آی پی امداد
آی پی امداد
آریا الکترونیک parcham تکشو

میشه تعمیرات باطری Laptop و آموزش بدید؟

jafari1

کاربر vip
کاربر
2008-03-12
56
169
با سلام و عرض تشکر فراوان
چگونه بفهمیم باطری خراب است یا نه چون من یک لپ تاپ دارم که اولین بار با باطری کار کرد ولی بعد از اینکه باطری خالی شد دیگر با باتری کار نمیکند جای دیگری هم این مشکل را مطرح کردم از جوابهای دوستان نتیجه ای حاصل نشد

مصطفی رحمانیان

VIP+ افتخاری
کاربر +vip پلاس
vip افتخاری
کاربر
روش من برای باز کردن باطری لپ تاپ یک راه ساده است
یک پیچ گوشتی مشتی را با سنگ فرز اینقدر نازک کردم که مثل چاقو تیز و محکم شده است

Pic(1037).jpg

و یک ابزار دیگر که برای باز کردن شکاف موبایل و مونیتور کاربرد دارد
و با این ابزار مثل آب خوردن و بدون ذره ای شکستگی و خرابی باطری را باز و بسته می کنم

Pic(1039).jpg

فقط یک شکاف کوچک ایجاد می کنم و بعد با وسیله دیگر

Pic(1040).jpg

[hide]
می بینید که به راحتی باز می شود
فایل پیوست هم یک ویدئو است که روش باز شدنش را نمایش می دهد
[/hide]

پیوست‌ها

• 108.5 کیلوبایت بازدیدها: 283

مصطفی رحمانیان

VIP+ افتخاری
کاربر +vip پلاس
vip افتخاری
کاربر
با سلام و عرض تشکر فراوان
چگونه بفهمیم باطری خراب است یا نه چون من یک لپ تاپ دارم که اولین بار با باطری کار کرد ولی بعد از اینکه باطری خالی شد دیگر با باتری کار نمیکند جای دیگری هم این مشکل را مطرح کردم از جوابهای دوستان نتیجه ای حاصل نشد
البته اینجا تایپینگ پرسش و پاسخ نیست ولی ...
اگر باطری شما یکبار کار کرده و عادی هم بوده و دفعه بعد نتوانسته شارژ بگیرد ممکن است عیب از مدار شارژر شما باشد
بهتر است باطری را در یک لب تاپ سالم تست کنید

hamsafar00

کاربر
2012-05-27
79
427
[FONT=&quot] ممنون از راهنمايي های دوستان مخصوصا آقای رحمانیان . . .[/FONT][FONT=&quot][/FONT]

[FONT=&quot]يه جا نوشته بود اگه سل هاي باطري به صورت صحيح تعويض شد و بعد از آن سيستم باطري رو نميشناسه يه آي سي [/FONT][FONT=&quot]eprom[/FONT][FONT=&quot] هست که مشخصات باطري رو ذخيره مي کنه (چه مشخصاتي؟؟) و بايد اون رو بيرون آورد و خام کرد ، بعد خام کردن نبايد چيزي روش بريزيم ؟؟؟ يعني خود اين آي سي خام اطلاعات رو ميگيره !!؟[/FONT][FONT=&quot][/FONT]

[FONT=&quot]ميشه توي عکسي که گذاشتم بگين اين آي سي کدومه !!؟

آی سی 1 = CEA H41
آی سی 2 = bq 29312APN
آی سی 3 = bq 2084DBT
آی سی ,5,6,7,4 = TPC8107

ا
[/FONT][FONT=&quot][/FONT]

پیوست‌ها

• 68 کیلوبایت بازدیدها: 480
  • 64.6 کیلوبایت بازدیدها: 491

h.asadi987

کاربر
2013-01-27
159
645
خراسان رضوی
نه دوست عزیز این روش یک شایعه بیشتر نیست و اگر احتمالا جواب بدهد یک روش مقطعی است و مطمئن نیست
بهترین راه تعویض قلم های باطری است که نیاز به تخصص خاصی ندارد
فقط hidden content may not be quoted

دوست عزیز من باطری لپ تاپ دل 5110 رو باز کردم تک تک باطری ها 1.5 ولت داشتن
ولی یک مشکل بزرگ این بود که وقتی لپ تاپ رو با باطری روشن می کردی در مدت 10 دقیقه شایدم کمتر شارژ خالی می کرد یعنی در قسمت پاور لپ تاپ میشد دید که به چه سرعتی باطری خالی میشه

msh.27

کاربر vip
vip
کاربر
2012-09-06
246
832
تهران
ولی یک مشکل بزرگ این بود که وقتی لپ تاپ رو با باطری روشن می کردی در مدت 10 دقیقه شایدم کمتر شارژ خالی می کرد یعنی در قسمت پاور لپ تاپ میشد دید که به چه سرعتی باطری خالی میشه

درود دوست عزیز اکثر سلول های خراب ولتاژ دارن ولی مشکل امپر ساعت دارن سلول جدید هم که تهیه میکنید حتمآ به تاریخ روش توجه کنید که خیلی قدیمی نباشه ترکیب سلول ها رو بهم نزنید از همان جایی که سلول میگیرین خودش یه مبلغی میگیره به همون شکل پک میکونه

fkh52000

VIP+ افتخاری
کاربر
2007-11-13
876
5,238
شیراز

برای تست سالمی باتریهای قابل شارژ مثل لپ تاپ و تلفن و غیره
یک لامپ با مصرف بالا مثلا برای لپ تاپ لامپ 12 ولت 1 امپر به دو
سر باتری وصل کنید باتریهایی که خراب هستند ولتاژ دو سر انها زود کم میشه
و یا گاهی مع*** میشه ولی باتریهای سالم تغییر چندانی نمیکنند.

بالا