آی پی امداد
آی پی امداد
آریا الکترونیک parcham تکشو

درخواست: تعمیر برد چرخ خیاطی مدل ruyang ry e 65

permola

کاربر vip
کاربر
سلام و عرض ادب خدمت همکاران و اساتید عزیزم

wodoJPQJ3vBt6r-e.jpg

چند روز پیش مشتری برای تعمیر برد چرخ خیاطی مراجعه کرد من هم رفتم و از کارگاهش آوردم و وضعیت به این صورته که روی برد یه تغذیه سوئیچینگ داره - قسمت درایور برای کنترل استپ موتور داره - پورت های ارتباط با پنل لمسی و ...

روی برد یه LED smd قرمز داره که مربوط به فعال بودن تغذیس
یک LED دیگه ای هم وسط برد هست که هنوز کاربردش رو متوجه نشدم

امااااا وقتی برد رو به برق وصل میکنیم چراغ پاور ثابت روشن و اون چراغ وسطیه چشمک میزنه و با چشمک زدنش یه صدای تق هم شنیده میشه و پس از بررسی متوجه شدم از ترانسه

یه میکرو کنترلر ARM مدل GD32F350C داره که به نظرم اومد مغز دستگاه باشه تغذیه اونو اندازه گرفتم دیدم متناوبه

خروجی و ورودی ترانس و ورود ای سی تغذیه رو گرفتم متناوب بود یعنی دو سه ولت بالا پایین میشه نه که Ac باشه چون پایه های خازن صافی 300 ولت ثابت دارن

به این نتیجه رسیدم ایراد باید از خازن های صافی باشه بعد دیدم وقتی برق رو از برق جدا میکنم تا خالی شدن کامل خازن اون چراغ وسطیه ی برد هم همچنان چشمک میزنه و سلفه تق تق میکنه

برای تست این قضیه چون خازن صافی نداشتم خودم 15 ولت طبق دیتا شیت ای سی تغذیه به آی سی تغذیه دادم همزمان مولتی متر رو به تغذیه پردازنده وصل کردم برق به دستگاه دادم داشت چشمک میزد لحظه ای که تغذیه ی ای سی رو وصل میکنم چراغ وسط برد اگه روشن باشه روشن میمونه ثابت و صدای تق قطع میشه اگه خاموش باشه همون خاموش میمونه ولی ولتاژ پردازنده از نیم ولت به آرامش شروع به کم شدن میکنه
ولتاژ رفرنس پایه 8 ای سی تغذیش (3842B) از 1.5 وات تا 2 صدم ولت نوسان میکنه

عزیزان پیشنهادتون چیه؟

۲۰۲۳۰۲۰۴_۰۹۳۹۱۲.jpg

۲۰۲۳۰۲۰۴_۰۹۳۹۲۳.jpg

۲۰۲۳۰۲۰۲_۱۵۵۰۱۰.jpg

۲۰۲۳۰۲۰۴_۰۹۳۹۴۹.jpg

آخرین ویرایش:

ali_82

کاربر vip
کاربر
2011-12-02
116
230
سلام دوست من

اون مقاومتی که میفرمایید ولتاژ لحظه اول ای سی رو درست میکنه تا روشن شه و برای ادامه کار از ولتاژ خروجی ه ترانس استفاده میکنه
مشکلی که الان هس اینه که یک جایی داره جریان میکشه یا ولتاژ درست نمیشه

یک خازن 50 ولت کنار ایسی هس که اونم مشکل دار شه روشن نمیشه

یا در خروجی چیزی سوخته که نمیزاره تغذیه روشن شه

بالا