آی پی امداد
abtahi
آریا الکترونیک mehrinfo تکشو

مشکل: نمایش o-h با اولین جوش در موتور جوش برتر 300 امپر

با سلام
دستگاه جوش ماسفت 12 تایی برای تعمییر امده است
که ترانس های خروجی سوخته اند البته قبلا یک بار سوخته بود که با حذف یک ترانس یک سالی کار کرده بود
حال یک عدد برد میانی 4 ترانس را سفارش دادیم امد متاسفانه برد ارسالی عرض کمتری نسبت به برد قبلی داشت
بنده با در اوردن ترانس های جدید از برد نو و جا زدن در برد قبلی به خیال اینکه کار کند دستگاه را جمع کردم
منتها با اولین اتصالی که بایک تکه سیم به خروجی می دهم پروکت میکنه و نمایشگر o-h را نمایش می دهد
ممنون میشوم که در این مورد راهنمایی فرمایید

و یک نکته دیگر ترانس های قبلی 21.4 بودن و ترانس های فعلی 22.4 هستند ایا باید شینت را هم تعویض کنم
در کل عجله برای لنگ نماندن مشتری کار را به اینجا کشنده است چون برای برگشت دادن برد باید قید یک هفته زده می شد

fazilatii

کاربر
2010-10-20
142
450
اصفهان
و یک نکته دیگر ترانس های قبلی 21.4 بودن و ترانس های فعلی 22.4 هستند ایا باید شینت را هم تعویض کنم
در کل عجله برای لنگ نماندن مشتری کار را به اینجا کشنده است چون برای برگشت دادن برد باید قید یک هفته زده می شد

اگر همه ترانسها را عوض کرده باشی مشکلی نداره اما اگر یکی یا دو تا را عوض کنی مشکل ساز میشه

البته اگر عکس برد قدیم و جدید را بزاری بهتر میشه متوجه مشکلش شد

اگر همه ترانسها را عوض کرده باشی مشکلی نداره اما اگر یکی یا دو تا را عوض کنی مشکل ساز میشه

البته اگر عکس برد قدیم و جدید را بزاری بهتر میشه متوجه مشکلش شد

سلام و ممنون از جواب تان
چهار عدد ترانس داشت که همه را تعویض کردم بردها مغازه هست در اولین فرصت تصاویر را قرار می دهم
در برد سفارشی فقط دو عدد سلف با هسته فریت در خروجی هست و در برد قدیم نبود ایا تاثیری دارد

۲۰۲۲۱۲۲۲_۱۳۲۳۳۹.jpg۲۰۲۲۱۲۲۲_۱۳۲۳۳۹.jpg
این تصویر برد جدید که ترانس ها به برد قدیم انتقال یافت

fazilatii

کاربر
2010-10-20
142
450
اصفهان
فریتهای خروجی جهت جلوگیری از پاشش جوش نصب شده و کیفیت جوش بهتر میشه
اما در قسمت خروجی سه یا چهار عدد سیم هست که به برد فرمان میره و باعث کنترل خروجی جوش میشه
اگر ترتیب این سیمها اشتباه باشه باعث جرقه شدید اولیه و روشن شدن چراغ oc میشه
عکس از قسمت خروجی برد قدیم و برد جدید و همچنین عکس از زیر بردها بزار تا ترتیب سیم بندی را مشخص کنم
البته عکس از برد بالایی هم بزار

بالا