آی پی امداد
آی پی امداد
آریا الکترونیک parcham تکشو

مشکل: مشکل چراغ وای فای مودم 8901G ver 6

fatim

VIP+ افتخاری
کاربر
2019-12-20
621
555
سلام
یه مودم تی پی لینک 8901g ver6 مشتری آورده چند تا خازن باد کرده داشت عوض کردم مودم درست شده دی اس ال اینترنت و وای فای کارمیکنه همه چی عادیه
فقط چراغ وای فای روشن نمیشه
ال ای دی و عوض کردم دوباره آی سی رو فلش کردم مشکل حل نشد
نظر اساتید عزیز ؟ لطفن

fatim

VIP+ افتخاری
کاربر
2019-12-20
621
555

سلام ضمن تشکر
من این تاپیک ها رو دیدم مشکل من فرق میکنه فقط ال ای دی خاموشه وای فای کار میکنه و مودم به اینترنت وصل میشه فقط سه چراغه

Navid-Aref

کاربر vip
vip
کاربر
2008-11-23
369
771
LEDهای این مودم ها در حالت عادی ولتاژ دو سر کاتد و آندشون مثبت هست و خاموش هستند و وقتی ولتاژ کاتدشان منفی میشود روشن می شوند. شبیه چراغ اخطار آلترناتور یا دینام خودرو.
پیشنهاد می کنم خازن الکترولیت کوچک مربوط به تغذیه LED ها را (فکر کنم 100 میکروفاراد باشه) حتما تعویض کنید. دو عدد دیود یکسوساز کنار همین خازن و خود LED وایفای را هم تست کنید مشکلدار نباشند.

پیوست‌ها

• 1.4 مگابایت بازدیدها: 89

fatim

VIP+ افتخاری
کاربر
2019-12-20
621
555
LEDهای این مودم ها در حالت عادی ولتاژ دو سر کاتد و آندشون مثبت هست و خاموش هستند و وقتی ولتاژ کاتدشان منفی میشود روشن می شوند. شبیه چراغ اخطار آلترناتور یا دینام خودرو.
پیشنهاد می کنم خازن الکترولیت کوچک مربوط به تغذیه LED ها را (فکر کنم 100 میکروفاراد باشه) حتما تعویض کنید. دو عدد دیود یکسوساز کنار همین خازن و خود LED وایفای را هم تست کنید مشکلدار نباشند.

سلام با تشکر اطلاع میدم

fatim

VIP+ افتخاری
کاربر
2019-12-20
621
555

سلام مجدد
هرسه خازن ۱۰۰ میکرو تعویض شد و دیودهایی که فرمودید بررسی شد
تمام ال ای دی ها اعم از lan power dsl و اینترنت روشن میشه بجز وای فای

jafarttl

کاربر vip
vip
کاربر
2013-01-29
241
291
دوست گرامی مسیر ال ای دی رو چک کن ببین به کجا ختم میشه احتمال داره جایی تومدار قطعی بوجود امده باشه واگر مستقیم از میکرو میاد ممکنه میکرو این پایش مشکل پیدا کرده باشه

fatim

VIP+ افتخاری
کاربر
2019-12-20
621
555
دوست گرامی مسیر ال ای دی رو چک کن ببین به کجا ختم میشه احتمال داره جایی تومدار قطعی بوجود امده باشه واگر مستقیم از میکرو میاد ممکنه میکرو این پایش مشکل پیدا کرده باشه

سلام
بررسی و اطلاع میدم

Navid-Aref

کاربر vip
vip
کاربر
2008-11-23
369
771
سلام مجدد. دوست گرامی اگر با کارهایی که تاکنون برایش کردین درست نمی شود ارزش وقت گذاشتن و هزینه کردن بیش از این را ندارد. یک مودم قدیمی با امکانات رمز گذاری پایین و وایفای ضعیف و قدیمی G پنجاه و چهار مگابیت در ثانیه است. یه نمونه معیوب همین مودم را در ایسام به قیمت 25+60 هزار تومان می توانید تهیه کنید. الان دوران ورژنهای N سیصد الی چهارصد و پنجاه مگابیتی و AC گیگابیتی هست.

بالا