آی پی امداد
abtahi
آریا الکترونیک mehrinfo تکشو

سوال: سوال در مورد اسیلوسکوپ دیجیتال FNIRSI 1014D

javamobira

VIP+ افتخاری
کاربر
2012-02-22
387
985
همدان کوی ولیعصر
اولا من استاد نیستم من هم مثل شما یک تعمیر کار ساده هستم
من یادم هست چند سال پیش که میخواستم hantek dso4072c بگیرم خرابی زیاد داشت حالا دلیل نمیشود همه مدلها خراب باشد .
این یک نمونه از خرابی
https://www.youtube.com/watch?v=3mg2gVcBwxc

دوما در همین گودویل هم بعضی از مدلهاش خیلی خرابی دارند بطور مثال GDS-2102A که خیلی خرابی دارد قیمتش هم حدود 50 ملیون است بیشتر انها خیلی زود تصویر کرکر ای میشوند که خیلی جا ها گفتن چه کار باید کرد و حتی با اپدیت هم نمیشود درست کرد
به شکل زیر خراب میشود بنده خدا چند بار هم اپدیت کرده درست نشده

این بابا فیلم اسکوپ خراب را در اپارات گذاشته و چند بار اپدیت میکند و درست هم نمیشود .بعد از روشن شدن تصویر کرکر ای میشود و خود به خود به مد اپدیت میرود.در یو تیوب هم چند نفر همین مشکل را داشتن

ویدیوی آموزشی کار با اسیلوسکوپ دیجیتال 100 مگ 2 کانال گودویل مدل GDS-2102A

https://www.aparat.com/v/Yvhic/ویدیوی_آموزشی_کار_با_اسیلوسکوپ_دیجیتال_100_مگ_2_کانال

سلام به استاد عزیز
به لینکی که گذاشته بودید(یوتیوپ ) سر زدم وتوانستم عیوب اکثراسکوپ های دیجیتال ببینم جالب است که عیوبی که مرتبط با دستگاه بنده هم بود انجا ذکر ونحوه تعمیر ورفع عیب ان هم گفته شده که باعث شد اگر یک موقع به ان عیب بربخورم ان را رفع کنم مهندس قصد دارم در بررسی هی بیشترم روی اسکوپ انالوگ ودیجیتال نتایج ان را در پستی در این انجمن قرار بدهم تا دیگر همکاران از ان استفاده کنند این را بگویم که بیس کار وقسمت هایی که می خوام تست کنم از شما دارم وبزرگترین راهنمایی ها را شما برایم انجام دادید

poya22

مدیر بخش های دوربین مداربسته و پروگرامرهای متفرقه
مدیر تالار
2011-07-25
1,213
2,957
صد دارم در بررسی هی بیشترم روی اسکوپ انالوگ ودیجیتال نتایج ان را در پستی در این انجمن قرار بدهم تا دیگر همکاران از ان استفاده کنند
درود بسیار عالی میشود حتی میتوانید در مورد کارایی فانکشنها هم توضیح دهید مانند RUN/STOP چه کاری میکند که خیلی به درد تعمیر کارهای الکترونیک میخورد یا BANDWITDTTH چه کار میکند یا RMS و TUTYCYCLE چی را نشان میدهد .من خودم خیلی وقت ازاد ندارم ولی سعی میکنم همراهی کنم

mehran76gh

VIP+ افتخاری
کاربر
2016-06-17
1,537
7,066
IRANTK
درود
من چند سالی هست که اسکپ GDS-2102A رو با فانکشن و لاجیک از سایت رایانیک تهیه کردم.
یک بار به دلیل ولتاژ بالای سیگنال اندازه گیری، وریستور تغذیه سوخت، و یک بار هم به دلیل جریان کشی از فانکشن، آسیب دید.
این اتفاقات برای هر دستگاهی بیوفته بیشتر از این دستگاه آسیب ببینه کمتر نیست.
اما در حال حاضر بدون ایراد است.
پارامتر های خرید من:
سرعت نمونه برداری
دقت و نمایش سیگنال همانند لامپی ها
فانکشن
و فرکانس

که این اسکپ به خوبی جواب داد.

با این حال من ریگول رو پیشنهاد میکنم، اکر کارهای تحقیقاتی و تخصصی انجام نمیدی و در حد دیدن سیگنال مانند دستگاه جوش، از مدل های ۵۰۰ تومنی هم پاسخ گوی شماخواهد بود.

موفق باشی

بالا