آی پی امداد
abtahi
آریا الکترونیک mehrinfo تکشو

مشکل: بعد از starting windows صفحه مرگ ظاهر میشود

hamideh66

کاربر vip
کاربر
2021-03-09
80
56
سلام
یه کامپیوتر دارم روش ویندوز سون نصبه چندبار ویندوز نصب شده و بعد از مدتی کار کردن ویندوز میپره . و تاحالت انتخاب windows normally هم میاد ولی بعدش میره رو صفحه ابی مرگ. از طرفی بعضی وقت ها رو کیس که دست میزنم یه جورایی انگار برق داره بدنه .
کامپیوتر رو باز کردم مادربرد ۱۲تا خازن باد کرده داشت که عوض کردم همه رو. تا شاید مشکل برقش حل شه.
هارد دستگاه ۶۴ گیگه ممکنه پریدن ویندوز به خاطر این باشه؟
ببخشید طولانی شد

Navid-Aref

کاربر vip
vip
کاربر
2008-11-23
382
791
سلام. لطفا مدل مادر برد رو دقیق و با ذکر نام برند و مدل آن بنویسید تا بهتر بشود عیب یابی کرد.
با این وجود طبق تجربه شخصی مشکل صفحه آبی بعد از آمدن صفحه انتخاب ویندوز، بیشتر مربوط به کارت گرافیک و میزان رم آن می شود و در بعضی موارد مشکل رم ها یا کثیفی اسلت رم یا کارت گرافیک روی مادربرد است و نیاز است تا با اسپری کنتاک شوی خشک شستشو شوند. شاید هم مادربرد و کارت گرافیک شما قدیمی باشد و با ویندوز 7 به خوبی سازگار نیست. در آن صورت پیشنهاد می کنم ویندوز XP نصب کنید و یا اینکه حداقل کارت گرافیک خود را ارتقا دهید تا با ویندوز هفت سازگار شود.

آخرین ویرایش:

hamideh66

کاربر vip
کاربر
2021-03-09
80
56
سلام. لطفا مدل مادر برد رو دقیق و با ذکر نام برند و مدل آن بنویسید تا بهتر بشود عیب یابی کرد.
با این وجود طبق تجربه شخصی مشکل صفحه آبی بعد از آمدن صفحه انتخاب ویندوز، بیشتر مربوط به کارت گرافیک و میزان رم آن می شود و در بعضی موارد مشکل رم ها یا کثیفی اسلت رم یا کارت گرافیک روی مادربرد است و نیاز است تا با اسپری کنتاک شوی خشک شستشو شوند. شاید هم مادربرد و کارت گرافیک شما قدیمی باشد و با ویندوز 7 به خوبی سازگار نیست. در آن صورت پیشنهاد می کنم ویندوز XP نصب کنید و یا اینکه حداقل کارت گرافیک خود را ارتقا دهید تا با ویندوز هفت سازگار شود.

این عکس مادربرد

hamideh66

کاربر vip
کاربر
2021-03-09
80
56

مادربرد asrock از نوع ddr2 مدل 775Dual-VSTA

Navid-Aref

کاربر vip
vip
کاربر
2008-11-23
382
791
چون اسلت کارت گرافیک مادربرد شما نوع قدیمی AGP هست بنابراین توصیه می کنم برای نصب ویندوز هفت حتما از کارت گرافیک
GeForce 6200 512MB DDR2 AGP 8X با رم 512 مگابایت استفاده کنید چونکه تنها گزینه ای هست که با ویندوز هفت سازگاری نسبی دارد. در توضیحات وبسایت ASRock آخرین ویندوز ساپورت شده این مادربرد را VISTA نوشته است. خودم مادربرد گیگابایت شبیه شما دارم و عملا این مشکلات را پشت سر گذاشتم. البته کارت گرافیک 6200 با وجود قدیمی بودن به دلیل کمیابی قیمت نسبتا بالایی در بازار دارد و شاید کنار گذاشتن مادربرد فعلی و خرید مدل دست دوی پیشرفته تر به همراه خرید یک کارت گرافیک PCI-Express دست دوم به صرفه تر و منطقی تر باشد.
ASRock > 775Dual-VSTA

پیوست‌ها

• 193.8 کیلوبایت بازدیدها: 115
  • 25.3 کیلوبایت بازدیدها: 116
آخرین ویرایش:

hamideh66

کاربر vip
کاربر
2021-03-09
80
56
چون اسلت کارت گرافیک مادربرد شما نوع قدیمی AGP هست بنابراین توصیه می کنم برای نصب ویندوز هفت حتما از کارت گرافیک
GeForce 6200 512MB DDR2 AGP 8X با رم 512 مگابایت استفاده کنید چونکه تنها گزینه ای هست که با ویندوز هفت سازگاری نسبی دارد. در توضیحات وبسایت ASRock آخرین ویندوز ساپورت شده این مادربرد را VISTA نوشته است. خودم مادربرد گیگابایت شبیه شما دارم و عملا این مشکلات را پشت سر گذاشتم. البته کارت گرافیک 6200 با وجود قدیمی بودن به دلیل کمیابی قیمت نسبتا بالایی در بازار دارد و شاید تعویض مادربرد فعلی به همراه خرید یک کارت گرافیک PCI-Express به صرفه تر و منطقی تر باشد.
ASRock > 775Dual-VSTA

میشه بنده رو راهنمایی کنید تا یه سیستم خوب جمع کنم؟
حقیقتا من تازه کارم و به راهنمایی بیشتری نیازدارم.

آخرین ویرایش:

Navid-Aref

کاربر vip
vip
کاربر
2008-11-23
382
791
مادربورد فعلی شما قابل قبول هست و فکر کنم با تعویض کارت گرافیک، ویندوز هفت به راحتی بر روی آن اجرا شود. ولی اگر می خواهید سیستم را تعویض کنید لطفا بودجه نهایی و نوع استفاده ای که دارید رو بفرمایید تا بهتر بشه نظر داد. اینکه گرافیک آنبرد باشه یا نه. در ضمن با تعویض مادربرد نیاز به تعویض CPU و رم هم هست.

آخرین ویرایش:

hamideh66

کاربر vip
کاربر
2021-03-09
80
56
بودجه نهایی و نوع استفاده ای که دارید رو بفرمایید تا بهتر بشه نظر داد. اینکه گرافیک آنبرد باشه یا نه. در ضمن با تعویض مادربرد نیاز به تعویض CPU و رم هم هست.
استفاده دانشجویی و در مورد بودجه متوسط باشه .
گرافیک هم به نظرم جدا باشه بهتره باز تجربه شما بیشتره و مسلما بهتر میدونید.
مشکلی نداره بابت تعویض cpu و ram

بالا