آی پی امداد
abtahi
آریا الکترونیک mehrinfo تکشو

مشکل: نداشتن خروجی در مبدل برق ۱۲ به ۲۲۰ ولت پدرام ۲۵۰۰ وات

mehdi avay

کاربر vip
کاربر
2013-01-10
162
126
38
خراسان شمالی شیروان
سلام دوستان . چند روزی هست این دستگاه اومده که علیرغم تلاش خودم راه نیفتاد گفتم تو انجمن درمیون بذارم لطف شما دوستان ساید گره گشای کارم باشه . دستگاه هیچ قطعه ایی نداره که سوخته باشه مثلا ماسفتها همه سالم آیسی هارو کامل تعویض کردم . چهار عدد irfg460 و نه عدد 3205. آیسی ها هم k3225 , lm393, 4013 و 556 هستند که همه تعویض شدن. ناگفته نماند وقتی ورودی دوازده ولت رو میدی باید رله های دستگاه صدا بده اما در این دستگاه صدای خیلی ضعیفی میداد که یک من اومدم از دوتا مقاومت ۳۳اهم آجری که باهم سری شدن یکی رو برداشتم و بعد اون رله ها صدا میدن دوازده ولت تا جلوی برد میاد مثلا سوکت فن ولتاژ داره آیسی ۳۲۲۵ و ۳۹۳ ولتاژ دارن اما اون دوتا آیسی دیگه ب هیچ‌وجه روشن نمیشن ۵۵۶ و ۴۰۱۳ . امیدوارم کافی بوده باشه توضیحات پیشاپیش ممنونم از سعه صدر شما دوستان گرامی

پیوست‌ها

• 1.1 مگابایت بازدیدها: 126
  • 1.6 مگابایت بازدیدها: 127
  • 543.3 کیلوبایت بازدیدها: 130

MohandsMahdi

کاربر vip
کاربر
2022-07-10
33
47
دیود های قبل ترانس رو تست کن به احتمال زیاد مشکلت حل میشه احتمالا چنتاشون سوخته باشن ماسفت ها رو هم دربیار دونه دونه تست کن با مولتی متر

آخرین ویرایش:

MOHSEN&A

VIP+ افتخاری
کاربر
2009-03-25
938
8,849
استان مرکزی-اراک
سلام.
یکی هم شبیه همین برای من آوردن ۸ تا مسافت ۳۲۰۵ ،۶ تا مقاومت ۱۰اهم و یکی از اون ماسفت بزگا سوخته بود همه رو عوض کردم ولی خروجی نداره مسیر ماسفت ها از طریق همون مقاومت ها به یه ای سی میره که کدش بادم نیست توی دیتا شیتش نوشته بود پاورساپلای کنترلر.
راهنمایی بفرمایید.

3r4n

کاربران vip(افتخاری)
کاربر
2015-08-11
305
209
25
گیلان/آستانه اشرفیه
سلام وقت بخیر معمولا رله با این آمپر رو در ورودی می‌زارن برای جلوگیری از آسیب دیدن دستگاه از اتصال ولتاژ به صورت معکوس اگه درست وصل شده باشه ولتاژ ورودی رله باید فعال بشه البته خودتون چک کنید ببینید ک اینطور هست من توی عکس دیود ندیدم برای پایه بولین رله.
این نوع اینورتر ها هم از دو قسمت تشکیل شدن یکی اولیه ولتاژ و تبدیل می‌کنه به ۲۲۰ دی سی و قسمت بعدی تبدیل می‌کنه به ac شما بعد این ک مشکل رله رو بر طرف کردید خروجیشو چک کنید ببینید منفی و پایه ی no رله ولتاژ دارین اگه داشتین باید روی خازن ۴۰۰ولتی هم ولتاژ داشته باشین نداشتین قسمت اولیه مشکل داره که فرکانسش توسط ایسی sg3525تانین میشه روی همون قسمت کار کنید

• Like
واکنش‌ها[ی پسندها]: HS13&86

soranarasteh

کاربر vip
کاربر
2016-03-16
22
8
با درود
قبل از هر چیز باید بدونید وجود اون رله برای اینکه مثبت و منفی ورودی اشتباه زده نشه.
اگر هنوز مشکل حل نشده بفرمایید تا کامل راهنمایی کنم.

بالا