آی پی امداد
آی پی امداد
آریا الکترونیک parcham تکشو

درخواست: تعمیر تلفن رو میزی TOPTEL مدل HCD399(123)P/TSDL

permola

کاربر vip
کاربر
سلام خدمت همکاران و اساتید گرامی
دیروز یک دستگاه تلفن رومیزی برای تعمیر به دستم رسیده ایرادش این هاست:

ال سی دیش هیچی نشون نمیده
سیم لاین رو وصل میکنی دکمه ی آیفون رو میزنم هیچ واکنشی نمیده
گوشی رو برمیدارم صدای بوق میاد و چراغش روشن میشه ولی وقتی گوشی رو میذاری بعد از چند ثانیه گوشی رو برمیدارم میبینم که صدای بوق اشغال میاد یعنی انگار اصلا گوشی رو نذاشتی که ارتباط قطع بشه
وقتی بهش زنگ میزنم میگه اشغاله چون انگار گوشی رو برداشتیم
حالا بازش میکنم ببینم اوضاع داخلش چطوره

خوشحال میشم اگه شما عزیزان هم راهکار و دلایلی که به این مسائل مربوطه رو بهم بگید زودتر مسائلش رو حل کنیم

۲۰۲۳۰۱۳۰_۲۰۵۱۵۴.jpg

۲۰۲۳۰۱۳۰_۲۰۵۲۱۵.jpg

• Like
واکنش‌ها[ی پسندها]: Khalili

Khalili

سرپرست مدیران
ناظم انجمن
2008-01-04
3,247
57,499
با سلام دوست عزیز ابتدا مدار را به لحاظ عدم سولفات بودن بررسی کنید سپس ترانزیستورهای سویچینک a92وa42 را بررسی پدر صورت خرابی تعویض کنید ضمنا المانهای اطراف مدار سویچ زنر وکلید هوک را بررسی و نتیجه را اعلام کنید

permola

کاربر vip
کاربر
با سلام دوست عزیز ابتدا مدار را به لحاظ عدم سولفات بودن بررسی کنید سپس ترانزیستورهای سویچینک a92وa42 را بررسی پدر صورت خرابی تعویض کنید ضمنا المانهای اطراف مدار سویچ زنر وکلید هوک را بررسی و نتیجه را اعلام کنید

سلام استاد

برد رو باز کردم آثار سولفات نیست کلیه ی ترانزیستور ها تست بوق و دیود گرفتم درست هستن
هوک رو عوض کردم تغییری ایجاد نشد
طی تجربه قبلی یه دیود زنر 4.7 ولتی هست که وقتی تست بوق و دیود میگیرم اتصالی میزنه کنارش یک خازن 1000uF - 10v هست وقتی اونو بیرون مدار تست کردم دیدم مرخص شده عوضش کردم الان وقتی شاسی هوک رو قطع فشار میدم یه لحظه بلندگو یه بوق ریزی میخوره به شکلی که انگار یه خازنی دشارژ میشه

۲۰۲۳۰۱۳۱_۱۲۴۱۴۲.jpg

۲۰۲۳۰۱۳۱_۱۲۴۱۴۶.jpg

۲۰۲۳۰۱۳۱_۱۲۴۶۵۳.jpg

الان با دقت بیشتری میخوام المان های اطراف هوک رو بررسی کنم

مدار سوئیچ کدوم قسمتش میشه و کارش چیه و عموما قطعاتش چیا هستن؟

permola

کاربر vip
کاربر
گیلیلیلیلیلیلی:202:

درست شد

این خازن هم خراب بود تعویضش کردم ، تصویر ال سی دیش اومد صدای آیفون هم پخش شد

بی نهایت ممنونم از همراهی و همکاری آقای خلیلی بزرگوار

آقای خلیلی این زنره که پایه هاش اتصال کوتاه میزنه ذهن منو درگیر کرده که کدوم المان باعث این اتصالیه؟
اون زنر کنار خازن 1000 میکرو که عوض کردم

۲۰۲۳۰۱۳۱_۱۲۴۱۴۲ - Copy.jpg

آخرین ویرایش:
بالا