آی پی امداد
abtahi
آریا الکترونیک mehrinfo تکشو

مشکل: جوش ندادن دستگاه جوش ۲۰۰ آمپری دکو مدل arc200

shahriarrs

کاربر vip
کاربر
2019-10-06
24
23
دستگاه فوق با ایراد جوش ندادن به دستم رسید، دستگاه روشن میشده اما ولتاژ خروجی ۱ الی ۲ ولت داشته بعد از چک کردن مدار متوجه شدم دوتا مقاومت کنار خازن اصلی مدار سوخته یکی ۲۰ اهم و دیگری ۵.۱ اهم که با سری کردن مقاومت های ۱۰ اهمی و ۲.۷ اهمی قطعه رو تعویض کردم(متاسفانه ظرفیت خودش رو پیدا نکردم)
دوتا igbt های ۶۰n۶۰ هم مشکل داشتن که تعویض کردم پایه های وسط هردو igbt از رو برد کنده شده بودن متصل شدن و بعد از تست دستگاه باز همون ایراد رو داشت
ولتاژ های ۳۰۰, ۲۴, ۱۵, ۵ رو داره
برد اسیلاتور دستگاه دو عدد ال ای دی قرمز داره که روشن نمیشد ولی ولتاژ ۱۳ روی پایه های ۱۲ و ۱۳ آیسی ۳۵۲۵ داشتم با تعویض آیسی مشکل حل نشد و چراغ oc دستگاه روشن شد
با وجود خرابی زیاد آیسی های ۴۶۸۸ در برد دستگاه های جوش این ها رو هم عوض کردم آیسی lm358 رو برد اسیلاتور هم تعویض شد و فقط چراغ oc دستگاه خاموش شده و ولتاژ باز روی ۱ الی ۲ مونده
دیود های خروجی سالم خازن ها سالم مسیر های مدار تست شده قلع مردگی و لحیم سردی وجود نداره
ممنون میشم راهنمایی کنید.

shahriarrs

کاربر vip
کاربر
2019-10-06
24
23
IMG_20221218_225428.jpg

shahriarrs

کاربر vip
کاربر
2019-10-06
24
23
دوستان کسی از همکاران اطلاعاتی درباره ایراد این دستگاه داره؟ ممنون میشم راهنمای بنده باشید

fazilatii

کاربر
2010-10-20
142
450
اصفهان
اگر هیت سینک های روی دستگاه را باز کنی و عکس واضح بذاری میتونم راهنماییت کنم
اون مقاومتهای سوخته مربوط به برد درایو آی جی بی تی ها یا بقول یکی از همکارهای آخوندمون مربوط به قسمت مقسم هستش
اگر مسیر مقاومتها را دنبال کنی یک طرف به آی جی بی تی وصله و طرف دیگر به ترانس مقسم (درایو)
قطعی این مقاومتها با ترانس و آی جی بی تی ها باعث عدم تحریک آی جی بی تی ها و خاموش بودن اونها میشه

fazilatii

کاربر
2010-10-20
142
450
اصفهان
این طرز مقاومت گذاشتن هم کاملا اشتباهه و باعث خسارت بیشتری به دستگاه میشه
مقاومتها میتونه 10 و 5.1 باشه یا 20 و 5.1 یا 15 و 2.7
و دیودش هم حتما دیود فست بشماره 1N5819
تمامی این قظعات باید به ترتیب نصب و تست بشه
اول دیود بعد مقاومت کمتر و در آخر مقاومت بیشتر
در هر مرحله از نصب هم با مولتی متر باید تست بشه که از نظر لحیم کاری و اتصال مطمئن باشی

بالا