آی پی امداد
abtahi
آریا الکترونیک تکشو

خاموش شدن ماشین در عین رانندگی زیر پا توسط دزدگیر

jaberaghidat

کاربر vip
vip
کاربر
2015-01-23
61
40
با سلام و عرض ادب

بنده یک دزدگیر برند سیمکارتل خریده ام مدل فول اش و ماشینم slx هست
از وقتی دزدگیر رو روی ماشین نصب کرده اند بعضی مواقع اتوماتیک در عین رانندگی جفت راهنما روشن می شود درب ها قفل می شوند و ماشین خاموش می شود
این مورد بسیار خطرناک است
به نمایندگی مراجعه کردم و با احترام دزدگیر رو برام تعویض نمودند باز مشکل پا برجا بود
جایی که نصب کردند گفتند پشت سویچی ماشینت هم خرابه اون هم تعویض کردم
اما دیدم هنوز بعضی مواقع ماشین زیر پایم خاموش می شود و باید با ریموت دزد گیر یک بار درب رو باز کنم و سریعا ماشین رو روشن کنم که ماشین پشت سرم بهم نزنه

ممنون می شم از استادان عزیز راهنمایی کنند

با تشکر

• Like
واکنش‌ها[ی پسندها]: ساخر

Navid-Aref

کاربر vip
vip
کاربر
2008-11-23
382
790
سلام. چاره سریع اینه که رله قطع کن موتور خودرو که بخشی از سیستم دزدگیر است را از مدار حذف کنید و مسیر پایه های 30 و 87a آن را به همدیگر متصل کنید یا فقط سیم متصل به پایه 86 که از یونیت دزدگیر آمده را جدا کنید و بگذارید رله درسوکت خود باقی بماند که روش اول مطمئن تره چون ممکنه کنتاک رله در اثر تکان قطع و وصل شود. البته این کارها باعث میشه که کارایی دزدگیر شما برای خاموش کردن از راه دور خودرو از دست بره!
ایراد اصلی هم تا اونجایی که من می دونم برمی گردد به خرابی یا عدم نصب صحیح یکی از کلیدهای لادری و یا یکی از پمپ های دربازکن که موقعی که درهای شش گانه خودرو بسته و قفل می شوند، به خوبی در موقعیت بسته خود قرار نمی گیرد و در هنگام حرکت خودرو با کمی تکان، پیغام خطای باز شدن به یونیت دزدگیر ارسال می کند و باعث می شود که یونیت فکر کند دری به اشتباه باز شده و دستور قفل شدن و فعال شدن رله قطع کن را می دهد و یک ولتاژ منفی به پایه منفی رله (پایه 86) می فرستد و باعث فعال شدن بوبین رله و قطع پمپ بنزین در خودروهای جدید (و قطع مثبت کوئل در خودروهای قدیمی) و در نهایت خاموشی خودرو می شود.

relay-12-volt.png

پایه 30= (به سیم ورودی پمپ بنزین وصل میگردد)
پایه 85 = (به مثبت دائم وصل میگردد)
پایه 86 = (به سیم صورتی یا سبز رنگ دزدگیر وصل میگردد)
پایه 87 = NO
پایه NC = 87a (به پمپ بنزین وصل میگردد)

نکته: پایه 85 و پایه 86 رله می توانند در نصب پلاریته برعکس شکل بالا داشته باشند و جای مثبت و منفی جابجا شود و ایرادی ندارد. فقط در رله های LED دار باید پولاریته را رعایت کرد تا در هنگام فعال شدن رله، دیود نورانی روشن شود.

پیوست‌ها

آخرین ویرایش:

jaberaghidat

کاربر vip
vip
کاربر
2015-01-23
61
40
سلام دوست عزیز
با اینکار مهمترین قسمت دزدگیر از کار می افته
ما پول دادیم بریا یک دزد گیر فول آپشن حالا خودمون این بخششو از کار بندازیم ظلمه واقعا

حالا به نظرتون این مشکل از خود دزدگیر است یا .... ؟
شک دارم چون دزد گیر رو یکبار برام عوض کردن بازم مشکل وجود داشت
چند وقتیه که فیوز دزدگیر رو جدا کردنو دزدگیر روش نیست هم این مشکل رو نداشتم

واقعا گیج ام کرده

• Like
واکنش‌ها[ی پسندها]: ساخر
بالا