آی پی امداد
آی پی امداد
آریا الکترونیک parcham تکشو

سوال: نقش پتانسیومتر در اینورتر ۱۲ به ۲۲۰

ghoghnoospsg

کاربر vip
کاربر
2021-05-01
33
7
سلام دوستان.این پتانسیومتر توی بعضی مدارات اینورتر ۱۲ به ۲۲۰ وجود داره.دوستان کارش چیه دقیقا؟ ۲۰۲۲۱۲۰۱_۱۵۰۴۱۳.jpg
۲۰۲۲۱۱۳۰_۲۳۵۸۰۷.jpg

mgs

VIP+ افتخاری
کاربر
2009-08-26
375
588
با تغییر دادن اون ولتاژ خروجی کم و زیاد میشه.

ghoghnoospsg

کاربر vip
کاربر
2021-05-01
33
7
با تغییر دادن اون ولتاژ خروجی کم و زیاد میشه.

خوب من یه اینورتر اومده دستم.بعد تعمیر تشت کردم با چرخاندن پتانسیومتر ولتاژ تغییری نمی کنه ولی داره درست کار میکنه.البته این اینورتر با منبع تغذیه کار نمی کنه فقط با باطری.با باطری تا ۱۰۰ وات لامپ رشته ای رو تست کردم جواب داده.حتی پتانسیومتر رو هم تعویض کردم باز همون حالته.یعنی تو بعضی از اینورترها این تغییر ولتاژ وجود داره یا برای همه اونایی کا پتانسیومتر دارن صدق میکنه؟و اینکه این یکی که تغییری حاصل نمیشه و داره کار میکنه دلیلش چیه و چه توجیهی داره؟

J1375

کاربر
2021-03-26
180
326
زیر سایه خدا
خوب من یه اینورتر اومده دستم.بعد تعمیر تشت کردم با چرخاندن پتانسیومتر ولتاژ تغییری نمی کنه ولی داره درست کار میکنه.البته این اینورتر با منبع تغذیه کار نمی کنه فقط با باطری.با باطری تا ۱۰۰ وات لامپ رشته ای رو تست کردم جواب داده.حتی پتانسیومتر رو هم تعویض کردم باز همون حالته.یعنی تو بعضی از اینورترها این تغییر ولتاژ وجود داره یا برای همه اونایی کا پتانسیومتر دارن صدق میکنه؟و اینکه این یکی که تغییری حاصل نمیشه و داره کار میکنه دلیلش چیه و چه توجیهی داره؟
اساس کار اینورتر قطع و وصل 12 ولت بر روی ترانس فریت هست،و در اکثر مدارات اون پتانسیومتر فرکانس سوئیچینگ رو کم و زیاد میکنه.در بعضی اینورتر ها فرکانس ثابته و شما اثری از پتانسیومتر مشاهده نمیکنید
البته بدون اتصال مصرف کننده به خروجی تغییر ولتاژ بهتر قابل مشاهده هست
اما نمیشه بیشتر از مجموع توان اینورتر ولتاژ رو افزایش داد
بررسی کنید ببینید چرخاندن برعکس پتانسیومتر ولتاژ خروجی رو کاهش میده یا نه

ghoghnoospsg

کاربر vip
کاربر
2021-05-01
33
7
اساس کار اینورتر قطع و وصل 12 ولت بر روی ترانس فریت هست،و در اکثر مدارات اون پتانسیومتر فرکانس سوئیچینگ رو کم و زیاد میکنه.در بعضی اینورتر ها فرکانس ثابته و شما اثری از پتانسیومتر مشاهده نمیکنید
البته بدون اتصال مصرف کننده به خروجی تغییر ولتاژ بهتر قابل مشاهده هست
اما نمیشه بیشتر از مجموع توان اینورتر ولتاژ رو افزایش داد
بررسی کنید ببینید چرخاندن برعکس پتانسیومتر ولتاژ خروجی رو کاهش میده یا نه

بله توی یکی از اینورتر ها ولتاژ خروجی کم و زیاد میشه ولی توی یکی دیگه تاثیری نداره.

بالا