آی پی امداد
آی پی امداد
آریا الکترونیک parcham تکشو

دانلود: شماتیک سرویس منوال میکروفون بیسیم های شور

gadraj

معاون مدیر کل
معاونت انجمن
2007-05-09
5,023
106,544
ميكروفون بي سيم نسبتاحرفه اي {شوور} خارجي

با سلام : اين هم از مدارات و شرح وتفصيل يك ميكروفون بي سيم تجارتي كه شركت شوور به عنوان يك ميكروفون دستي براي استفاده در فضاي باز ارايه كرده است . به همراه فيبر چاپي و مونتاژ و شرح كامل : مدل = FM WIRELESS ak-710 توجه نماييد كه ارسالات اين ميكروفون ديجيتالي و كد شده نمي باشد , FM معموليست .
[hide] [/hide]
[hide][/hide]
[hide][/hide]
[hide]مشاهده فایل‌پیوست FM WIRELESS ak-710.pdf[/hide]
با تشكر .
موفق باشيد .

m-j

VIP+ افتخاری
کاربر +vip پلاس
vip افتخاری
کاربر
2009-04-15
837
2,828
مدار میکروفن یقه ای

با سلام به همه دوستان با اجازه استادم جناب رجبی مدار بسیار ساده یک میکروفن یقه ای (eletrit condenser microphone ) را تقدیم علاقه مندان میکنم لازم به ذکر است این میکروفن را خودم ساخته ام بنابر این علاقه مندان میتوانند با خیال راحت آن را بسازند .نقشه در زیر آمده:

R1=2.2K OHM
C1=10 UF
BAT=9 VOLT
MIC= CONDENSER MIC
به یک فیش میکروفنی مونو هم نیاز داریم فقط بایدقسمت G به منفی مدار وصل شود
1268823153.bmp

2elyas

VIP+ افتخاری
کاربر +vip پلاس
vip
vip افتخاری
کاربر
2012-01-30
387
1,538
پاسخ : میکروفون بیسیم

ممنون از راهنماییهاتون
من چند وقت پیش نقشه یه مدار میکروفن بیسیم به همراه گیرندش (از همونایی که الان به عنوان میکروفن بیسیم تو بازار هستش و در مجالس به سیستم های صوتی وصل میکنن و دیگه میکروفن نیازی به سیم نداره و آزادی عمل بیشتری به مجری میده) دستم امد ساختمش ولی از کیفیت خوبی برخوردار نبود خش خش زیادی داشت و بردش 10 متر بیشتر نبود.
می تونید مدارفرستنده و گیرنده ی ساده در این ضمینه بدید که برد 50 متر و کیفیت صدای خوبی داشته باشه چه فرکانسی مهم نیست:boos:

سلام دوست عزیز لطف کنید بگین این میکرفن رو برای چه کاری می خواین تا راهنماییتون بکنم.

gadraj

معاون مدیر کل
معاونت انجمن
2007-05-09
5,023
106,544
پاسخ : میکروفون بیسیم

با سلام :
سرویس منوال میکروفون بیسیم دو کاناله به همراه شماتیک و راهنمای تعمیراتی ساخت شرکت شور امریکایی .
مدل : shure_t_4 مجهز به اسکواش و ولوم های تنظیماتی و با ثبات فرکانس حدود 200 الی 300 مگاهرتز و برد بیش از 300 متر .
Shure Incorporated
222 Hartrey Avenue
Evanston IL 60202-3696 U.S.A. t4.PNG
T Wireless System
دانلود کنید :
[hide] مشاهده فایل‌پیوست shure_t_4.pdf [/hide]
موفق باشید .

gadraj

معاون مدیر کل
معاونت انجمن
2007-05-09
5,023
106,544
با سلام
استاد عزیز جناب رجبی یه سوال داشتم
این ولوم اسکواش کاربردش در این دستگاه چیه؟؟؟
با تشکر
با سلام :
میکروفون بیسیم ها و حتی خیلی از گیرنده های رادیوی اف ام برای اینکه وقتی فرستنده ای دریافت نمیکنند صدای هیس {این صدا را در اصطلاح راشینگ هم نامیده اند } از بلندگو پخش میکنه که گوش ازار هست برای رفع این مشکل مداری در گیرنده ها تعبیه شده که تا ایستگاهی دریافت نمیشه این صدا ی هیس{ مثل حالت میوت } قطع میشه که دامنه عملکرد این مدار توسط ولومی به نام {سویچ یا ولوم کنترلی اسکواش } قابل تنظیم هست . البته میوت کلا قطع کننده هست و با کنترل دستی ...
- چنانکه در مدار- گیرنده روشن باشد و میکروفون در حالت پخش همه چیز نرمال خواهد بود اما در همین حال اگر بدلیلی میکروفون خاموش یا قطع شود یک مرتبه صدای هیس قوی از بلندگوها پخش و اذیت کننده خواهد بود این ولوم برای جلوگیری از این مسله در چنین گیرنده هایی تعبیه شده که در چنین حالتی با تنظیم صحیح ان در استانه عملکرد و فقط قسمت تقویت IF را به حالت سکون میبرد و با وصل مجدد یا پخش فرستنده این مدار اتوماتیک از سرویس خارج و تقویت کننده ها بکار خود ادامه میدهند .
موفق باشید .

m-j

VIP+ افتخاری
کاربر +vip پلاس
vip افتخاری
کاربر
2009-04-15
837
2,828
با سلام
استاد گرامی
راستش ما یک میکروفن بیسیم تک کاناله از همین برند را داریم. متاسفانه صداش بم هست و با اکولایزر دستگاه هم زیاد نمیشه روش کار کرد به طوری که من حتی کپسولش رو هم عوض کردم ولی زیاد موثر نبود . البته یه مدت یک خازن 103 بین کپسول و مدار داخلی خود میکروفن سری کردم که به اصطلاح صدا یه خورده زیرتر شود . بد نشد ولی فروشنده می گفت ماهیت این برند صداش بم هست. به نظرتون میشه روش کار کرد که صداش از طریق گیرنده که به آمپلی فایر منتقل میشه رو به حالت صدا مید نزدیک کرد؟
با تشکر

gadraj

معاون مدیر کل
معاونت انجمن
2007-05-09
5,023
106,544
با سلام
استاد گرامی
راستش ما یک میکروفن بیسیم تک کاناله از همین برند را داریم. متاسفانه صداش بم هست و با اکولایزر دستگاه هم زیاد نمیشه روش کار کرد به طوری که من حتی کپسولش رو هم عوض کردم ولی زیاد موثر نبود . البته یه مدت یک خازن 103 بین کپسول و مدار داخلی خود میکروفن سری کردم که به اصطلاح صدا یه خورده زیرتر شود . بد نشد ولی فروشنده می گفت ماهیت این برند صداش بم هست. به نظرتون میشه روش کار کرد که صداش از طریق گیرنده که به آمپلی فایر منتقل میشه رو به حالت صدا مید نزدیک کرد؟
با تشکر
با سلام :
استاندارد میکروفون بیسیم ها دو نوع هست الف : برای مکان های پوشیده مثل سالن و کلا مکانهای سر پوشیده ... ب : فضای باز مثل تجمع ها و کلا مکانهای باز .
تقریبا در همه میکروفون بیسیم های استاندارد سر پوشیده از یک ایسی به عنوان ایکسپاندور استفاده شده که از وظایف این ایسی یک موردش همین باس کردن صداست این احتمال میرود که میک شما با ایکسپاندر مچینگ نیست - البته میتوان با دستکاری ساده تری مقدار باس را تا حدودی افزایش یا کاهش داد - مورد بعدی هم مربوط میشه به امپدانس خود کپسول میک - که نباید کمتر از 600 اهم باشد شما ابتدا مقاومت کپسول تان را تست کنید اگر کمتر از 600 اهم باشد انرا با نوع یاد شده یا بیشتر از ان { تا 1.2 کیلو اهم موجود هست }تعویض کنید اما در صورت صحیح بودن امپدانس اهمی کپسول ... عکسی از مدار داخلی بزارید تا امکان راهنمایی فراهم گردد .
در صورت عدم امکان عکس حداقل شماره ایسی های بکار رفته را بزارید تا امپدانس و صفی بکار گرفته شده از کاتالوگها تطبیق و بررسی گردد.
با تشکر .
موفق باشید .

بالا