آی پی امداد
آی پی امداد
آریا الکترونیک parcham تکشو

مشکل: مشکل صدای اسپیکر ویرا چیه ؟

mohammadhadi

مدیر تالار
مدیر تالار
2008-03-31
2,804
10,411
با سلام ورودی صدا به برد usb player رفته و از اونجا به ورودی برد آمپلی اومده من اون سوکت را جدا کردم و خودم یه ورودی صدا دادم باز خروجی صدا ضعیف بود
الان با اتصال اون دوتا پایه اسپیکر به خوبی کار میکنه به نظر شما ممکنه مشکلی پیش بیاد؟

سلام
مشکلی که پیش نمیاد ولی صدا استریو نیست.
بهتره عیب اصلی را پیداکنید .

mohammadhadi

مدیر تالار
مدیر تالار
2008-03-31
2,804
10,411
احتمالش زیاده برد اسیب ببینه.با ایسی صدا دیگه تست کنید

ایسی ولوم رو عوض کنید

سلام
این چه جور راهنمایی کردنه؟
قرار نیست بی هدف قطعه عوض بشه .اول باید عیب بررسی و تفکیک بشه بعد آزمایشات برای بررسی قطعات انجام بشه و در مرحله آخر قطعه معیوب عوض بشه

fatim

VIP+ افتخاری
کاربر
2019-12-20
621
555
سلام
این چه جور راهنمایی کردنه؟
قرار نیست بی هدف قطعه عوض بشه .اول باید عیب بررسی و تفکیک بشه بعد آزمایشات برای بررسی قطعات انجام بشه و در مرحله آخر قطعه معیوب عوض بشه

سلام و ارادت
من حرفم همینه اتصال این دو تا پایه ولوم نشونه چه مشکلی هستش با توجه به اینکه من الان تو هر دو باند چپ و راست صدای واصح و خوب دارم و ولوم هم عادی کارش رو انجام میده و هم با فلش و هم لاین ورودی صدا تستش کردم

mohammadhadi

مدیر تالار
مدیر تالار
2008-03-31
2,804
10,411
سلام و ارادت
من حرفم همینه اتصال این دو تا پایه ولوم نشونه چه مشکلی هستش با توجه به اینکه من الان تو هر دو باند چپ و راست صدای واصح و خوب دارم و ولوم هم عادی کارش رو انجام میده و هم با فلش و هم لاین ورودی صدا تستش کردم

سلام
صدای فیش های ورودی به سمت برد یو اس بی میره
از اون جا به برد کناری که ولوم های معمولی روی اون سوار شده میره
بعد به برد آمپلیفایر که پشت دستگاه قرار داره
با توجه به اینکه با اتصال چپ و راست ولوم صدای هر دو باند وصل میشه در نتیجه آمپلیفایر و ولوم ها سالمه و مربوط به مسیر ورودی تا قبل ولوم میشه.

قبل از هر چیزی مشخص کنید که با یو اس بی و ورودی صدا هر دو همین مشکل وجود داره یا فقط فیش های ورودی صدا یا فقط یو اس بی

مسیر ولوم به قبل تا سوکت ها و فیش ها ی روی برد ولوم
سیم های اتصال صدا تا برد یو اس بی جلو
خود برد یو اس بی
سیم های اتصال برد یو اس بی تا برد آمپلیفایر پشت
سوکت های برد امپلیفایر

آخرین ویرایش:

fatim

VIP+ افتخاری
کاربر
2019-12-20
621
555
سلام
صدای فیش های ورودی به سمت برد یو اس بی میره
از اون جا به برد کناری که ولوم های معمولی روی اون سوار شده میره
بعد به برد آمپلیفایر که پشت دستگاه قرار داره
با توجه به اینکه با اتصال چپ و راست ولوم صدای هر دو باند وصل میشه در نتیجه آمپلیفایر و ولوم ها سالمه و مربوط به مسیر ورودی تا قبل ولوم میشه.

قبل از هر چیزی مشخص کنید که با یو اس بی و ورودی صدا هر دو همین مشکل وجود داره یا فقط فیش های ورودی صدا یا فقط یو اس بی

مسیر ولوم به قبل تا سوکت ها و فیش ها ی روی برد ولوم
سیم های اتصال صدا تا برد یو اس بی جلو
خود برد یو اس بی
سیم های اتصال برد یو اس بی تا برد آمپلیفایر پشت
سوکت های برد امپلیفایر

درود
بله بررسی کردم با usb و ورودی صدا هر دو این مشکل وجود داره
دوم اینکه من اصلن ورودی سوکت usb رو که به برد امپلی میاد قط کردم و خودم ورودی مجزا دادم مشکل وجود داشت
اشکال هرچی هست تو قسمت برد امپلی هستش و ربطی به برد usb یا سیمها و سوکتها نداره من حتی آی سی ۴۵۵۸ نزدیک ولوم و ورودی صدا رو هم تعویض کردم مشکلش حل نشد

آخرین ویرایش:

Hamedsadat

کاربر vip
کاربر
2016-12-18
129
126
یه بلندگو کریستالی پیدا کن، تو تلفن قدیمیا داره، شما باید مسیر صدا رو دنبال کنی، از ورودی به ۴۵۵۸، از دیتاشیت خروجی ۴۵۵۸ نگاه کن کدوم پایست، ببین اصلا تقویت داره؟
مسیر گراند تا ایسی اصلی و ۴۵۵۸ چک کن، چون معمولا مجزا از منفی هست،
اتصال کوتاه فقط امپ شمارو از استریو به مونو تبدیل میکنه، برای امپ که مشکل نداره ولی برای ورودی صدا نمیدونم،

Hamedsadat

کاربر vip
کاربر
2016-12-18
129
126
از گراند ورودی یک سیم بکش به ورودی ایسی ببین چی میشه،

• Like
واکنش‌ها[ی پسندها]: amookhteh

2aagh

کاربر vip
کاربر
2019-11-13
86
171
39
ahwaz
احتمالا شما ولوم رو از پشت مدار اتصال میدید همین نشون میده قطعی مسیر دقیقا پشت ولوم هست به گاهی اوقات بخاطر ثابت نبودن ولوم روی شاسی بعداز مدتی پایه های ولوم از برد جدا میشه سپاس

fatim

VIP+ افتخاری
کاربر
2019-12-20
621
555
احتمالا شما ولوم رو از پشت مدار اتصال میدید همین نشون میده قطعی مسیر دقیقا پشت ولوم هست به گاهی اوقات بخاطر ثابت نبودن ولوم روی شاسی بعداز مدتی پایه های ولوم از برد جدا میشه سپاس

درود
نه قربان ولوم اولین قطعه ای بود که بهش شک کردم الان ولوم نو گذاشتم و پایه ها دقیق لحیم شده

بالا