آی پی امداد
آی پی امداد
آریا الکترونیک parcham تکشو

مشکل: داغ شدن ای سی مودم TPLINK W8151

hamid3548

کاربر vip
vip
کاربر
2020-11-13
17
14
36
با سلام خدمت همه دوستان عزیز این مودم موقعی که روشن میکنم ابتدا چراغ اینترنت روشن و ثابت هست اما بعد از چند دقیقه این ای سی بشدت داغ میکنه و چراغ اینترنت قطع میشه ولی اگر دستگاهی به مودم متصل نباشه و از اینترنت استفاده نشه چراغ ثابت میمونه
ممنون میشم اگر نظر یا راهنمایی دارید بفرمایید
هیت سینک هم روی ای سی گذاشتم اما هیت سینک هم بشدت داغ میشه IMG_20221125_095255.jpg

hafezmohamad

VIP+ افتخاری
کاربر +vip پلاس
vip افتخاری
کاربر
2012-04-20
399
1,103
خوزستان
با سلام خدمت همه دوستان عزیز این مودم موقعی که روشن میکنم ابتدا چراغ اینترنت روشن و ثابت هست اما بعد از چند دقیقه این ای سی بشدت داغ میکنه و چراغ اینترنت قطع میشه ولی اگر دستگاهی به مودم متصل نباشه و از اینترنت استفاده نشه چراغ ثابت میمونه
ممنون میشم اگر نظر یا راهنمایی دارید بفرمایید
هیت سینک هم روی ای سی گذاشتم اما هیت سینک هم بشدت داغ میشه مشاهده فایل‌پیوست 188975

درود بر شما :

داغی پردازنده های این مدل طبیعی هست شما میتونید با استفاده از هیت سینک مناسب و همینطور قراردادن فن 12ولتی روی هیتسینک مشکل رو کاملا مرتفع کنید !

بخاطر اینکه من تقریباً از این مدل دارم استفاده مینم این مشکل داغی فابریکشون دارن حتی برد وای فای اون یادم بود کم میشد این کار رو کردم

24 ساخته روشنه و فقط برق که بره خدا بهش رحم میکنه و استراحت کوتاهی میکنه البته اینو بگم برق فن رو 8 ولتی بکنید

تا به مرور زمان فن خشک نشه و هی باید روغن کاری کنید من حالا هر 6 ماهی تقریباً یک بار صدای فن به گوش میاد

که با یک قطر سوزن سرنگ حل میشه تا 6 ماه بعد به همین راحتی در ضمن کاور اونو دیگه باز کدم و انداختم نمیدونم کجا

و مودم به شکل وارونه به فاصله حدود 50 سانت تا سقف معازه داره کار خودشو سلیس میکنه .:eek:k:

1669360616154.jpg

آخرین ویرایش:

javamobira

VIP+ افتخاری
کاربر
2012-02-22
387
984
همدان کوی ولیعصر
سلام
همکار محترم درست می فرمایند چون بنده نیز مودم تی پی لینک دارم ومشکل داغ کردن دارد ودرماه حدود12 الی15 عدد هم مودم برای تعمیرپیشم می اید که 90 درصد ان نوع تی پی لینک است وهر نوع عیبی هم که داشته باشند بعد از تعمیر بر روی چیپ هایشان مخصوصا چیپ دی سی ال وبعد سی پیو یک عدد هیت سینگ کوچک نصب می کنم چون به طور کل تی پی لینک ها با مشکل داغ شدن چیپ ها روبه رو هستند البته هید سینگی که بنده روی ان ها قرار می دهم از نوع کوچک است وهم خودم وهم به مشتری اعلام می کنم که شبها ویا در مواقع که استفاده ندارد مودم را صد درصد خاموش کندواگر از هیت سینگ بزرگ وبا فن بخواهید استفاده کنید دیگر اگر خاموش هم نکردید عیب ندارد ولی بهتر است در مواقع که به مدت طولانی با ان کار ندارید خاموش کنید در زیر نمونه هید سینگ ریزی که برای مودم ودی وی ار ها استفاده می کنم را قرار می دهم

هیت-سینک-مخصوص-پردازنده-و-تراشه-های-smd-سبز-سایز-9x9x5mm.png

hafezmohamad

VIP+ افتخاری
کاربر +vip پلاس
vip افتخاری
کاربر
2012-04-20
399
1,103
خوزستان
سلام
همکار محترم درست می فرمایند چون بنده نیز مودم تی پی لینک دارم ومشکل داغ کردن دارد ودرماه حدود12 الی15 عدد هم مودم برای تعمیرپیشم می اید که 90 درصد ان نوع تی پی لینک است وهر نوع عیبی هم که داشته باشند بعد از تعمیر بر روی چیپ هایشان مخصوصا چیپ دی سی ال وبعد سی پیو یک عدد هیت سینگ کوچک نصب می کنم چون به طور کل تی پی لینک ها با مشکل داغ شدن چیپ ها روبه رو هستند البته هید سینگی که بنده روی ان ها قرار می دهم از نوع کوچک است وهم خودم وهم به مشتری اعلام می کنم که شبها ویا در مواقع که استفاده ندارد مودم را صد درصد خاموش کندواگر از هیت سینگ بزرگ وبا فن بخواهید استفاده کنید دیگر اگر خاموش هم نکردید عیب ندارد ولی بهتر است در مواقع که به مدت طولانی با ان کار ندارید خاموش کنید در زیر نمونه هید سینگ ریزی که برای مودم ودی وی ار ها استفاده می کنم را قرار می دهم

درود بر شما :

بنده به علت نیاز انتقال تصویر و حساسیت موقعیت کاری نمی تونتم لحظه ای مودم رو خاموش کنم
حتی اظافه بر این جدیداً مجبور شدم UPS نصب کردم برای خود مودم که دیگه عمراً اون بنده خدا خاموش بشه:25000000:

آخرین ویرایش:
بالا