آی پی امداد
آی پی امداد
آریا الکترونیک parcham تکشو

درخواست: مقدار ZD4 در پاور GP580B گرین وحل شدن اتصال کوتاه پنج ولت استندبای با خارج کردن آن

Ratchet

کاربر vip
کاربر
2019-03-20
14
7
وقتی که به چنین شرایطی برخورد کردی
hidden content may not be quoted

ممنون لطف کردید پاسخ دادید .
حتما همینکارو میکنم چون واقعا بخاطر دولایه بودن pcb نمیتوان راحت نقشه اش را فهمید که چی به چی هست و مثلا رد کرد که پنج ولت نمیتونه باشه .‌

hamid1912

کاربر vip
کاربر
2020-05-07
15
9
اگر از دوستان نمونه مشابهی داره بزاره ممنون میشیم هم کار این بنده خدا انجام میگیره و هم یه تجربه به حساب میاد

• Like
واکنش‌ها[ی پسندها]: Ratchet

Ratchet

کاربر vip
کاربر
2019-03-20
14
7
زینر های مختلف با همان وات میگیرم از پنج ولت به بالا تا با آزمون خطا در بیارم با کدومش پنج‌ولت استندبای استیبل در رنج 5v استاندارد هست .
و نتیجه را در همین تاپیک اعلام میکنم تا اگر دوستان همکار دیگری به همین مشکل برخوردند دردسر بنده را نکشند و کار مشتریشون سریعتر راه بیوفته . با تشکر فراوان از تمامی همکاران عزیز .

حسین 43

کاربر vip
کاربر
2021-08-20
30
11
سلام دوست عزیزمیشه ی عکس ازقسمت دیودمعیوب برام بذاری یاحداقل شماره روی برد دیودروبنویس

Ratchet

کاربر vip
کاربر
2019-03-20
14
7
سلام دوست عزیزمیشه ی عکس ازقسمت دیودمعیوب برام بذاری یاحداقل شماره روی برد دیودروبنویس

سلام عزیز
لطف کردی وقت گذاشتی پاسخ دادی.
اما کاش دستکم پست اول تاپیک را درست و کامل مطالعه میکردی که خدمت عزیزان همکار گفتم که دیود مارکینگش پایین بود در در آوردن از روی به علت دفرمگی و شکستگی که داشت پودر شد و در نتیجه نتوانستم مارکینگ روشو بخونم وگرنه تاپیک نمیزدم خب.

Ratchet

کاربر vip
کاربر
2019-03-20
14
7
سلام مجدد
روی بورد با تست بوق متوجه شدم که خروجی این دیود زینر میره برای آیسی PS223 که در خروجی این پاور به صورت ماژولی قرار دارد .
با کمی دنبال کردم متوجه شدم میره برای Vcc این آیسی.
Vcc این آیسی(PS223) هم در دیتاشیتش گفته شده بود مقدار معمول یا تیپیکالش پنج ولته که میتوانید از طریق پنج‌ولت استندبای تامین شود !!!
پس دیود زینر 5.1V 0.25W انداختم و پاور در کمال صحت و سلامت شروع به کارکرد و تمامی خروجی ها نیز اوکین .
پس دیود زینر با کدZD4 در این پاور که در مدار پنج ولت استندبای قرار دارد 5.1V /0.25W میباشد.

بالا