آی پی امداد
abtahi
آریا الکترونیک mehrinfo تکشو

مشکل: تعمیر پاور سوییچینگ

ghoghnoospsg

کاربر vip
کاربر
2021-05-01
33
7
سلام دوستان.یه پاور سوییچینگ ۴۸ ولت ۵ آمپر هست مشکلش اینه که ولتاژ ۴۵ ولت داره و بعد از اون به آرومی ولتاژ به ۴۸ میرسه.و وقتی مصرف کننده بهش متصل میکنم هم ولتاژ و هم جریان کاهش پیدا میکنه.من بهش چند شاخه ال ای دی سری شده متصل کردم نور بلافاصله کم میشه.با مولتیمتر خروجی رو چک کردم آفت وجود داشت.بنظرتون ایراد از کدوم قسمته؟دوستان لازم به ذکره اگه میبینید سوختگی وجود داره من قطعات سوخته رو تعویض کردم.و فقط یکم براش سوختگی داره و قطعات در حال حاضر سوختگی ندارن.اینا رو تعویض کردم:ترانزیستورهای قدرت، پتانسیومتر فیدبک، خازن های صافی بزرگ، خازن های بخش خروجی و حتی سلف بزرگ. ۲۰۲۲۰۹۲۳_۰۰۴۹۴۸.jpg

آخرین ویرایش:

2aagh

کاربر vip
کاربر
2019-11-13
86
173
39
ahwaz
تو قطعاتی که تعویض کردی مقاومت نبود ولی r32 وr34 کاملا سوخته ست ????????????

ghoghnoospsg

کاربر vip
کاربر
2021-05-01
33
7
سلام.بله کمی سوخته شدن ولی ظاهرشان فقط.هرکدوم ۵۰ اهم دارن البته از روی برد.البته نمیدونم باید همین اهم رو بده یانه.بخاطر همین تعویض نکردم.بنظرتون از این مقاومت ها هستش؟

saeedesgh

کاربر vip
کاربر
2022-09-19
129
169
42
تهران
سلام.بله کمی سوخته شدن ولی ظاهرشان فقط.هرکدوم ۵۰ اهم دارن البته از روی برد.البته نمیدونم باید همین اهم رو بده یانه.بخاطر همین تعویض نکردم.بنظرتون از این مقاومت ها هستش؟

سلام همه قطعات سوخته باید عوض بشن
برا مقاومتها نیاز به نقشه مدار هستش
یا با دیتا شیت آی سی روی برد نقشه مدار رو پیدا کنیم
اکثر این پاورها چینی هستند و برند خاصی ندارن ولی معمولا از رو برندهای اصلی کپی میکنن
برند و مدل پاور چیه
پارت نامبر آی سی چیه

• Like
واکنش‌ها[ی پسندها]: zizu.zmr

zizu.zmr

کاربران vip(افتخاری)
کاربر
2011-09-30
225
465
قم

درود بر شما

با توجه به مشکلی که فرمودید و مشاهده بخش سوخته مدار قطعا مشکل از بخش فیدبک ولتاژ و جریان هست. مقدار مقاومت های سوخته باید به درستی تشخیص داده بشه و تعویض بشن. بخش فیدبک از مقاومت های خروجی شامل پتانسیومتر و مقاومت های اطرافش تا جایی که منتهی به آی سی میشن باید بررسی بشه. همونطور که دوست عزیزمون عنوان کردند نیاز به نقشه مدار یا مشابه اون برای تشخیص موارد صحیح هست.

نکته دوم که توجه رو جلب میکنه کیفیت پایین پاور هست. اگر به چاپر بزرگ مدار یا همون ترانس دقت کنید از هسته بسیار نامتعارفی استفاده کرده. به شخصه تا به حال همچین هسته فریتی ندیدم. اگر هسته از نوع EE باشه باید هر دو هسته در یک اندازه و شکل باشن و در وسط ترانس به هم برسن و متصل بشن. یا میتونن از نوع EI باشن . با توجه به تصویر ترانس مدار شما از نوع EE هست اما نه تنها هر دو تکه همشکل و هم اندازه نیستند بلکه یکی از دیگری کوچک تر هست به طوری که همدیگر رو خوب پوشش نمیدن.(باید از نظر ارتفاع هم یک شکل و اندازه باشند) و همین باعث اختلال در عملکرد سلف ( چاپر) خواهد شد. به نظر من این مدار ارزش و کیفیت لازم رو برای تعمیر نداره. و دلیل اصلی حتی در سوختن اون قسمت از مدار میتونه اختلال در همین ترانس باشه. موفق باشید.

آخرین ویرایش:

ghoghnoospsg

کاربر vip
کاربر
2021-05-01
33
7
پارت نامبر دستگاه این هست.ولی معلوم نیست اصل باشه یا نه.برد مشابه که ندارم.۲۰۲۲۰۹۲۳_۱۸۳۴۳۵.jpg

بالا