آی پی امداد
آی پی امداد
آریا الکترونیک parcham تکشو

پروتکت مکرر تلویزیون ال جی مدل 42PT350R

Electronici

کاربر vip
کاربر
2022-08-28
8
8
باسلام و ارادت خدمت همکاران و اساتید گرانقدر
یک تلویزیون با مشکل پروتکت مکرر داریم که بعد از بررسی دو عدد فت های fgpf4633 برد z سوخته بود که با 30f124 تعویض شد ، در برد y هم دو عدد فت های Irg71c28u سوخته بود که در یک تاپیک دیدم دوستان فرموده بودند فت 30j124 جایگزین کنید جواب میده ، و بنده هم انجام دادم و تعویض کردم ، و بازهم روی برد y دو عدد فت 30f125 سوخته بود که با 30f124 تعویض کردم ، مقاومت های ۲/۲ اهم هر دو برد هم تعویض شد ، یک مقاومت ده اهم هم در برد z سوخته بود که انهم تعویض شد ، خازن کوچک 25 ولت 47 میکرو برد y هم تعویض کردم ، که متاسفانه مشکل پروتکت همچنان پا بر جاست ، وقتی سوکت برد y از سر برد z باز میشه دستگاه روشن میشه و چراغ سبز روی برد تیکان چشمک میزنه و معلومه که مشکل از برد y هست ، خلاصه تمام انرژی مارو گرفت وـحل نشد ، فلت های برد بافر رو هم از برد جدا کردم وباز هم دستگاه روشن نشد ، پنل هم جرقه ای نیست ، دیود های شاتکی هم چک شد که سلامت هستند ، خازن ها اپتوکوپلرها مقاومتها ، قلع مردگی ها همه تست و انجام شد و درست نشد ، فقط به ای سی های هشت پایه پشت برد y که درایور فت ها هستند شک دارم که در خصوص تستشون اطلاعاتی ندارم ، لطفا اساتید گرام از تجربیات ارزنده خود بنده را راهنمایی فرمایند ، سپاسگذارم

• Like
واکنش‌ها[ی پسندها]: amookhteh
بالا