنت ضرر کردم )
من اومدم بدون المنت دستگاهو روشن کردم و قسمت هویش درست کار میکرد هیتشم چراغش کار میکرد ( البته فقط چراغ باد ) بعد که بیشتر به کمپرسور دقت کردم متوجه شدم یه جریان هوا از زیرش میزنه بیرون ولی داخل شیلنگ بادش زیاد قوی نیست . بست های روی متور روباز کردم و مخزن پلاستیکی رو در آوردم و متوجه شدم زیرش یه شکاف بزرگ هست که هوا رو نگه نمیداره با پسب پرش کردم و دوباره بستمش سر جاش و دوباره تست کردم و دیدم هوای داخل شیلنگ زیاد شد بعدش المنتو گذاشتم روش و تست کردم دیدم درست شده :)

از لطف شما ممنونم اگر امکانش هست منو راجبه طرز کار هیتر ها و نحوه عملکردشون راهنمایی کنین چون خیلی برام جالب بود ( از 0 تا 100 )

بازم ممنونم

• Like

farah676

VIP+ افتخاری
کاربر +vip پلاس
vip افتخاری
کاربر
2007-08-22
4,686
61,985
اصفهان
با سلام
دوست عزیز نحوه عملکرد نوع دیگر که المنت آن چهار سیم است . یک سنسور در جلوی المنت نصب شده که به یک مدار کنترل دما با توجه به تنظیم , دمای المنت را توسط یک تریاک کم وزیاد (قطع و وصل المنت به منظور رسیدن به دمای مورد نظر ) میکند و نیز یک مدار دیمر جهت تنظیم مدار شدت هوای خروجی استفاده شده که در بخش (مدار های الکترونیک ) سایت چندین مدار را ارسال کرده ام و با مراجعه به شماتیک ها متوجه نوع کار کرد اینگونه هویه ها میشوید.
قربان شما

rasty2489

کاربر
2008-07-15
12
20
با سلام

با سلام
ممنون اقا من این مشکل را داشتم و میخواستم یه دونه نو را بخرم اما با این راهنمای شما هیتر را باز کردم و تریاک خراب شده بود و یکی از خازن ها ترکیده بود عوض کردم مشکلم حل شدبه هر حال ممنون

وضعیت
موضوع بسته شده است و نمی‌توان پاسخ جدیدی فرستاد.
بالا