آی پی امداد
آی پی امداد
آریا الکترونیک parcham تکشو

سوال: زرد ماندن چراغ محافظ یخچال

Farshid374

کاربر vip
کاربر
2022-10-14
33
47
سلام خدمت همه مهندسین
بنده یه محافظ دارم وقتی روشن میکنم روی چراغ زرد ثابت میمونه، دوتا از مقاومتاش شدیدا داغ میشن یه 680 اهمی و یک 50 مگا اهمی، رله اش رو هم تست کردم سالم بود
میشه راهنماییم کنین؟

electronium

VIP+ افتخاری
کاربر
2020-07-30
1,027
2,822
31
سلام خدمت همه مهندسین
بنده یه محافظ دارم وقتی روشن میکنم روی چراغ زرد ثابت میمونه، دوتا از مقاومتاش شدیدا داغ میشن یه 680 اهمی و یک 50 مگا اهمی، رله اش رو هم تست کردم سالم بود
میشه راهنماییم کنین؟
داغ کردنی که در حد دود نکردن و سوختن نباشه برای مقاومت نیم و 1 وات عادیه و اینکه برای حل مشکل زرد ماندن چراغ خازن تایمر را تعویض کنید

آخرین ویرایش:

HS13&86

VIP+ افتخاری
کاربر +vip پلاس
vip
کاربر
2021-03-31
706
1,376
استان گلستان
سلام خدمت همه مهندسین
میشه راهنماییم کنین؟

درود،
ممکنه خازن پلی استر کاهش ظرفیت پیدا کرده باشه.
ممکنه خازن تایمر که حدودا 10 میکرو فاراد 35 ولت هست نشتی پیدا کرده باشه( با نوع ولتاژ بالاتر عوض کنید )
ممکنه آیسی سوخته باشه.
ضمنا مقاومت 50 مگا اهمی که میگید احتمالا 50 اهم هست.
چون مقاومت 50 مگا اهمی حتی در صورت متصل شدن به 220 ولت0.0009 ( 900 میکرو وات ) گرما تولید میکنه که حتی نمیتونه باعث افزایش 0.1 درجه ای دمای یک مقاومت بشه!

aryamon

VIP+ افتخاری
کاربر
2012-10-25
1,316
2,945
پلی استر ورودی گاهنده .لتاژ هست که تقریبا90 درد خرابی این برد ها رو داره شما طبق فرمایشات اساتید اول این خاز رو عوض کنید مقاومت اهم بالا موازی این خازن هست درجه اول برای تعمیر محافظ اول تست وتعویض خازن پلی استر هست موفق باشید

میثم.ف

کاربر
2019-01-02
63
100
23
سلام خدمت دوستان اکثر خرابی محافظ بعلت خازن بزرگ که کاهنده ولتاژ هست با تعویضش خوب میشه اگه نشد خازن پلی استر که نزدیک این خازنه رو هم تعویض کن.برای خودم بارها پیش امد که خازن بزرگ عوض کردم نتیجه نگرفتم که با تعویض خازن که نزدیک این خازن به شماره ۳۳یا ۴۷میکرو ۴۵۰ولت هست عوض کردم خوب شد.با تشکر در ضمن نتیجه رو اعلام کن که برای بقیه تجربه بشه

میثم.ف

کاربر
2019-01-02
63
100
23
میشه لطف بفرماید بگین کدوم دیود در کدوم قسمت مدار و با چه شماره ای.تجربه بشه برای بقیه ممنون

• Like
واکنش‌ها[ی پسندها]: ml2250

2aagh

کاربر vip
کاربر
2019-11-13
86
171
39
ahwaz
سلام خدمت دوستان اکثر خرابی محافظ بعلت خازن بزرگ که کاهنده ولتاژ هست با تعویضش خوب میشه اگه نشد خازن پلی استر که نزدیک این خازنه رو هم تعویض کن.برای خودم بارها پیش امد که خازن بزرگ عوض کردم نتیجه نگرفتم که با تعویض خازن که نزدیک این خازن به شماره ۳۳یا ۴۷میکرو ۴۵۰ولت هست عوض کردم خوب شد.با تشکر در ضمن نتیجه رو اعلام کن که برای بقیه تجربه بشه
دوست عزیز

این خازن ۴۵۰ ولت رو مطمعنید تصورمن اینه که عدد رو اشتباه تایپ کردید.سپاس

بالا