آی پی امداد
آی پی امداد
آریا الکترونیک parcham تکشو

مشکل: لود نشدن ناگهانی لپ تاپ

FardinAria

کاربر
2022-09-17
4
6
سلام
یه لپ تاپ ایسوز دارم مدل n552vw
سیستم کار می کرده هیچ مشکلی نداشته بعد از خاموش بودن حدود ۳ ساعت اقدام به روشن کردن میشه، اول تمامی چراغ ها روشن میشن و بعد چراغ وضعیت که ایکن لامپ داره روشن میشه و چراغ کپس لاک و بعد چند ثانیه چراغ باتری به رنگ سبز چشمک میزند در تمامی این مراحل تصویر وجود ندارد
باتری و هارد جدا شدن مجدد تست شد همان علایم را داشت
در حالت بدون باتری به محض اتصال شارژر سیستم خود به خود روشن میشود با همان علایم
نگهداشتن کلید پاور برای ۱۰ تا ۳۰ ثانیه تاثیری نداشت
باتری و آداپتور سالم می باشند
ایراد از کجا می تواند باشد؟

amookhteh

کاربران vip(افتخاری)
vip افتخاری
کاربر
2015-01-17
773
988
ویندوز رو عوض کنید اگر فرقی نکرد بازش کنید سلیکون زیر هدسینگ سی پی یو رو عوض کنید بایوس رو اپدیت کنید.نتیجه؟

FardinAria

کاربر
2022-09-17
4
6
ویندوز رو عوض کنید اگر فرقی نکرد بازش کنید سلیکون زیر هدسینگ سی پی یو رو عوض کنید بایوس رو اپدیت کنید.نتیجه؟

دوست عزیز سیستم در مرحله ای هست که هارد خوانده نخواهد شد پس ربطی به سیستم عامل نداره
وقتی تصویری وجود نداره نمیشه بایوس هم آپدیت کرد مگر با پروگرامر کردن
تعویض خمیر سیلیکون قبلا صورت گرفته اگه مشکل از این قسمت بود علایم دیگری داشت

ali m.g

مدیر بازنشسته
مدیر بازنشسته
کاربر
2008-01-04
1,869
11,837
TEHRAN
سلام
یه لپ تاپ ایسوز دارم مدل n552vw
سیستم کار می کرده هیچ مشکلی نداشته بعد از خاموش بودن حدود ۳ ساعت اقدام به روشن کردن میشه، اول تمامی چراغ ها روشن میشن و بعد چراغ وضعیت که ایکن لامپ داره روشن میشه و چراغ کپس لاک و بعد چند ثانیه چراغ باتری به رنگ سبز چشمک میزند در تمامی این مراحل تصویر وجود ندارد
باتری و هارد جدا شدن مجدد تست شد همان علایم را داشت
در حالت بدون باتری به محض اتصال شارژر سیستم خود به خود روشن میشود با همان علایم
نگهداشتن کلید پاور برای ۱۰ تا ۳۰ ثانیه تاثیری نداشت
باتری و آداپتور سالم می باشند
ایراد از کجا می تواند باشد؟

سلام . بدون باطری اتوپاور شدن نشون میده باطری بکاپ احتمالا خالی کرده و باید تعویض بشه که میتونه تو اشکالات دیگه هم ( مدار rtc ) دخیل باشه ). بنابراین باطری بکاپ رو تعویض کنید

اگه درست نشد . بایوس رو پروگرام کنید ( تو این دستگاه نیازی به پروگرام ( i/o ) نیست

تا اینجا نتیجه ؟

FardinAria

کاربر
2022-09-17
4
6
سلام . بدون باطری اتوپاور شدن نشون میده باطری بکاپ احتمالا خالی کرده و باید تعویض بشه که میتونه تو اشکالات دیگه هم ( مدار rtc ) دخیل باشه ). بنابراین باطری بکاپ رو تعویض کنید

اگه درست نشد . بایوس رو پروگرام کنید ( تو این دستگاه نیازی به پروگرام ( i/o ) نیست

تا اینجا نتیجه ؟

سلام
این لپ‌تاپ کلا باتری بایوس نداره نه سکه ای نه پلیمری، این لپ‌تاپ ها از خود باتری و خازن های برای ذخیره انرژی استفاده می کنند من حتی تمامی خازن ها را تخلیه کردم اما نتیجه نگرفتم
من با پروگرامر کردن موافقم درسته که پروگرامرشو ندارم اما نتونسته فایل دامپشو پیدا کنم فکر نکنم موجود باشه
همکاری این لپ‌تاپ دید گفت گرافیک سوخته اگر اینطور یاشه چراغ کپس لاک و باتری(چشمک زن) چرا باید روشن باشن؟ سوختن گرافیک یاید علایم از قبل نشان بدهد
نظر شما چیست؟ آیا واقعا گرافیک تاثیر دارد و منطقی است؟

ali m.g

مدیر بازنشسته
مدیر بازنشسته
کاربر
2008-01-04
1,869
11,837
TEHRAN
اتو پاور شدنش با در آوردن باطری طبیعیه ( ننوشته بودید باطری دستگاه اینترنال است که من به باطری بکاپ اشاره کردم )

فایل بایوسش به وفور موجوده

آخرین ویرایش:
بالا