آی پی امداد
abtahi
آریا الکترونیک mehrinfo تکشو

تجربیات: مشکل خطای LE ظرفشویی ال جی مدل DC65

maysam10

کاربر vip
کاربر
2013-09-03
94
92
Karaj
سلام دوستان
این مدل ماشین ظرفشویی که از موتورهای براشلس توشون استفاده میشه و ظاهرا زیاد با مشکل عدم کار کرد موتور روبرو میشن و خطای LE نمایش میدن، امروز یدونه خرابی بود موتور نو انداختم حل شد. سیم پیچی اینجور موتور ها به این سادگیها نمیسوزه، پس میمونه قسمت سنسور، تو عکس نگاه کنید سوکت موتور سه پین بزرگ برای سه فاز موتور و چهار پین کوچکتر که بترتیب از ابتدا vcc,gnd,outa,outbهست که با ماژیک نوشتم، این قسمت دوتا سنسور هال و یه دیود زنر ۵ ولت و چند خازن و دو مقاومت ۳۳۰ اهم تو خروجی سنسور‌ها داره، با تست همگی متوجه شدم که یکی از مقاومتها مقدارش به مگا اهم رسیده یکم که پراب روش کشیدم مقدارش درست شد اما وقتی با هویه برداشتمش بازهم مقاومتش مگا شد با تعویض هر دو مقاومت اوکی شد موتور

maysam10

کاربر vip
کاربر
2013-09-03
94
92
Karaj
20230109_141521.jpg

samanmansour

کاربران vip(افتخاری)
کاربر
2013-10-14
26
25
سلام وقت بخیر دوستان کسی شماره سنسور های اثر هال این مدل موتور هارو داره؟
یه موتور باز کردم ک اب رفته بود رو برد ک مقاومت ۳۳۰ اهم خراب شده و یه سنسور اثر هال اسیب دیده بود و ولتاژ خروجی کمی نسبت به اون یکی داشت ک با سعی و خطا چند مدل روش تست کردم ک راه افتاد اما گاهی اوقات گیر میکنه موتور و بگیر نگیر داره و خطا میده،موتور نو رو دستگاه تست کردم برد کاملا سالمه

samanmansour

کاربران vip(افتخاری)
کاربر
2013-10-14
26
25
سلام وقت بخیر دوستان کسی شماره سنسور های اثر هال این مدل موتور هارو داره؟
یه موتور باز کردم ک اب رفته بود رو برد ک مقاومت ۳۳۰ اهم خراب شده و یه سنسور اثر هال اسیب دیده بود و ولتاژ خروجی کمی نسبت به اون یکی داشت ک با سعی و خطا چند مدل روش تست کردم ک راه افتاد اما گاهی اوقات گیر میکنه موتور و بگیر نگیر داره و خطا میده،موتور نو رو دستگاه تست کردم برد کاملا سالمه
کسی از دوستان راهنمایی نمیکنه؟

بالا