آی پی امداد
abtahi
آریا الکترونیک mehrinfo تکشو

سوال: کیفیت مولتی متر

ایلیا۹۱

VIP+ افتخاری
کاربر
2021-10-16
481
299
با سلام و درود فراوان بر دوستان و اساتید تقاضای بنده این است که آیا کسی از کیفیت واقعی این مولتی متر کار کرده یا نه ؟ زیرا که هر مولتی متری را که میخرم اندازه گیری خوب ندارد و مخصوصا قسمت خازن سنج که اصلا درس کار نمی کند و بنده هم بیشتر با قسمت خازن سنجش میخوام کار کنم ۲۰۲۳۰۱۱۱_۲۳۰۴۰۴.png

J1375

کاربر
2021-03-26
184
329
زیر سایه خدا
با سلام و درود فراوان بر دوستان و اساتید تقاضای بنده این است که آیا کسی از کیفیت واقعی این مولتی متر کار کرده یا نه ؟ زیرا که هر مولتی متری را که میخرم اندازه گیری خوب ندارد و مخصوصا قسمت خازن سنج که اصلا درس کار نمی کند و بنده هم بیشتر با قسمت خازن سنجش میخوام کار کنممشاهده فایل‌پیوست 190159

سلام
چند وقت پیش یک عدد از این دستگاه تهیه کردم
با توجه به هزینه ای که میکنید نباید توقع زیادی داشته باشید بخصوص که اتورنج خیلی جالبی نداره
مشکل اساسی دستگاههای اندازه گیری هم اینه که یه مرجع مطمئن برای بعضی مقادیر نیست و هر دستگاهی یه مقداری رو نشون میده.حتی امروزه خط کش هم مستثنی نیست و اونا هم با یکدیگر تفاوت دارند.پس فکر نکنم با دستگاه های ارزون قیمت بشه یک خازن سنج خوب تهیه کرد.در مقادیر بالای خازن هم سرعت کندی داره
ولی با این قیمت فازمتر القایی خیلی خوبه
بنظرم پول چندتا از دستگاههایی که گرفتید و دقت نداشتند رو بدید و یک خازن سنج خوب بگیرید

ایلیا۹۱

VIP+ افتخاری
کاربر
2021-10-16
481
299
با تشکر از شما استاد عزیز ای کاش می فرمودین که دقت اندازه گیریش در ولتآژ و جریان و مقاومت چطوره و اینکه در خازن چقدر خطا دارد

J1375

کاربر
2021-03-26
184
329
زیر سایه خدا
با تشکر از شما استاد عزیز ای کاش می فرمودین که دقت اندازه گیریش در ولتآژ و جریان و مقاومت چطوره و اینکه در خازن چقدر خطا دارد
من یه شاگردم
در مقاومت و ولتاژ و جریان و حتی خازن های ظرفیت پایین مثل خازن عدسی دقت و سرعت قابل قبولی داره.خطای فاحشی تا حالا مشاهده نکردم
در ضمن True-RMS هم داره
وقتی قطعات تلرانس قابل توجهی دارند صحت سنجی و خطایابی دستگاههای اندازه گیری نیازمند ابزار آزمایشگاهی دقیق هست و تعیین میزان خطا نیازمند ابزاری هست که برای غالب فعالیت های ما ضروری نیست
در ضمن ESR خازن رو هم نمیتونه اندازه گیری بکنه

تصاویر بخشی از دفترچه راهنمای دستگاه پیرامون دقت اندازه گیری
https://s26.picofile.com/file/8458374984/Web_capture_12_1_2023_12195_ia802306_us_archive_org.jpeg
https://s26.picofile.com/file/8458374992/Web_capture_12_1_2023_121922_ia802306_us_archive_org.jpeg

ایلیا۹۱

VIP+ افتخاری
کاربر
2021-10-16
481
299
بسیار ممنون دوست عزیز پس با این حساب من یک عدد از مولتی متر خرید کنم چند تا دارم اما خازن سنج شون خراب شده

yousef55

کاربر vip
کاربر
2009-07-17
123
268
به خاطر اینکه خازن رو قبل تست خالی نمیکردی ، خازن سنج میسوخت
اصلا رو تست خازن مولتی متر حساب نکن ،،، خازن های زیادی بود که مولتی متر سالم نشون میداد ولی lcr متر خراب نشون داد
البته lcr متر درست و حسابی

ایلیا۹۱

VIP+ افتخاری
کاربر
2021-10-16
481
299
بنده یک مولتی متر ویکتور 88دارم که تمام قسمتهاش کاملا دقیق کار میکرد قسمت خازن سنجش به دلیل اینکه اشتباه به برق زدم خراب شد lcrمتر دارم که هم دقیق و هم esrرا هم نشان میدهد اما مولتی متر ویکتور یه حسنی داشت که لازم نبود خازن را از مدار جدا کنیم برای سرعت در کار تعمیرات میخواستم این مولتی متر را بخرم

J1375

کاربر
2021-03-26
184
329
زیر سایه خدا
لطفا مدیران عنوان رو ویرایش کنند و به کیفیت مولتی متر Aneng M118A تغییرش بدهند

درضمن پست اولم یه ایرادی داشت
اتورنج خوبی داره
ولی اتوسلکت دلچسبی نداره
برای حالت بوق و دیود بهتره دستی انتخاب کنید تا سریعتر پاسخ بده
نور پس زمینه نمایشگر هم فقط دستی روشن میشه اون هم برای حدود 15 ثانیه
نور چراغ قوه اش هم خیلی معمولیه
در ضمن اگه خازن بیشتر از 0.6 ولت برق داشته باشه اتوسلکت میره روی Auto DC و حتما باید خازن رو تخلیه کنید

آخرین ویرایش:

ایلیا۹۱

VIP+ افتخاری
کاربر
2021-10-16
481
299
با درود بر دوستان و استادان گرامی مولتی متر امروز دستم رسیده و کیفیتش نسبت قیمتش بسیار خوب و در حد عالی میباشد

بالا