آی پی امداد
abtahi
آریا الکترونیک mehrinfo تکشو

کمک برای خرید یک اسیلوسکوپ مناسب

javamobira

VIP+ افتخاری
کاربر
2012-02-22
387
985
همدان کوی ولیعصر
پاسخ : کمک برا خرید یک اسیلوسکوپ مناسب

سید جان سلام
در بعضی از موارد که بخوای مثلا فرکانس یک سیگنال رو محاسبه بکنی و نیاز شدید داری ممکن به مشکل بر خورد کنی .
فکر کنم در کل برای تعمیرکار همین دیدن شکل موج کافی باشه. برای فهمیدن فرکانس داشتن فرکانس متر ضروری است.
برای تعمیرکار بنظر بنده همون 20 - 30 مگ کافیه.

با سلام به مهندس رسولی عزیز بنده یک سوال مهم در مورد همین بحث فرکانس اسکوپ داشتم اسکوپ بنده 20مگ انالوگ است وتنوع تعمیراتی بنده هم زیاد است ولی اصلی ترین ان تجهیزات رایانه ای وحفاظتی است مثل مین کامپیوتر ولپ تاپ سوال بنده این است برای مثال برای گرفتن سیگنال پالس کلاک که حدود 33مگا هرتز است از این اسکوپ می توان استفاده کرد وبه طور کلی فرکانس های بالای 20مگ البته بنده نمی خواهم روی انها محاسباتی انجام دهم فقط صحت وجود سیگنالها برایم مهم است اگر امکانش است توضیح مختصری در مورد ش بدهید با تشکر فراوان از اساتیدی همچون شما

javamobira

VIP+ افتخاری
کاربر
2012-02-22
387
985
همدان کوی ولیعصر
نظرتون راجب اسکوپ های کارتی که به لپتاپ وصل میشن چیه؟
آیا کارایی لازم رو دارن؟
با سلام
برای کارهای تعمیراتی پاسخگو نیست ولی برای کارهای دانشجویی وتحقیقی غیر پیچیده میشود استفاده کرد ولی باز به اسکوپ های دیجیتال معمولی نمی رسد

ali099

کاربر
2010-10-26
93
41
مازندران
با سلام
برای کارهای تعمیراتی پاسخگو نیست ولی برای کارهای دانشجویی وتحقیقی غیر پیچیده میشود استفاده کرد ولی باز به اسکوپ های دیجیتال معمولی نمی رسد

این اسکوپ های دیجیتال که می‌فرمایید قیمتشون حدودا چقدر هست؟
و تا چه حد جوابگو هست؟

javamobira

VIP+ افتخاری
کاربر
2012-02-22
387
985
همدان کوی ولیعصر
این اسکوپ های دیجیتال که می‌فرمایید قیمتشون حدودا چقدر هست؟
و تا چه حد جوابگو هست؟

با سلام به همکار عزیز
داشتن ویا استفاده از اسکوپ بستگی به کار شما دارد یعنی چه دستگاهایی تعمیر می کنید ودوم سطح اطلاعات شما در مورد الکترونیک درکل باید کار شما جوری باشد که نیاز به داشتن این وسیله باشد یعنی بخواهید به صورت حرفه ای کار تعمیرات انجام دهید ونقشه خوانی وتحلیل مدارهم بلد باشید ولی انالوگ از 3.5میلیون به بالا با فرکانس 10مگا هرتز به بالاوتا 19میلیون انالوگ قیمتش می شود البته کار کرده ودیجیتال نو که ارزانترین ان برند هانتک است از 8 میلیون به بالا که مارک های مثل گودویل از 12 به بال هستند البته این رقم ها حدودی است ومن در سایت ها وفروشگاهای تهران که مستقیم پیششان رفته بودم دارم ودقیق ترش را خودت باید جستجو کنی ولی درکل مطلب اولی که در مورد نیاز کار ومهارت بود بسیار مهم است

ali099

کاربر
2010-10-26
93
41
مازندران
با سلام به همکار عزیز
داشتن ویا استفاده از اسکوپ بستگی به کار شما دارد یعنی چه دستگاهایی تعمیر می کنید ودوم سطح اطلاعات شما در مورد الکترونیک درکل باید کار شما جوری باشد که نیاز به داشتن این وسیله باشد یعنی بخواهید به صورت حرفه ای کار تعمیرات انجام دهید ونقشه خوانی وتحلیل مدارهم بلد باشید ولی انالوگ از 3.5میلیون به بالا با فرکانس 10مگا هرتز به بالاوتا 19میلیون انالوگ قیمتش می شود البته کار کرده ودیجیتال نو که ارزانترین ان برند هانتک است از 8 میلیون به بالا که مارک های مثل گودویل از 12 به بال هستند البته این رقم ها حدودی است ومن در سایت ها وفروشگاهای تهران که مستقیم پیششان رفته بودم دارم ودقیق ترش را خودت باید جستجو کنی ولی درکل مطلب اولی که در مورد نیاز کار ومهارت بود بسیار مهم است

مهندس جان خیلی ممنون بابت توضیحاتتون

jfrras

مدير انجمن تخصصی الکترونیک
مدیر تالار
2007-04-13
3,097
74,085
48
ایران
پاسخ : کمک برا خرید یک اسیلوسکوپ مناسب

با سلام به مهندس رسولی عزیز بنده یک سوال مهم در مورد همین بحث فرکانس اسکوپ داشتم اسکوپ بنده 20مگ انالوگ است وتنوع تعمیراتی بنده هم زیاد است ولی اصلی ترین ان تجهیزات رایانه ای وحفاظتی است مثل مین کامپیوتر ولپ تاپ سوال بنده این است برای مثال برای گرفتن سیگنال پالس کلاک که حدود 33مگا هرتز است از این اسکوپ می توان استفاده کرد وبه طور کلی فرکانس های بالای 20مگ البته بنده نمی خواهم روی انها محاسباتی انجام دهم فقط صحت وجود سیگنالها برایم مهم است اگر امکانش است توضیح مختصری در مورد ش بدهید با تشکر فراوان از اساتیدی همچون شما
سلام بر دوست عزیزم
شرمنده سوالتون رو تازه دیدم
من با اسکوپ 40 مگ تا 70 مگ رو صرف دیدن سیگنال گرفتم براحتی قابل مشاهده است .
حالت موثر اندازه گیری سیگنال توانایی دیدن و محاسبه یک سیکل کامل هست حالا ما میتونیم سیگنال فشرده مثلا 33 مگ رو ببینیم موردی نداره قابل نمایش است .

بالا