آی پی امداد
آی پی امداد
آریا الکترونیک parcham تکشو

مشکل: روشن شدن چراغ oc با اولین جوش arc250

sky_man847

VIP+ افتخاری
کاربر
2012-07-23
390
5,227
تبریز
سلام دوستان یه دستگاه جوش آوردن یه جوش لحظه اول میزنخ چراغ ocو سبز باهم روشن میشه داخل برد هم یه چراغ قرمز هست اونم روشن میشه ...ممنون میشم راهنمایی کنین ماسفتها رو هم رو برد چک کردم سالم بنظر میرسن

پیوست‌ها

• 46.8 کیلوبایت بازدیدها: 141
  • 43.3 کیلوبایت بازدیدها: 145
  • 46.2 کیلوبایت بازدیدها: 163

رسول 54

کاربر vip
کاربر
2017-02-01
180
191
خلیل اباد
سلام دوستان یه دستگاه جوش آوردن یه جوش لحظه اول میزنخ چراغ ocو سبز باهم روشن میشه داخل برد هم یه چراغ قرمز هست اونم روشن میشه ...ممنون میشم راهنمایی کنین ماسفتها رو هم رو برد چک کردم سالم بنظر میرسن
اول از همه دستگاه رو با باد تمیز کنید
من مشابه همین مشکل رو داشتم یه سوکت از روی برد وسط به کنار برد کنترول میاد پایه هاشو تمیز کنید بعد امتحان کنید و اعلام نتیجه کنین

sky_man847

VIP+ افتخاری
کاربر
2012-07-23
390
5,227
تبریز
اول از همه دستگاه رو با باد تمیز کنید
من مشابه همین مشکل رو داشتم یه سوکت از روی برد وسط به کنار برد کنترول میاد پایه هاشو تمیز کنید بعد امتحان کنید و اعلام نتیجه کنین

مهندس جان رو عکس میتونین مشخص کنین یا عکس دگ بدم

sky_man847

VIP+ افتخاری
کاربر
2012-07-23
390
5,227
تبریز

پیوست‌ها

Poomm

کاربر
2018-06-27
378
1,371
تهران

سلام
پایه دوبل دیود ها و ماسفت ها روبرسی کنید شکستگی نداشته باشید.
بدنه ماسفت ها و دوبل دیود ها رو نسبت به خنک کننده تست بوق بگیرید نشتی نداشته باشه
سوکتی که از برد بالا به برد وسط میره رو برسی کنید سوختگی نداشته باشید. (سوکت ترانس)
ولتاژ پایه ۶ ای سی ۳۱۴۰ رو نسبت به بدنه رگلاتور دوازده ولت اندازه گیری کنید ببینید چند ولت هست ؟
این مشکل احتمال خیلی زیاد از سوکت شنت یا ای سی ۳۱۴۰ و قطعات مرتبط به کنترل آمپر هست

آخرین ویرایش:

yones8051

کاربر vip
کاربر
2018-12-19
89
349
34
اونجوری که از عکسها مشخصه شما به خودت زحمت ندادی که ماسفت ها رو از رو برد بالایی دربیاری و بیرون از مدار تستش کنی.این ایراد در اینورترهای ماسفتی یعنی اینکه ماسفت ها دارای نشتی هستند و با تست دیود مولتی متر قابل تشخیص است.شما تک تک ماسفت ها رو تست کن اونی که معیوب است رو پیدا کن و یه دونه سالم بجاش بنداز کارت حل میشه.

بالا