آی پی امداد
abtahi
آریا الکترونیک mehrinfo تکشو

مشکل: تک زنگ خوردن تلفن رومیزی تکنوتل

smm9297

VIP+ افتخاری
کاربر +vip پلاس
2015-02-11
584
1,055
درود.زنگ تلفن مذکور به صورت تک زنگ کوتاه شده.و اگه این تلفن با تلفنهای دیگه پارالل بشه زنگ بقیه تلفنهای سالم هم تک زنگ میشه.زنگ دوم هم که استفاده بشه زنگ دوم هم تک زنگ میشه.تمام قطعات مدار زنگ تست شد که سالم هستند.و پل دیود مربوط به مدار زنگ هم خارج کردم که مدار زنگ تلفن قطع بشه ولی باز مشکل حل نشد.ممنون میشم اساتیدی که تجربه دارن راهنمایی بفرمایند

smm9297

VIP+ افتخاری
کاربر +vip پلاس
2015-02-11
584
1,055
همکاران محترم نظری ندارن؟

farzad55

کاربر vip
کاربر
2020-10-02
177
235
اصفهان
درود.زنگ تلفن مذکور به صورت تک زنگ کوتاه شده.و اگه این تلفن با تلفنهای دیگه پارالل بشه زنگ بقیه تلفنهای سالم هم تک زنگ میشه.زنگ دوم هم که استفاده بشه زنگ دوم هم تک زنگ میشه.تمام قطعات مدار زنگ تست شد که سالم هستند.و پل دیود مربوط به مدار زنگ هم خارج کردم که مدار زنگ تلفن قطع بشه ولی باز مشکل حل نشد.ممنون میشم اساتیدی که تجربه دارن راهنمایی بفرمایند

سلام.
مشکل می تواند از خازن سرامیکی بزرگ در سر راه مدار زنگ باشد.
اگر تلفن شما از تغذیه برای نمایشگر استفاده میکند باطری های آن را تعویض کنید.
اگر میتوانید عکس از برد هم بفرستید تا بهتر بشود راهنمایی کرد.
ضمنا برخی از تلفن های چینی در راهنمای استفاده از آن به این نکته اشاره کرده اند که در صورت بروز مشکل خط تلفن را قطع کنید و باطری ها یا منبع تغذیه را جدا کنید پس از مدت 20 دقیقه دوبار متصل و استفاده کنید.
موفق باشید.

• Like
واکنش‌ها[ی پسندها]: smm9297

smm9297

VIP+ افتخاری
کاربر +vip پلاس
2015-02-11
584
1,055
سلام.
مشکل می تواند از خازن سرامیکی بزرگ در سر راه مدار زنگ باشد.
اگر تلفن شما از تغذیه برای نمایشگر استفاده میکند باطری های آن را تعویض کنید.
اگر میتوانید عکس از برد هم بفرستید تا بهتر بشود راهنمایی کرد.
ضمنا برخی از تلفن های چینی در راهنمای استفاده از آن به این نکته اشاره کرده اند که در صورت بروز مشکل خط تلفن را قطع کنید و باطری ها یا منبع تغذیه را جدا کنید پس از مدت 20 دقیقه دوبار متصل و استفاده کنید.
موفق باشید.

درود بر شما و ممنون بابت پاسخ.خازن سرامیکی در مسیر زنگ وجود ندارد .هر سیم خط جداگانه با یک خازن و مقاومت ۲.۲ کیلو و پل دیود به سمت آی سی اصلی رفته.با باطری و بدون باطری هم هیچ تفاوتی نمیکنه.تلفن قبلا برق خورده بوده که ترانزیستورهای سوئیچ و زنر مربوطه عوض شده.این مورد بارها در مدلهای مختلف دیدم و راستش تا حالا نتونستم علت رو پیدا کنم.تمام قطعات مدار تست شدن و تنها شکم به مدار نوسان ساز آی سی اصلی هست که شاید بر اثر برق خوردگی آسیب دیده باشه.مشکل اصلی هم اینه که با وجود خارج کردن تمام قطعات مدار زنگ اگرچه تلفن ظاهرا صدای زنگ نداره ولی باز هم بقیه تلفنهای پارالل با این گوشی زنگشون مختل میشه.در واقع چجوری مدار زنگ رو از ریشه غیر فعالش کنم؟

امیر سجاد

VIP+ افتخاری
کاربر +vip پلاس
vip
2018-07-10
1,217
4,301
ایران
سلام
در مسیر زنگ زنر 27 ولتی و خازن 2.2 کیلو 100 ولتی را تست کن . در بعضی از تلفن ها ای سی زنگ قیری است نمیشه تعمیر کرد .
متشکرم

• Like
واکنش‌ها[ی پسندها]: smm9297

farajtel

کاربر
2008-02-05
93
1,091
با سلام با توجه به اینکه در کجا زندگی می کنید می تواند مضوع متفاوت می باشد اگر در مکان های رطوبتی مثل شمال زندگی می کنید ایراد می تواند از خرابی ترانزیستورهای a92 و a42 باشد .
اگر نتیجه نگرفتید تماس بگیرید تا راهنمایتون کنم

بالا