آی پی امداد
abtahi
آریا الکترونیک mehrinfo تکشو

سوال: کیفیت مولتی متر

J1375

کاربر
2021-03-26
184
329
زیر سایه خدا
با درود بر دوستان و استادان گرامی مولتی متر امروز دستم رسیده و کیفیتش نسبت قیمتش بسیار خوب و در حد عالی میباشد
این نکته رو فراموش کردم متذکر بشم
مولتی متر قابلیت Auto-Off داره و بعد حدود 15 دقیقه بلا استفاده بودن خودکار خاموش میشه و نزدیک خاموش شدن ابتدا 3 تا بوق میزنه و بعد یکی دو دقیقه خاموش میشه
اما فقط با فشردن کلیدها زمان سنج داخلی ریست میشه و اگه شما بدون فشردن کلیدی مداوم از دستگاه استفاده کنید و مقادیر رو بخونید باز هم مولتی متر خاموش میشه
نکته بعدی هم اینکه با توجه به ولتاژ LED سفید که حدود 3.6 ولت هست و تغذیه ی مولتی متر که 3 ولت هست نور چراغ قوه کم هست
پس میتونید از این پیشنهاد بنده استفاده کنید و کلا قید چراغ قوه رو بزنید و با اندکی دستکاری اتصال نور پس زمینه رو جدا کنید و به محل چراغ قوه وصل کنید تا بجای اینکه نور پس زمینه زود خاموش بشه بتونید دستی خاموش و روشنش کنید

J1375

کاربر
2021-03-26
184
329
زیر سایه خدا
نکته بعدی هم اینکه با توجه به ولتاژ LED سفید که حدود 3.6 ولت هست و تغذیه ی مولتی متر که 3 ولت هست نور چراغ قوه کم هست
پس میتونید از این پیشنهاد بنده استفاده کنید و کلا قید چراغ قوه رو بزنید و با اندکی دستکاری اتصال نور پس زمینه رو جدا کنید و به محل چراغ قوه وصل کنید تا بجای اینکه نور پس زمینه زود خاموش بشه بتونید دستی خاموش و روشنش کنید
امروز همین ایده رو عملی کردم
LED چراغ قوه برای اینکه نور زیاد و مناسب داشته باشه به حدود 4 ولت نیاز داره و با توجه به تغذیه 3 ولتی مولتی متر نور خیلی کمی داره
شاید به فکر بعضی از دوستان بزنه تغذیه رو تقویت بکنند یا از ترانزیستور بهتری برای سوئیچ LED استفاده بکنند اما فکر کنم بهترین ایده همین ایده خودم باشه
زیرا
[hide]نور پس زمینه بعد از 15 ثانیه خاموش میشه و باید مدام اون رو روشن کرد و این آزار دهنده هست
چراغ قوه هم که کاربردی نیست
پس بهتره LED چراغ قوه رو از مدار خارج کنید و بجاش نور پس زمینه رو وصل کنید
نگران ترانزیستور و آیسی مدار هم نباشید دقیقا از قطعات و مقاومت های مشابه استفاده شده[/hide]

Samooel1980

کاربران vip(افتخاری)
کاربر
سلام تو محصولات اندازه گیری برند ویکتور خازن سنج مجزاهم من دیدم که شماره مدلش یادم نیست اماتولیست محصولات یکی ازفروشندگان قطعات ولوازم الکترونیکی اینترنتی دیدم یعنی تو ایران هم موجوده برای کسانی که آپشن تست خازن مالتی متردیجیتال واسشون کافی نیست و یک خازن سنج مستقل وجدا نیاز دارن

بالا