آی پی امداد
آی پی امداد
آریا الکترونیک parcham تکشو

سوال: شماره گیری نکردن گوشی پناس

اسماعیل رضای

کاربر vip
کاربر
2018-10-24
18
14
باسلام . یک مورد گوشی پناس رومیزی دارم شمارگیر با تستر خیلی خوب وموقع وصل خط تلفن شمار ه گیری نمی شود ... وقتی که شماره گیری میکنم صدای همان کلید به گوش میرسد ولی جا نمی افتد... و شماره مورد نظر نمی توان شماره گیری کرد .. نوار ریبون ها راچک کردم . دیود ساعتی را تعویض کردم ..... ترانزیستور A94 را تعویض نمودم ولی مشکل پا برجاست...

• Like
واکنش‌ها[ی پسندها]: smm9297

smm9297

VIP+ افتخاری
کاربر +vip پلاس
vip
2015-02-11
581
1,053
باسلام . یک مورد گوشی پناس رومیزی دارم شمارگیر با تستر خیلی خوب وموقع وصل خط تلفن شمار ه گیری نمی شود ... وقتی که شماره گیری میکنم صدای همان کلید به گوش میرسد ولی جا نمی افتد... و شماره مورد نظر نمی توان شماره گیری کرد .. نوار ریبون ها راچک کردم . دیود ساعتی را تعویض کردم ..... ترانزیستور A94 را تعویض نمودم ولی مشکل پا برجاست...

درود بر شما.ابتدا مطمئن شید که دهنی دارید.چون مدار شماره گیری تن و دهنی هر دو یکی هستند و ترانزیستورهای ۸۵۵۰ و ۸۰۵۰ به همراه زنر مربوطه مسئول این مدار هستند.ترانزیستور های مذکور به همراه زنر از نظر نشتی و مقاومتهای بایاس هم چک بفرمائید.در ضمن اگر تلفن باطری خور هست لطفا باطری قرار دهید و مجدد تست کنید که به احتمال زیاد با باطری مشکل حل خواهد گشت.موفق باشید

smm9297

VIP+ افتخاری
کاربر +vip پلاس
vip
2015-02-11
581
1,053
جهت اطمینان از وجود ایراد در بخش شماره گیری تن ، در حالت پالس تلفن رو تست کنید و ببینید شماره ها رو رد میکنه.سپاس

اسماعیل رضای

کاربر vip
کاربر
2018-10-24
18
14
سلام.اره دهنی دارد ودر حالت پالس شماره گیر سالم ومشکل نداره فقط در حالت تن مشکل پا برجاست ...باگذاشتن باطری نیز مشکل حل نمیشود...

بالا