آی پی امداد
آی پی امداد
آریا الکترونیک parcham تکشو

سوال: پرگرام کردن آی سی میکروکنترلر از طریق UART

mk007

کاربر
2015-04-26
7
3
با سلام خدمت دوستان عزیز
بنده یه برد دارم که از آی سی ts87c51u2 استفاده کرده و می خواستم اطلاعات اون رو دامپ کنم و یا بتونم ویرایش و دوباره بر روی آن بنویسم.
طبق دیتاشیت از طریق UART امکان اتصال داره ولی آشنایی با این روش و نرم افزارهای لازم ندارم.
می خواستم بدونم می شه با serial to usb ttl و یا برد دیگه ای میشه مستقیم به کامپیوتر این کار رو کرد. اگه باید حتما با پرگرامر خاصی این کار انجام بشه ممنون می شم راهنمایی کنید.
Double UART 8-bit CMOS Microcontroller

Screen Shot 1401-09-17 at 14.42.23.png

atmel.jpg

آخرین ویرایش:

jfrras

مدير انجمن تخصصی الکترونیک
مدیر تالار
2007-04-13
3,095
74,081
48
ایران
با سلام خدمت دوستان عزیز
بنده یه برد دارم که از آی سی ts87c51u2 استفاده کرده و می خواستم اطلاعات اون رو دامپ کنم و یا بتونم ویرایش و دوباره بر روی آن بنویسم.
طبق دیتاشیت از طریق UART امکان اتصال داره ولی آشنایی با این روش و نرم افزارهای لازم ندارم.
می خواستم بدونم می شه با serial to usb ttl و یا برد دیگه ای میشه مستقیم به کامپیوتر این کار رو کرد. اگه باید حتما با پرگرامر خاصی این کار انجام بشه ممنون می شم راهنمایی کنید.
Double UART 8-bit CMOS Microcontroller

مشاهده فایل‌پیوست 189354

مشاهده فایل‌پیوست 189355
سلام
حتما پروتکت یا قفل شده .
بله امکان پروگرم داره

mk007

کاربر
2015-04-26
7
3
با تشکر از پاسخ جنابعالی
امکانش هست راهنمایی کنید با همین سریال به usb امکانش هست.
میدونم تو تهران امجد هستن اینکار و انجام بدن ولی خواستم ببینم راهی داره با همین سریال به usb اینکار و کرد واینکه با چه برنامه؟

• Like
واکنش‌ها[ی پسندها]: aminreno

aminreno

VIP+ افتخاری
کاربر
با تشکر از پاسخ جنابعالی
میدونم تو تهران امجد هستن اینکار و انجام بدن ولی خواستم ببینم راهی داره با همین سریال به usb اینکار و کرد واینکه با چه برنامه؟
من چند سال پیش تهران پرسیده بودم گفتن صد در صد امکان پذیر نیست و اون زمان پنج میلیون تومان میگفتن شروع قیمته ،
بردهایی که من کار میکنم ( ماشین الات نساجی ) اگه مشکل از میکرو کنترلر یا ای سی فلش باشه ، اونم فقط تا بحال برای بردهای ماشین بافت پارچه پیکانول ، سریال برد رو میدم به یکی از دوستان که تو چین یه رابط داره و ای سی پروگرام شده رو برام میفرستن و معمولا جواب میده، البته بگم برای اون برد ها ارزش داره چون قیمت اصلش بالای دو هزار دلاره

• Like
واکنش‌ها[ی پسندها]: mk007

J1375

کاربر
2021-03-26
180
326
زیر سایه خدا
با تشکر از پاسخ جنابعالی

دوست عزیز اکثر قریب به اتفاق میکروکنترلرها جوری قفل میشن که با روش های نرم افزاری قابل بازگشایی نیستند و فقط میتونید با پروگرمر Erase بکنید تا میکرو برای برنامه جدید قابل استفاده بشه
اگه یه میکروکنترلر ایمنی پایینی داشته باشه برای کارهای صنعتی انتخاب نمیشه چون علاوه بر هزینه ، ایمنی طراحی و برنامه داخل میکرو هم مد نظر طراحان هست
بعضی شرکت ها با روش سخت افزاری و باز کردن میکرو و برقرار کردن اتصال ، به حافظه ی میکرو دسترسی پیدا میکنند و فایل HEX رو در اختیار شما قرار میدهند و هزینه ای که میدید چندین برابر این هست که از یه برنامه نویس بخواهید براتون از نو برنامه رو بنویسه

بالا