آی پی امداد
آی پی امداد
آریا الکترونیک parcham تکشو

درخواست: سوختن رگولاتور 1ADJH در آیفون تابا

abayan

کاربران vip(افتخاری)
کاربر
2012-10-14
297
1,122
کاشان
با سلام
مین بورد این آیفون چهار تا از این رگولاتور ها داره با شماره یکسان و خروجی متفاوت
سه تا شون سالمند و ولتاژ های 5.0-1.1-3.3 دارند
اما یکی شون بر اثر نوسان برد تغذیه سوخته
با توجه به شماره یکسان رگولاتور ها ، آیا این رگو لاتور ها بر حسب مدار اطراف خودش خروجی مورد نظر رو تولید میکنه
ضمنا با توجه به این موضوع من یکی از رگولاتور های سالم رو جایگزین سوخته کردم که ولتاژ خروجیش 7.0 ولت بود ، به نظرتون صحیحه این موضوع

• Like
واکنش‌ها[ی پسندها]: ساخر

jafarttl

کاربر vip
vip
کاربر
2013-01-29
241
291
دوست گرامی اول رگولاتور خراب رو از مدار خارج کنید وآمپر گیری کنید .بعد قطعه رو جایگزین کنید ومجددا آمپر گیری کنید اگر آمپر خیلی بیشتر از اولی بود مطمعنا ولتاژ نشان داده شده درست نیست وباز هم قطعه معیوب دارید واگر اینطور نبود ولتاژ درسته.

poya22

مدیر بخش های دوربین مداربسته و پروگرامرهای متفرقه
مدیر تالار
2011-07-25
1,211
2,946
با سلام
مین بورد این آیفون چهار تا از این رگولاتور ها داره با شماره یکسان و خروجی متفاوت
سه تا شون سالمند و ولتاژ های 5.0-1.1-3.3 دارند
اما یکی شون بر اثر نوسان برد تغذیه سوخته
با توجه به شماره یکسان رگولاتور ها ، آیا این رگو لاتور ها بر حسب مدار اطراف خودش خروجی مورد نظر رو تولید میکنه
ضمنا با توجه به این موضوع من یکی از رگولاتور های سالم رو جایگزین سوخته کردم که ولتاژ خروجیش 7.0 ولت بود ، به نظرتون صحیحه این موضوع
درود
بله این مدل ای سی سویچینگ است و با تغییر مقاومت پایه فیدبک مقدار ولتاژ روی سلف تغییر میکند در dvr ها هست در بازار هم موجود هست

abayan

کاربران vip(افتخاری)
کاربر
2012-10-14
297
1,122
کاشان
درود
بله این مدل ای سی سویچینگ است و با تغییر مقاومت پایه فیدبک مقدار ولتاژ روی سلف تغییر میکند در dvr ها هست در بازار هم موجود هست

تشکر جناب ضمنا حروف اخر این رگولاتور توی سایت های فروش متفاوته ، ایا تاثیری داره
ADJH
ADGG
ADGJ
وغیره

abayan

کاربران vip(افتخاری)
کاربر
2012-10-14
297
1,122
کاشان
دوست گرامی اول رگولاتور خراب رو از مدار خارج کنید وآمپر گیری کنید .بعد قطعه رو جایگزین کنید ومجددا آمپر گیری کنید اگر آمپر خیلی بیشتر از اولی بود مطمعنا ولتاژ نشان داده شده درست نیست وباز هم قطعه معیوب دارید واگر اینطور نبود ولتاژ درسته.

سوختن این قطعه باعث اتصال کوتاه کامل مدار شده بود و با برداشتن اون جریان کشی عادیه ، من فقط جهت خرید این رگولاتور ، به متفاوت بودن حروف اخرش در بازار شک دارم ،که چه تفاوتی دارند با هم ،

• Like

abayan

کاربران vip(افتخاری)
کاربر
2012-10-14
297
1,122
کاشان
همین طور که گفته بودم با جایگزین کردن یکی از رگولاتور های هم نام ولتاژ خروجی ای سی 7.0 ولته ولی من خروجیش رو جهت اطمینان از مدار قطع کردم ، البته با اعمال ولتاژ 3 ولت به خروجی این رگولاتور دستگاه روشن میشه ، که نمی شه اطمینان به صحت ولتاژ نمود
با توجه به آی سی های به کار رفته در این دستگاه ، دقت ولتاژ ها خیلی مهمه !

poya22

مدیر بخش های دوربین مداربسته و پروگرامرهای متفرقه
مدیر تالار
2011-07-25
1,211
2,946
تشکر جناب ضمنا حروف اخر این رگولاتور توی سایت های فروش متفاوته ، ایا تاثیری داره
ADJH
ADGG
ADGJ
وغیره

این سه تا کد ها بهم میخورند فرقی ندارند

abayan

کاربران vip(افتخاری)
کاربر
2012-10-14
297
1,122
کاشان
همین طور که گفته بودم با جایگزین کردن یکی از رگولاتور های هم نام ولتاژ خروجی ای سی 7.0 ولته ولی من خروجیش رو جهت اطمینان از مدار قطع کردم ، البته با اعمال ولتاژ 3 ولت به خروجی این رگولاتور دستگاه روشن میشه ، که نمی شه اطمینان به صحت ولتاژ نمود

سلام مهندس ، ممنونم از پاسخگویی تون ، من ‌‌1ADJH سفارش دادم ، ولی 1ADJN فرستادند ، این سری هم می خوره بهش ، اصلا تفاوتشون تو چیه

• Like

2809

کاربر vip
vip
کاربر
2010-09-18
209
465
مازندران

سلام دوست عزیز باید ببینیی خروجی این رگولاتور به کدوم قسمت میره. اگه برای بک لایت باشه این مقدار ولتاژ یا بیشتر مجازه

abayan

کاربران vip(افتخاری)
کاربر
2012-10-14
297
1,122
کاشان
سلام دوست عزیز باید ببینیی خروجی این رگولاتور به کدوم قسمت میره. اگه برای بک لایت باشه این مقدار ولتاژ یا بیشتر مجازه

, سلام ، ولتاژ خروجیش به قسمت های مختلف میره ، که در نبودش دستگاه اصلا روشن و لاود نمیشه ، با یه مقاومت حتی فکر میکنم به ای سی رام که بغل سی پی یوش هم هست میره

• Like
بالا