آی پی امداد
abtahi
آریا الکترونیک mehrinfo تکشو

درخواست: مقدار ZD4 در پاور GP580B گرین وحل شدن اتصال کوتاه پنج ولت استندبای با خارج کردن آن

Ratchet

کاربر vip
کاربر
2019-03-20
14
7
باسلام و عرض ادب خدمت همکاران عزیز

، در پاور مذکور استندبای اتصال کوتاه شده بود به گروند و مشکل از دیود زنر بین دو هیتسینک و نزدیک هیتسینک ثانویه جلوی سلف هسته فریتی بود .
این دیود متاسفانه در دیسولدر کردن بدلیل ترک خوردگی پودر شد و مقدارش را میخواستم.
دیود زنری در نزدیکی اش نیست که بخوام نمونه ی اون رو بندازم و نزدیک ترین زنر مقداری با اون فاصله داره و زیر هیت سینک ثانویه هست و اصلا در ریل 5V SB نیست!
آیسی مانیتورینگ این پاور PS223و آیسی PWMآن برند fairchild با کدFAN4800IN هست با تشکر

آخرین ویرایش:

Ratchet

کاربر vip
کاربر
2019-03-20
14
7
موقعیت ZD4 با فلش قرمز و نزدیک‌ترین زنر با مربع نارنجی: IMG_20221227_224908.jpgIMG_20221227_224701.jpg

آخرین ویرایش:

Ratchet

کاربر vip
کاربر
2019-03-20
14
7
یعنی انصافاً حتی یکی از عزیزان همکار پاور مشابه ای نداره که این دیود زینر را برام چک کنه مشخصاتشو . باور کنید جبران میکنم .
حتی شخصی از اساتید نظری نداره که اون دیود زینر 16Vکه با مستطیل نارنجی مشخص کردم را میتوانمشابه اش را گرفت و به جای آن زینر انداخت یا خیر؟

آخرین ویرایش:

hamid1912

کاربر vip
کاربر
2020-05-07
15
9
سلام مهندس میتونی از قابت یه عکس بندازی(قسمت مشخصات پاور)

• Like
واکنش‌ها[ی پسندها]: Ratchet

hamid1912

کاربر vip
کاربر
2020-05-07
15
9
احتمالا 5 ولته چون در کنار 5 استنبای قرار داره و متاسفانه من 530 وات رو دارم شرمنده

• Like
واکنش‌ها[ی پسندها]: Ratchet

electronium

VIP+ افتخاری
کاربر
2020-07-30
1,041
2,862
32
یعنی انصافاً حتی یکی از عزیزان همکار پاور مشابه ای نداره که این دیود زینر را برام چک کنه مشخصاتشو . باور کنید جبران میکنم .
حتی شخصی از اساتید نظری نداره که اون دیود زینر 16Vکه با مستطیل نارنجی مشخص کردم را میتوانمشابه اش را گرفت و به جای آن زینر انداخت یا خیر؟
وقتی که به چنین شرایطی برخورد کردی
[hide]همیشه از مقادیر پایین لحظه ای جایگزین کن تا با آزمون خطا بتونی به محدوده خودش برسی مثلا
اول 5 ولت جواب نداد 9 ...12...15--18---24--- چون زنر کارش تثبیت ولتاژه با شروع با مقادیر پایین تر باعث میشه حداقل اتصالی یا مشکلات غیر قابل برگشت جلوگیری کنه راه برای جبران پروسه باز باشه
[/hide]

آخرین ویرایش:

Ratchet

کاربر vip
کاربر
2019-03-20
14
7
احتمالا 5 ولته چون در کنار 5 استنبای قرار داره و متاسفانه من 530 وات رو دارم شرمنده

سلام و درود

ممنون که لطف کردید و وقت گزاشتید همین که تاپیک را خواندید واقعا یک دنیا برام ارزش داره .
احتمال پنج ولت تقریباً رده چون اگر دم خروجی پنج‌ ولت استندبای باشه جریان به نسبت زیادی از این زنر عبور میکنه و هم عمرش میاد پایین و هم اینکه همانطور که مستحضرید برای اینکار به کاربرده نمیشوند . در ضمن این زینر در مداری به کار برده شده که قطعات دیگری مانند ولتاژ رگولاتور TL431 نیز وجود دارند و به این زینر متصلند .

بالا