آی پی امداد
آی پی امداد
آریا الکترونیک parcham تکشو

مشکل: مشکل خنک بودن CPU

soly_kardo

کاربر vip
کاربر
2011-01-23
84
272
بوکان
با سلام خدمت دوستان عزیز
مادربردfaxconn کلیه ولتاژها از فازها و فت ها رو دارم ولی cpu خنکه و سیستم بوت نمی شه, بایوس مادربردم آپدیت کردم ولی جواب نداد .
لطفا راهنمایی کنید.

majid_tech

کاربر vip
vip
کاربر
با سلام خدمت دوستان عزیز
مادربردfaxconn کلیه ولتاژها از فازها و فت ها رو دارم ولی cpu خنکه و سیستم بوت نمی شه, بایوس مادربردم آپدیت کردم ولی جواب نداد .
لطفا راهنمایی کنید.

2 احتمال وجود دارد یا cpu سوخته یا زیف سوکت cpu ایراد دارد با یک cpu دیگر تست کنید

kami_in2000

کاربران vip(افتخاری)
vip افتخاری
کاربر
2009-02-04
558
2,880
QOM
cpu سالمه با cpu دیگه هم تست کردم همین طوره, لطفا در مورد زیف سوکت بیشتر توضیح بدین؟

با سلام

دوست عزیز منظور سوکتی است که CPU در آن قرار میگیرد باید با اسپری خشک آنرا تمیز کنید و در نهایت کاور روی آنرا جدا کرده و از سالم بودن پینها مطمئن شوید .

اگر دیباگر دارید با دیباگر تست کنید و نتیجه را اعلام کنید .

در ضمن فت های کنار سوکت CPU را هم به دقت تست کنید .

با تشکر.

farzad_yousefi

VIP+ افتخاری
کاربر +vip پلاس
vip افتخاری
کاربر
2011-02-01
829
4,579
سراسیاب ملارد(کرج)
cpu سالمه با cpu دیگه هم تست کردم همین طوره, لطفا در مورد زیف سوکت بیشتر توضیح بدین؟[/QUOT
دوست عزیز اگه ولتاژ داری و میگی سی پی یو سالمه احتمال زیاد پایه های سی پی یوت خرابه که باید با یک قطعه به نام امیلاتور تست کنی که دارای چراغهای زیادی هست و اگه پایه سی پی یو شکسته باشه اون چراغ روشن نمیشه

• Like
واکنش‌ها[ی پسندها]: meigoon

soly_kardo

کاربر vip
کاربر
2011-01-23
84
272
بوکان
با تستر cpu تست کردم چراغها روشن می شن, شرمنده در ولتاژ گیری اشتباه کردم رو درین 12 رو دارم ولی رو فازها ولتاژی ندارم, لطفا راهنمایی کنید

• Like
واکنش‌ها[ی پسندها]: meigoon

farzad_yousefi

VIP+ افتخاری
کاربر +vip پلاس
vip افتخاری
کاربر
2011-02-01
829
4,579
سراسیاب ملارد(کرج)
با تستر cpu تست کردم چراغها روشن می شن, شرمنده در ولتاژ گیری اشتباه کردم رو درین 12 رو دارم ولی رو فازها ولتاژی ندارم, لطفا راهنمایی کنید
دوست من شما فتهارو از نظر سالم بودن تست کردید

بالا