آی پی امداد
آی پی امداد
آریا الکترونیک parcham تکشو

مشکل: عدم شناسایی رم در لپتاپ دل مدل n5010

skynetی

کاربر vip
کاربر
2020-12-02
2
2
41
شهرقدس
سلام به دوستان و اساتید محترم
یه لپتاپ دل مدل n5010 اومده با مشکل نداشتن تصویر ، وقتی رم لپتاپ رو خارج میکنم صدای بوق نبودن رم میاد ، دوتا بوق پشته سر هم ، ولی وقتی رم رو به لپتاپ وصل میکنم هیچ عکس العملی نشون نمیده ، روشن میشه ولی بدونه تصویر...
لپتاپ رو با رمی که مطمعن هستم سالمه تست کردم ولی بازم همون نتیجه رو داشتم ...
ممنون میشم راهنمایی کنید تا از تجربیاتتون استفاده کنم
سپاس

مهرزاد قائم مقامی

VIP+ افتخاری
کاربر +vip پلاس
vip
کاربر
2012-08-31
270
517
بوشهر
سلام به دوستان و اساتید محترم
یه لپتاپ دل مدل n5010 اومده با مشکل نداشتن تصویر ، وقتی رم لپتاپ رو خارج میکنم صدای بوق نبودن رم میاد ، دوتا بوق پشته سر هم ، ولی وقتی رم رو به لپتاپ وصل میکنم هیچ عکس العملی نشون نمیده ، روشن میشه ولی بدونه تصویر...
لپتاپ رو با رمی که مطمعن هستم سالمه تست کردم ولی بازم همون نتیجه رو داشتم ...
ممنون میشم راهنمایی کنید تا از تجربیاتتون استفاده کنم
سپاس

درود بر شما
درسته فقط 2 بوق رم دارید و8 بوق گرافیک ندارید ولی بیشترین مشکل این دستگاه مربوط به گرافیکه و اول با خروجی گرافیک تست بگیرید شاید سر نخ هایی بده
بعد از اون اسلات و خود رم(محل اتصالات) رو با یه حلال خوب مثل تینر یا بنزین و با مسواک تمیز کنید و دوباره تست کنید
پروگرام بایوس هم انجام بدید،احتمال داره بایوس اختلال داشته باشه و رفع شه و یا 8 بوق گرافیک حاضر شه که اون موقع قطعا گرافیکه
در نهایت اگر منباب سلامت رم و سی پی یو مطمئن هستین ، و لتاژ های مدار رم حاظرن و برد به لحاظ اهم و ولتاژ مشکلی نداره تمرکز اصلی روی گرافیک باشه و چک کنید اگر uma نیست uma کنید و دوباره تست کنید

بالا