آی پی امداد
آی پی امداد
آریا الکترونیک parcham تکشو

مشکل: ری استارت شدن مودم با فیش فندکی ماشین

Shobeirheyda

کاربر
2022-09-07
2
1
دوستان سلام
اداپتور و ورودی مودم هوایی HW32MWA
۱۲ ولت ۲ امپر هست

وقتی با فیش فندکی ماشین میخوام روشنش کنم بعد از چند ثانیه ری استارت میشه ! دوباره کار میکنه مجدد ری استارت میشه

به نظر شما مشکل چیه ؟
میخوام تو ماشین در سفر بتونم استفاده کنم ازش

ممنون

mazmaz1

کاربر vip
کاربر
2009-10-19
61
93
سلام
در هر حال ولتاژ تغذیه شما مشکل داره
باید ولتاژ تغذیه شما ثابت و مقدار صحیح باشه
بعضی ماژولها هستند که افزاینده و فیکس هستند
یا مولتی متر ولتاژ صحیح رو تنظیم و استفاده کنید.
اینها به شرطی هستش که اتصالات شما مطمئن و بدون قطعی و نوسان ولتاژ باشه.
اگر نتونستید به ولتاژ مطمئن برسید ابتدا ولتاژ رو بالا ببرید سپس رگوله کنید و ۱۲ ولت

sajjad990

کاربران vip(افتخاری)
کاربر
2020-06-01
233
388
26
نیشابور
دوستان سلام
۱۲ ولت ۲ امپر هست

وقتی با فیش فندکی ماشین میخوام روشنش کنم بعد از چند ثانیه ری استارت میشه ! دوباره کار میکنه مجدد ری استارت میشه

به نظر شما مشکل چیه ؟

ممنون

از یک تغذیه 12 ولت ثابت بدون نیوز استفاده کن
1. رگولاتور 12 ولت. خازن 2 تا با ظرفیت 2200
2.سلف و دیود جهت ورودی برق.
دینام وقتی میاد تو مدار از 13ولت تا 17 ولت خروجی میده جهت شارژ و ولتاژ باطری به 16 ولت و گاها توی خانواده جدید سایپا تیبا و کویک و ساینا دیدم ولتاژ بالای 17 می‌رسید.
شما باید یه 12 ثابت به مودم برسونی که با یک رگولاتور مشکل حل میشه
. 7812رگلاتور
خازن 25ولت 2200
سلف 470 کافیه

kazem

VIP+ افتخاری
کاربر
2006-10-03
221
787
هرمزگان
سلام ببین داخل جا فندکی تمیز هست بعضی مواقع بخاطر روشن کردن سیگار سیاه وکثیف میشه که درست اتصال برقرار نمیشه

Navid-Aref

کاربر vip
vip
کاربر
2008-11-23
368
771
دوستان سلام
۱۲ ولت ۲ امپر هست

به نظر شما مشکل چیه ؟

ممنون

سلام. پیشنهاد می کنم یک عدد ماژول مبدل DC-DC کاهنده LM2596 خریداری کنید و ورودی آن را به مثبت بعد از سویچ و بدنه متصل کنید و ولتاژ خروجی آن را با چرخاندن پتانسیومتر مولتی تِرن بر روی 12 ولت تنظیم کنید. این ماژول تا حداکثر 3 آمپر جریان خروجی را تحمل می کند و ولتاژ نویزگیری شده و با ثباتی برای مصرف کننده در خروجی خود فراهم می کند. می توانید جعبه ی کوچکی برایش تهیه کنید و درون آن قرارش دهید یا اینکه توسط یک وارنیش حرارتی با سطح مقطع بزرگ آن را بپوشانید تا احتمال ایجاد اتصال کوتاه در آن به حداقل برسد. نسبت به کارایی بالایی که دارد از قیمت مناسبی برخوردار هست و در اکثر لوازم الکترونیکی فروش ها پیدا می شود.
ماژولهای کاهنده 5 آمپری دارای آی سی های XL4005 و XL4015 هم هست که فکر نکنم برای مودم نیازی به این حد شدت جریان باشد.

در ضمن در جواب دوستمون عرض کنم که ولتاژ خروجی آلترناتور یا دینام خودروهای سواری به هیچ عنوان نباید از 15 ولت بالاتر رود و اگر بیشتر شود نشانه ایرادی در سیستم شارژ است و باعث صدمه به بخشهای الکترونیکی خودرو بخصوص ECU و ... خواهد شد. در حالت نرمال باید نهایتا14.2 الی 14.4 ولت باشد.

پیوست‌ها

• 115.8 کیلوبایت بازدیدها: 64
  • 105.3 کیلوبایت بازدیدها: 71
  • 97.9 کیلوبایت بازدیدها: 67
بالا