آی پی امداد
آی پی امداد
آریا الکترونیک parcham تکشو

مشکل: مشکل در عدم شناسایی TNM 500 توسط ویندوز و اتصال منفی و مثبت usb

2012-03-12
18
27
سلام به همه سروران گرامی
دوستتان دیروز بعد از دیاگ زدن یک 405 با کابل 2 پین و بدون کوچکترین احتمال خطا و اتصالی یا هرچیزی
برای برنامه ریزی ایسیو با مشکل عدم شناسایی پروگرامر که یه مورد متاسفانه شایعی در این دستگاه هست مواجه شدم که با تست موارد احتمالی متوجه شدم گهگاهی بگیر نگیر داره و بنا به طراحی خیری ضعیف بخش usb این دستگاه سراغ پورت رفتم
ایراد طراحی قرار گرفتن کریستال دقیقا پشت پورت هست چون پورت اصلا از نظر استحکام جاگیر نشده بعد مدتی فشار ناشی از وارد کردن کایا باعث اتصال این دو باهم میشه و گاها کریستال از روی برد جدا میشه....
در هرحال الان روی برد اتصالی دارم روی مثبت و منفی پورت USB
7805 وروی با بدنه اتصاله با خارج کردن رگلاتور هم رفع نشد...
ممنون میشم اگه کسی میتونه کمکی در رفع عیب بهم بکنه چون ارسار برای شرکت منو دوهفته از کار رو زندگی محروم میکنه

poya22

مدیر بخش های دوربین مداربسته و پروگرامرهای متفرقه
مدیر تالار
2011-07-25
1,211
2,946
درود احتمالا کانکتور usb بزرگ روی برد منتاژ کردن که به کریستال میخورد پروگرامر من هم همین مشکل را داشت .بکل کانکتور را از مدار خارج کنید یک مدل در بازار هست که کوچکتر و کوتاه تر است وبا کریستال فاصله دارد از ان استفاده کنید
امکان دارد اتصال از خود کانکتور باشد

آخرین ویرایش:
2012-03-12
18
27
درود احتمالا کانکتور usb بزرگ روی برد منتاژ کردن که به کریستال میخورد پروگرامر من هم همین مشکل را داشت .بکل کانکتور را از مدار خارج کنید یک مدل در بازار هست که کوچکتر و کوتاه تر است وبا کریستال فاصله دارد از ان استفاده کنید
امکان دارد اتصال از خود کانکتور باشد

دوست عزیزم ممنون از اینکه وقت گذاشتی و راهنماییم کردی..
؛؛
و اما آخر ماجرا..
همه ما بخوبی میدونیم دشمن بدون چون و چرای تعمیرات و تعمیرکار، استرس، فشار روانیه..
کمی بیشتر دقت بخرج دادم و متوجه یک دیود زنر 5،6 شدم در نقطه پایینی و کاملا عکس جایی که من دنبال عیب بودم 0اگر لاین خروجی 7805رو دنبال کنید بعد چند سانت مونده به پورت isp کاملا مشخصه سعی میکنم عکسشو بزارم شاید بدرد عزیزی خورد...
خلاصه کابوسم ختم به خیر شد
منون از توجه دوست گلم

آخرین ویرایش:
بالا